Peron 9 3/4 Forum Index
Peron 9 3/4

Peron 9 3/4 Forum IndexFAQSearchRegisterLog in

:: Oh baby baby! ::

Post new topic   Reply to topic    Peron 9 3/4 Forum Index -> Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu -> Hogwarts Arazisi -> Göl Kenarı
Previous topic :: Next topic  
Author Message
Ghislaine A. Blackburn
Biçim Değiştirme Profesörü

RP Yaşı: 20
Özel Yetenek: Animagus (savannah kedisi)

PostPosted: Thu 16 Apr - 13:16 (2015)    Post subject: Oh baby baby! Reply with quote

"Teşekkürler," diye mırıldandım beni at arabasıyla Hogwarts sınırına bırakan yaşlı büyücüye. Okul açılalı birkaç gün olmuştu; ancak ilk iki gün dersim olmadığını bildiğim için fazladan birkaç günü Londra'da Freya ile geçirmeyi tercih etmiştim. Kız beni süpürgeyle okula getirmeyi teklif etmişti ama aradan geçen yıllar yükseklik korkumda herhangi bir değişiklik yapmamıştı. Hala uçamıyordum. O yüzden de önce Hogsmeade'e cisimlenmiştim, Üç Süpürge civarında gezinirken de okul sınırlarının hemen dışında yaşayan yaşlı bir büyücü beni bırakmayı kabul etmişti... Tom'a el sallarken, yaşlı büyücünün adıydı bu, kendimi bir muggle gibi hissettim.

Araba gözden kaybolduğunda yerde duran bavulumu kulbundan tutarak kaldırdım ve uzakta, ağaçların tepelerinden kuleleri görünen şatoya doğru yürümeye başladım. Eşyalarımın bir çoğunu önceden yollamıştım, o yüzden elimde taşıdığım bavul fazla büyük sayılmazdı; yine de içine tıktığım kitaplar yüzünden epey ağırdı. Ne kadar ağır olduğu ve elimi acıtmasıyla ilgili biraz söylendim kendi kendime, bu aslında aklımı dağıtmaya çalışmamdan başka bir şey değildi. Tabii ki heyecanlıydım, üç yıl sonra mezun olduğum okula profesör olarak dönüyordum. Ayrıca ilk defa ders vereceğim gerçeği de gözümü korkutmuyor değildi. O yüzden şuan bavulumun ne kadar ağır olduğu hakkında söylenmek bunları düşünmekten daha kolay geliyordu.

Patikayı aşıp kendimi bahçede bulduğumda durup derin bir nefes aldım. Akşam üzeriydi, ortada pek öğrenci yoktu, akşam yemeğinde olmalılar diye düşündüm yüzümde aptal bir sırıtmayla. Değişen pek bir şey olmadığı gerçeği biraz da olsun içimi rahatlatmıştı.

Göl kenarında biraz oyalandıktan sonra okula yöneldim, her adımımda arkadaşlarımı biraz daha arıyordu gözlerim. Cedric, Caroline ve Daniel Londra'daydılar. Freya'yla da Quidditch turneleri dışında sürekli görüşüyorduk, aynı evi paylaşıyorduk ne de olsa.

"Max?"
Arkası bana dönüktü ama bir zamanlar deli gibi abayı yaktığım çocuğu tanıyamayacak kadar unutmamıştım. Onu iki senedir görmemiştim, mezun olduktan sonra Sihir Bakanlığında Sihir Bakanının asistanı olarak çalışmaya başlamıştı. Ne işi vardı ki Hogwarts'ta? Belki de Bakan yeni okul senesiyle ilgili bir işi vardı... Neyse ne, bu kadar ara sonra onu göreceğime fazlasıyla sevinmiştim. "Max!" Bu sefer sesim daha yüksek çıkmıştı. İlk sene ara sıra görüşmüştük ancak onun işlerinin yoğunluğu ve benim iki senelik 'dünya turum' görüşmelerimizi iki üç ayda bir yazılan mektuplardan ibaret kılmıştı.

Onu en son gördüğümden beri boyu mu uzamıştı? Bana döndüğünde gülümsedim, kucağındaki bebeği gördüğümdeyse gözlerim merakla açıldı. "Seni burada görmeyi beklemiyordum. Hele de kucağında bir bebekle hiç," dedim hafifçe sırıtarak, gözlerim istemsizce Max'ten ufaklığa kayıyordu.

PostPosted: Thu 16 Apr - 13:16 (2015)    Post subject: Publicité

PublicitéSupprimer les publicités ?
Back to top
Maximillian Elijah Whelan
K.S.K.S. Profesörü
K.S.K.S. Profesörü

PostPosted: Thu 16 Apr - 14:05 (2015)    Post subject: Oh baby baby! Reply with quote

3 sene olmuştu, aslında tam olarak 1187 gün geçmişti Hogwarts'ı son görüşümün üzerinden. Geldiğim an bütün anılarım, birçoğu kızlarla ilgiliydi, bir anda beynime dolmuştu ama beni asıl heyecanlandıran burada istediğim gibi bir hayata sahip olabileceğimi düşünmemdi. Sihir Bakanının asistanı olarak çalışmak ilk başta havalı gelse de -ki beni çeken de buydu, o başarıyla Sihir Bakanlığından başka nerede çalışabilirdim- monoton hayatın ve birinden direktifler almanın bana göre olmadığını fark etmem uzun sürmemişti. Ancak oradan ayrılmam üç senemi almıştı. Hogwarts'ta Karanlık Sanatlara Karşı Savunma için yeni bir profesör arandığını duyduğumda fazla düşünmemiştim, denemeye değerdi. KSKS favori dersim olmasa da profesörlüğü eğlenceli olacaktı.

Hogwarts'a yalnız gelmemiştim, Gaby'nin sakarlıkları yüzünden Paul üç ay boyunca St.Mungo'da kalacaktı ve Gaby onu bırakmak istememişti. Paul o konuda ne düşünüyor hiçbir fikrim yoktu ama bebek Will'in o sürede benimle kalacak olmasına rahatlamış görünüyordu. Gaby'yi seviyorum tabiki ama bebeğin onunla yalnız kalmasına ben de razı olmazdım.

Will bebekle şimdiye kadar iyi geçinmiştik, Gaby'nin metamorfmagusluğunu almıştı, başlarda ten renginin mora döndüğünü görmek korkutsa da artık sadece canının sıkıldığını anlamama yarayan bir işaretti benim için.

Hava hala sıcak olduğundan bahçeye dolaşmaya çıkmıştık, kız öğrencilerin de oldukça ilgisini çekiyordu, ilk defa başka birinin ilgiyi benim üzerimden almasına aldırmıyordum çünkü çocuğun çekim kuvvetini inkar edemezdim, bir yandan da benimle ilgili dedikodular çıktığını da duymuştum ki popülerliğimi artırıyordu. Artık biraz daha olgunlaştığımı kabul etsem de bazı şeyler hiç değişmiyordu. "Max!" Arkamdan gelen tanıdık ses üzerine şaşkınlıkla döndüm, Ghislaine'in dünya turunda olduğunu sanıyordum -gerçi bu iki sene önceydi- ama burası muhtemelen onu görmeyi beklediğim son yerdi. "Seni burada görmeyi beklemiyordum. Hele de kucağında bir bebekle hiç." Sırıtmaktan kendimi alamadım, aklından neler geçtiğini tahmin edebiliyordum. Bu bebeğin kim olduğunu merak ediyordu muhtemelen. Eski günlerin hatrına küçük bir şakanın lafı olmazdı. Dedikodular da bana yardımcı olacaktı. "Ghislaine! Dünyayı bırakıp tekrar buraya dönmeni hiç beklemezdim. Bazı alışkanlıklar hiç bırakılmıyor ne dersin?" Sırıtarak ona doğru yürümeye başladım. Will de büyük bir merakla onu inceliyordu. Saçları son gördüğüme kıyasla oldukça kısaydı ve bakışlarındaki deneyimsiz heyecan dolu parıltı yerini daha olgun ve kararlı bir ışıltıya bırakmıştı. Bunları ben mi düşünüyordum. Evet bazı alışkanlıklar... Yanına geldiğimde Will'i sıkıştırmamaya çalışarak kollarımı kıza sardım. Uzun zaman olmuştu.

"Bu ufaklık Will, annesi bakamadığı için benimle birlikte Hogwarts'ta kalacak. Görüşmeyeli çok fazla şey değişti."
Yalan söylememeye özen göstererek bebek Will'in durumunu açıklamıştım. Gerisi Ghis'in hayal gücüne kalmıştı ama beni çok da yanıltmayacağını düşünüyordum. "Bavuluna yardım edeyim." Will yabancılarla oldukça iyi anlaşıyordu, onu Ghis'e doğru uzattığımda kollarını anında kıza doğrultmuştu. Ghis onu tuttuğunda ben de elinden valizini almıştım. "Ne zaman döndün?"

O bir baba

Şaka şaka çocuk Gaby'ninmiş Very Happy

Back to top
Ghislaine A. Blackburn

PostPosted: Thu 16 Apr - 14:45 (2015)    Post subject: Oh baby baby! Reply with quote

"Ghislaine! Dünyayı bırakıp tekrar buraya dönmeni hiç beklemezdim. Bazı alışkanlıklar hiç bırakılmıyor ne dersin?" Cevap vermeyip gülmekle yetindim. Max'i görmek zaten midemi altüst eden heyecanımı ikiye katlamıştı. Sonunda aramızdaki mesafeyi kapadığında kucağındaki bebeğe dikkat ederek sarıldı. Güzel kokuyordu. Ama ben Max'e kirli sakalın ne kadar yakıştığını ya da ne kadar hoş koktuğunu düşünemeyecek kadar şaşkındım hala. O da bunu fark etmiş olmalıydı. "Bu ufaklık Will, annesi bakamadığı için benimle birlikte Hogwarts'ta kalacak. Görüşmeyeli çok fazla şey değişti. Bavuluna yardım edeyim."

Duyduklarıma anlam veremediğim birkaç saniye içinde Max bebeği bana uzatmış bavuluma yeltenmişti. Yüzümdeki boş ifadeyle kollarını bana uzatmış bebeği kucakladım, Max de elimdeki bavulu aldı. "Ne zaman döndün?" Soru sordu Ghis...

"Ş-şimdi... Yani Hogwarts'a yeni geldim. Gerçi sen bunu anlamışsındır muhtemelen. İngiltere'ye döneli on beş gün oluyor. Sana döneceğim günü yazmıştım sanırım ama meşgul olmalısın. Bebek falan..."

Şatoya doğru yürümeye başladığımızda kafam ancak basmaya başlamıştı. Gözlerim kocaman açıldı ve kollarımdaki bebeğe baktım. Max'indi! Ona baktığımı fark eden bebek ellerini yüzüme uzatmış çenemin yanında sallanan saçlarımı yakalamaya çalışırken koskoca gözlerim bu sefer de Max'e döndü. Evlenmiş miydi? Bundan mutlaka haberim olurdu değil mi? Gerçi bir çocuğu olduğunu da şimdi öğreniyordum. Max ve babalık kavramı beynimi zorluyordu o an. Daha çok gençtik ve Max korunmayı akıl edecek kadar deneyimliydi. Peki annesi kimdi? Max yirmi yaşında birlikte çocuk sahibi olmak isteyecek kadar seviyor olmalıydı kızı. O an kafayı yiyecekmiş gibi hissettim.

Bebek resmen bombarda etkisi yaratmıştı beynimde.

"Bana haber vermeni beklerdim Max," dedim bozulmuş gibi yaparak. O an nasıl hissettiğimi bilmiyordum ama arkadaştık sonuçta ve arkadaşım adına mutlu olmalıydım. "İngiltereye dönüp seni ve eşini - eşin değil mi? - kutlamak isterdim açıkçası..."

K.S.K.S. Profesörü

PostPosted: Thu 16 Apr - 14:59 (2015)    Post subject: Oh baby baby! Reply with quote

"Ş-şimdi... Yani Hogwarts'a yeni geldim. Gerçi sen bunu anlamışsındır muhtemelen. İngiltere'ye döneli on beş gün oluyor. Sana döneceğim günü yazmıştım sanırım ama meşgul olmalısın. Bebek falan..." Onaylar şekilde başımı salladım. Will'in beni oyaladığı doğruydu ama Ghis'in mektubunu almamıştım. Muhtemelen Gaby'nin evindeyken onun postalarının arasına karışmıştı.

"Bana haber vermeni beklerdim Max. İngiltere'ye dönüp seni ve eşini - eşin değil mi? - kutlamak isterdim açıkçası..."
Planım işe yarıyordu, Ghis bebeğin benim olduğunu düşünmüştü ve bu onu hayal kırıklığına uğratmış görünüyordu. Ben de onu bebekle görsem aynı şekilde hissedebilirdim ama benim buna hakkım vardı en azından. Beni sadece arkadaşı olarak görmeyi seçmişti, sonsuza kadar da sadece onun arkadaşı olma sıfatı taşımamı beklemiyordu herhalde. Yine ergen düşüncelerim ortaya çıkmıştı, Ghis olayının içime oturduğunu yüksek sesle olmasa da kendime itiraf edebiliyordum. Onu görmek de tahmin ettiğim gibi içimdeki hırçın Max'i uyandırmıştı ama şimdilik sadece küçük oyunumu oynamakla yetinecektim. "Hayır Ghis yanlış anladın, evlenmedim, sadece bebek var. Ama hayatımı değiştirdiğini itiraf etmeliyim. Oldukça sorumluluk istiyor, annesinin pek de sahip olmadığı bir özellik. Benimle daha güvende olacağını düşünüyorum." Kapının önüne geldiğimizde durdum. "Yorgun musun? Değilsen bir şeyler içmek ister misin? Sihir Bakanı yardımcılığı hayatıma bir şey katmasa da içki kültürümü genişletti, senin de seveceğin bir şeyler olduğuna eminim."

O bir baba

Back to top
Ghislaine A. Blackburn

PostPosted: Thu 16 Apr - 15:25 (2015)    Post subject: Oh baby baby! Reply with quote

"Hayır Ghis yanlış anladın, evlenmedim, sadece bebek var. Ama hayatımı değiştirdiğini itiraf etmeliyim. Oldukça sorumluluk istiyor, annesinin pek de sahip olmadığı bir özellik. Benimle daha güvende olacağını düşünüyorum." Evlenmemiş! Buna neden seviniyordum ki? Sonuçta bir bebeği vardı! Max'ten normalde duyamayacağım sorumlulukla ilgili kelimeler beni biraz daha çürütürken kucağımdaki bebek epeyce hareketlenmişti. Ne yapacağımı bilemeden hafifçe salladım. İçimde annelik içgüdüsüne dair en ufak bir kırıntı bile olmadığına emindim ve Max babalık sorumluluklarından bahsediyordu. Merlin adına! Üç sene önce bana bunu söyleseydiniz gülmekten yerlere yatardım heralde. Şimdiyse ağlamak istiyordum.

"Yorgun musun? Değilsen bir şeyler içmek ister misin? Sihir Bakanı yardımcılığı hayatıma bir şey katmasa da içki kültürümü genişletti, senin de seveceğin bir şeyler olduğuna eminim." Şatonun kapısında durmuştuk. Onaylarcasına başımı salladım. Kucağımdaki küçük insanın varlığı hala kafamı kurcalarken nereye gittiğimizi merak etmeye başlamıştım. Max beni içki içmeye davet ettiğine göre Hogwarts'ta kalıyor olmalıydı. "Bakanlığa ne zaman dönüyorsun," dedim merdivenlere yöneldiğimizde. Kaldığı süre boyunca onunla vakit geçirebilecek olmak beni mutlu etmişti, tabii bu bebek durumu işleri biraz karıştırıyordu ama en azından profesörlüğümün ilk günlerinde yalnızlık çekmeyecektim. Zaten senelerdir Max'le 'sadece arkadaş'tık. Öyle davranmaya devam etmek zor olmayacaktı.

K.S.K.S. Profesörü

PostPosted: Thu 16 Apr - 21:15 (2015)    Post subject: Oh baby baby! Reply with quote

"Bakanlığa ne zaman dönüyorsun?" Merdivenleri çıkarken durup Ghis'e baktım. Burada çalışmaya başladığımı anlamaması garip gelmişti. Kafası başka şeylerle -muhtemelen bebekle- doluydu. "Dönmekten bahseden kim? Bakanlıktaki işimi bıraktım artık öğrencilerle uğraşacağım." Sırıtarak odama ilerlemeye devam ettim. Will Ghis'in kollarında uyuyakalmıştı. Odaya geldiğimizde valizi bir kenara koyarak bebeği kızın kollarından alıp yatağına yatırdım. Ghis hala Hogwarts'ta çalışmaya başlamamın şaşkınlığını yaşıyor gibiydi.

"Bu kadar şaşırma, Karanlık Sanatlara Karşı Savunma'da Herring uyuzundan daha iyi bir iş çıkaracağımdan eminim." İçki dolabını açarak Ghis'e gösterdim. "Seç beğen." Onun karar vermesini beklerken kendime viski doldurdum. "Seni buraya atan ne?"

O bir baba

Back to top
Ghislaine A. Blackburn

PostPosted: Thu 16 Apr - 22:10 (2015)    Post subject: Oh baby baby! Reply with quote

"Dönmekten bahseden kim? Bakanlıktaki işimi bıraktım artık öğrencilerle uğraşacağım." Benimle dalga geçiyor olmalıydı! Bu kadarı da fazlaydı canım! Yüzündeki sırıtma Max'in benim şaşkınlığımdan aldığı keyfi anlatmaya yetiyordu. Bakanla çalışmaktan hoşnut olmadığını birkaç mektubunda bahsetmişti ancak onun bu şöhretli ve fazlasıyla kazançlı işi profesörlük için bırakacağı aklımın ucundan geçmezdi.  

Odasına geldiğimizde kucağımdaki küçük insana baktım. Will, küçük başını omzuma yaslamış hafif nefesler alarak uyuyordu. Max'in oğlu olduğunu denklemden çıkardığımda onun ne kadar sevimli olduğunu görebilirdim belki, ancak şuan sadece beni yiyip bitiren şu garip hisse neden oluyordu.

Odaya girdiğimizde Max bavulumu kenara bırakıp ufaklığı kucağımdan aldı ve yatağına yatırdı. Bebeğin eline yakıştığını itiraf etmeliyim. Derince iç çektiğimi fark ettiğimde çocuktan uzaklaşarak sırtımıkapıya yasladım. "Bu kadar şaşırma, Karanlık Sanatlara Karşı Savunma'da Herring uyuzundan daha iyi bir iş çıkaracağımdan eminim." Demek KSKS dersine girecekti. Herring'in adını duyduğumda irkilmeden edemedim, onun hala okulda olduğunu biliyordum. Herhalde dersini değiştirmişti. Okula açılı günü gelmemenin zararları, diye düşündüm. Yine de Fre ile geçirdiğim fazladan iki günle değişmezdim.

Max içki dolabını açtığında sırtımı kapıdan ayırıp şişeleri görebilmek için yaklaştım. "Seç beğen." O kendisine bir bardak doldururken parmağımla karamelli bir viskiyi işaret ettim. İspanya'da Augusto'yla geçirdiğim vakit sırasında bunun tadına baktığımı hatırladım. Max belki vaktini harcamayıp çocuk falan yapmıştı ama ben de boş durmamıştım hani.

"Seni buraya atan ne?" İkinci bir bardağı içkiyle doldurmaya başladığında ona haber verdiğimi düşünüyordum. En azından verdiğimi sanmıştım. "Biçim Değiştirme," dedim sadece. Şaşkın bakışlar atma sırası Max'e geçmişti. Sırıtarak omuzlarımı silktim. "Üç senenin sonunda artık durup bir şeyler yapmaya karar verdim. Profesör Harley'nin ayrıldığını duyduğumda neden olmasın diye düşündüm."

Bardağı alıp bir yudum içtim. Çok lezzetliydi. Ardından düşünceli bir şekilde uyuyan bebeğe çevirdim gözlerimi. Ne zaman bu şokun etkisinden çıkacaktım, bilmiyorum. "Sana pek benzememiş. Fazla tatlı."

K.S.K.S. Profesörü

PostPosted: Fri 17 Apr - 17:25 (2015)    Post subject: Oh baby baby! Reply with quote

"Biçim Değiştirme. Üç senenin sonunda artık durup bir şeyler yapmaya karar verdim. Profesör Harley'nin ayrıldığını duyduğumda neden olmasın diye düşündüm." Ghis'in biçim değiştirmede başarılı olduğunu bilsem de onun daha fiyakalı bir ders vereceğini düşünmüştüm hep. Zaten profesör olmasını bekliyordum, dünya turu biraz şaşırtsa da oradan geldiğinde en azından iksir dersine girer diye düşünmüştüm. İçkisini ona uzatırken Gaby'nin ilk biçim değiştirme dersini düşünmeden edemedim. Ghislaine'in ondan çok daha iyi işler çıkaracağından emindim.

"Sana pek benzememiş. Fazla tatlı." Gülümseyerek gözlerimi Will'e çevirdim. Aslında o kadar farklı sayılmazdık. Davranışları şimdiden fazlasıyla bana benziyordu, başka nasıl bu kadar fazla kızı çevresine toplayabilirdi ki? Tekrar Ghis'e döndüğümde gülümsemem büyük bir sırıtmaya dönüşmüştü. Bu oyunu daha fazla devam ettirmeyecektim, devamı daha eğlenceli olabilirdi ama bu kızın sağı solu belli olmayabiliyordu, daha ilk günden sorun yaşamasak daha iyiydi. "Bendeki tatlılığı bir tek sen görmedin zaten Ghis." İçkimden bir yudum aldım. "Ancak bana benzemesini beklemiyorum, ortak gen miktarımız ortalama yüzde 6.25, oldukça düşük sayılır." Sırıtarak durumu kavramasını bekledim. Vereceği tepkiyi merak ediyordum.

O bir baba

Back to top
Ghislaine A. Blackburn

PostPosted: Fri 17 Apr - 17:43 (2015)    Post subject: Oh baby baby! Reply with quote

Attığım lafın üzerine kocaman bir sırıtmayla bana dönmüştü Max. "Bendeki tatlılığı bir tek sen görmedin zaten Ghis." Gözlerimi devirdim lafı üzerine. Sen öyle düşünmeye devam et Whelan, diye geçirdim içimden. Dört sene önceyi -ondan hoşlanmaya başladığım ilk zamanlardı- düşündükçe gerçekten nasıl fark etmediğine anlam veremiyordum. Gerçi onu tersleyen bendim, değil mi? Yine de o gece baykuşhanenin terasında onu geri çevirmemiş olsaydım şu an aramızın nasıl olacağını düşünebiliyordum. Muhtemelen Max'in 'Elden Geçirdiğim Kızlar' rafında yerimi almış olurdum ve arkadaşlığın a'sı bile olmazdı aramızda. "Ancak bana benzemesini beklemiyorum, ortak gen miktarımız ortalama yüzde 6.25, oldukça düşük sayılır."

Kaşlarımı çattım. "Nasıl yani?" Sonra dudaklarım küçük bir 'o' şeklini aldı. "Beni kandırdın!" Yüksek çıkan sesim üzerine konuşmamızın öznesi olan küçük insan yattığı yerde kıpırdandı. Elimi ağzıma koydum, birkaç saniye bekleyip Will'in hala uyuduğundan emin olduktan sonra zaten çok da büyük olmayan odayı iki adımda geçip Max'in omzuna hafifçe vurdum. Başta inanmamam gerekirdi aslında, bu büyük bir şeydi sonuçta. Daha önceden mutlaka duymuş olmam gerekirdi. Yine de kızmamıştım, üzerime oturmuş boğa kalkmış gibi hissediyordum. Bardağı keyifle kafamı dikip masaya bıraktım. Kendi kendime kıkırdarken neden bu kadar salak olduğumu düşünüyordum. "Kimin çocuğunu kaçırdın Max?"  

K.S.K.S. Profesörü

PostPosted: Sun 19 Apr - 12:54 (2015)    Post subject: Oh baby baby! Reply with quote

"Nasıl yani?" Ghislaine'in yüzü jetonun düşmesiyle şekilden şekle giriyordu. Tahmin ettiğim gibi oyunu erken bitirmek de yeterince eğlenceliydi ya da yaşlanmaya başlamıştım ve küçük şeylerden mutlu olmak zorunluluğunu benimsemiştim. "Beni kandırdın!" Will kıpırdanınca yerimden kalkıp onu susturmaya yeltendiysem de durulması üzerine olduğum yerde kaldım.

"Kimin çocuğunu kaçırdın Max?" Gülerek içkimden bir yudum aldım. "Seni kandırmadım Ghis, söylediklerimin hepsi doğruydu. Sadece yorumlanmaya açıklardı." Kalkıp Ghis'in bardağını tekrar doldurdum. Bugün dersi olduğunu sanmıyordum, dersi olduğu günün sabahı okula gelecek biri değildi o. "Will Gaby'nin bebeği. Yalnız başına onunla kalmasındansa benimle Hogwarts'ta daha çok eğlenir diye düşündüm." Kızın biraz önceki yüzünü düşündükçe sırıtmaktan kendimi alamıyordum. "Çocuğum olmamasına sevinmiş duruyorsun, ya beni baba olarak feci buldun ve Will için üzülmüştün ya da bebekli Max senin için daha az çekiciydi. Ben oyumu ikinciden yana kullanıyorum." Gülerek bardağı kıza uzattım. Dünya turundan sonra bu tarz şakalar konusunda kendisini aşmış olmalıydı artık ama yine de ona böyle takılmak eğlenceliydi.

O bir baba

Back to top
Ghislaine A. Blackburn

PostPosted: Sun 19 Apr - 17:34 (2015)    Post subject: Oh baby baby! Reply with quote

"Seni kandırmadım Ghis, söylediklerimin hepsi doğruydu. Sadece yorumlanmaya açıklardı." İçkimi yenilerken konuştuklarımızı düşündüm. Haklıydı, tüm bu karışıklığı kendim kurmuştum kafamda. Ama onun da suçu yok değildi. Bilerek yanlış anlaşılmaya açık cümleler kurmuştu. "Will Gaby'nin bebeği. Yalnız başına onunla kalmasındansa benimle Hogwarts'ta daha çok eğlenir diye düşündüm." Demek ufaklık Max'in yeğeniydi. Onu Harley ile yalnız bırakmak istemiyor oluşunu anlayabiliyordum.

Max bana bakıp tekrar sırıttığında ister istemez ona eşlik ettim. Anlaşılan uzun bir süre daha bugünkü salaklığımla dalga geçecekti. Onun yerinde olsam ben de yapardım, o yüzden bunu elinden almayacaktım. "Çocuğum olmamasına sevinmiş duruyorsun, ya beni baba olarak feci buldun ve Will için üzülmüştün ya da bebekli Max senin için daha az çekiciydi. Ben oyumu ikinciden yana kullanıyorum." Uzattığı bardağı alırken aramızdaki iletişimin ne kadar rahat olduğu dikkatimi çekti. Uzun süredir sadece mektuplarla konuşsak da uzaklaşmamış olduğumuzu görmek güzeldi.

"Hiçbiri Max. Birincisi, sen iyi bir baba olurdun," dedim gözlerimi içkimden ayırmadan. Bir yudum daha aldım ve içkinin dilimde bıraktığı hissin tadını çıkardım. Bugün gördüğüm kadarıyla ufaklıkla oldukça iyi anlaşıyordu ve sorumluluk ona batmıyor gibi görünüyordu. Onun yerinde olsam, panikleyeceğime emindim. "İkincisi, bir bebeğin etkileyemeyeceği kadar çekicisin, ikimiz de biliyoruz." Gözlerimi Max'e kaldırmıştım, inkar etmenin anlamı yoktu. Dudağımın bir kenarı yukarı kıvrılırken bir tutam saçı kulağımın arkasına iliştirdim. Bu konudaki çekingenliğim aradan geçen üç senede bana yetişememiş ve arkada kalmıştı.

"Sanırım, ben üç sene boyunca büyümekten kaçmışken senin baba olmayı isteyecek kadar değişmiş olman beni korkuttu." İçkimden bir yudum daha alıp bardağı yaslanmakta olduğum masaya bıraktım. Maxin yanından geçip uyuyan bebeğin başucuna ilerledim. Parmağımı tombik ellerinde gezdirirken küçük parmaklar refleks olarak parmağıma sarıldı. Bu ufaklığın babası olmaması Max'in değişmediği anlamına gelmiyordu. Değişmişti, eskiden beni onunla aramızda olabileceklerden korkutan özelliklerini kaybetmiş gibiydi; olgunlaşmıştı. Ve sanırım, beni asıl korkutan da buydu. Onu tekrar isteyeceğim düşüncesi... "Will ne zamana kadar burada? Sana yardım edebilirim," dedim bakışlarımı mışıl mışıl uyuyan ufaklıktan ayırmadan.

K.S.K.S. Profesörü

PostPosted: Thu 23 Apr - 13:00 (2015)    Post subject: Oh baby baby! Reply with quote

"Hiçbiri Max. Birincisi, sen iyi bir baba olurdun. İkincisi, bir bebeğin etkileyemeyeceği kadar çekicisin, ikimiz de biliyoruz." Ghislaine'de düşündüğümden daha büyük bir değişim vardı. Mektuplar bu kadar açıklayıcı olmuyordu. "Sanırım, ben üç sene boyunca büyümekten kaçmışken senin baba olmayı isteyecek kadar değişmiş olman beni korkuttu." Onun Will'in yanına gidişine gözlerim takılmıştı. Aslında Will'in babası olmamam pek de bir şey değiştirmiyordu. Ona bakmaya gönüllü olacak kadar değişmiştim ve bunun Ghis'in kafasında nasıl düşüncelere yol açtığını bilmiyordum. Bu kız her zaman ulaşamadığım -aslında ulaşabilirdim ama fazla zorlamak istememiştim- olarak kalacaktı. Belki bu yüzden kendimi ona yakın hissediyordum, bunca zamana rağmen, Josh'ı da kaybettikten sonra, bağımı kesmediğim tek kişi olarak kalmıştı. Astrid'le bile Ghis'den daha az görüşüyordum.

"Will ne zamana kadar burada? Sana yardım edebilirim." Duygusallığımdan sıyrılarak bardağımda kalanları kafama diktim. "Benimle vakit geçirmek için böyle bahanelere ihtiyacın yok, hem bilirsin, Will'in yanında uygun kaçmaz." Bu kızla uğraşmayı gerçekten özlemiştim. Ama artık daha olgun sayılırdık. En azından ergen şakalar daha az yer kaplıyordu. "En az üç ay kalacak, ilerisini bilmiyorum. Gaby'yi bilirsin, sürprizlerle doludur." Kendisinin de Will'i ne zaman alacağını bilmediğine emindim.

O bir baba

Back to top
Ghislaine A. Blackburn

PostPosted: Thu 23 Apr - 23:29 (2015)    Post subject: Oh baby baby! Reply with quote

"Benimle vakit geçirmek için böyle bahanelere ihtiyacın yok, hem bilirsin, Will'in yanında uygun kaçmaz." Gözlerimi Will'den Max'e doğru kaldırdım. Kısık bakışlarımın yanında dudağım hafifçe yukarı kıvrılmıştı. Mektuplarda bu şekilde şakalaşmak zordu, Max'in bu kendini beğenmiş lafları bile özletmişti kendini. Onunla 'arkadaşlığımızın' başladığı zamanı hatırladım. Babasının işi sağ olsun, bizimle kalmaya başlamıştı. Yüksek egolu, fazla zeki bu çocuk şakanın nerede biteceğini bilmezdi pek. Egosunu bastırmak için onu öpüşüm hala elimi alnıma şaplatmama neden olurdu.  

"En az üç ay kalacak, ilerisini bilmiyorum. Gaby'yi bilirsin, sürprizlerle doludur." Başımla onayladım. Max'in benimle uğraşmayı fazla uzatmaması bile büyüdüğünü gösteriyordu. Ya da belki aramızdaki ilişkinin tamamen başka bir boyuta geçtiğini... "Friendzone"un en dip noktası... Birkaç sene önce olsa buna neden olduğum için kendimden daha da nefret ederdim. Ancak şimdi halimden mutlu gibiydim. Aradan geçen yıllar ve yaşadığım ilişkiler bana yaramıştı, evet.

Will parmağımı serbest bıraktığında hafifçe yanağını okşayıp Max'in yanına geri döndüm. "Ciddiyim, yardıma ihtiyacın olursa söyle," dedim keyifli bir şekilde. "İçki için de teşekkür ederim Max. Arada zulandan otlanmaya gelirim." Kapıya doğru ilerleyip bavulumu aldım. "Bu da bahane değildi, seninle vakit geçireceğimizi biliyorum zaten. Bahanelere ihtiyacım yok." Sırıtıp Max'e baktım kapıdan çıkmadan, artık uğraşma sırası bendeydi belki de.  

PostPosted: Today at 15:39 (2018)    Post subject: Oh baby baby!

Back to top
Post new topic   Reply to topic    Peron 9 3/4 Forum Index -> Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu -> Hogwarts Arazisi -> Göl Kenarı All times are GMT + 2 Hours
Page 1 of 1

Jump to:  

Index | Administration Panel | Create own forum | Free support forum | Free forums directory | Report a violation | Conditions générales d'utilisation
HalloweenOclock © theme by larme d'ange 2006