Peron 9 3/4 Forum Index
Peron 9 3/4

Peron 9 3/4 Forum IndexFAQSearchRegisterLog in

:: İksir gecesi ::

Post new topic   Reply to topic    Peron 9 3/4 Forum Index -> Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu -> Zindanlar ve Zemin Kat -> İksir Dersliği
Previous topic :: Next topic  
Author Message
Maeve Kavanagh
4. Sınıf Gryffindor
4. Sınıf Gryffindor

RP Yaşı: 17
Sihirsel Soy: Safkan

PostPosted: Mon 13 Apr - 21:07 (2015)    Post subject: İksir gecesi Reply with quote

Böcürtler eğlenceliydi, başkalarının korkularını öğrenmek kadar yüzlerinde beliren ifadeleri izlemek de öyle. Ancak bu fikri daha güzel bulup uyguladık diye diğerinden vazgeçecek değildim. Onun da oluşması için aynı miktarda glukoz harcamıştım bir kere! O da uygulamaya geçirilme saygısını hak ediyordu. Ancak ne yazıkki diğer ikisini iksir dersliğine sızmaya ikna edememiştim. Frank bunun için fazla üşengeçti, sonunda elde edeceğimiz eğlence oraya sızmaya değmiyordu onun için. Vicky'nin ise bazı Slytherinli 'arkadaşlarıyla' buluşması gerekiyordu. Bu davranışlarının karşılığını alacaklardı. Düello sanatlarından önce birkaç damla Babbling beverage onlara içiremeyeceğim bir şey değildi. Gerisini Herring hallederdi zaten. Belki biraz acımasız olabilirdim ama beni yalnız bırakmak kolayca sıyrılabilecekleri bir şey değildi.

Daha sessiz ilerleyebilmek için zemin kata geldiğimde ayakkabılarımı çıkardım. Yeni iksir profesörünün kim olduğunu ya da nasıl biri olduğunu bilmiyordum ancak gecenin bu saatinde buralarda olmayacağını tahmin ediyordum. Eğer yanılıyorsam da uyur gezer taklidi muhtemelen işe yarardı, yeni profesörler alışma aşamasında biraz saf oluyorlardı.

Kapıyı yavaşça açıp içeri girdiğimde seri adımlarla iksir dolabına yürüdüm. Açık kahverengi bir rengi olması gerekiyordu. Şişelere asamı yönelttiğimde çok zorlanmadan bulmuştum bile. Hazır buraya kadar gelmişken birkaç şişe daha kaçırabilirdim belki. Biraz felix felicis oldukça işime yarardı. Altın renkli sıvıyı ararken kolumun bir şişeye çarptığını fark ettim ancak düşmesini engellemek için geç kalmıştım. İğrenç bir koku etrafa yayılırken başım dönmeye başlamıştı. Kolum elbette böyle bir iksir seçmeliydi, iyileştirici bir iksire neden çarpsındı ki? Cam kırıklarına basmamaya çalışarak dolaptan geriye doğru yürümeye çalıştım ama önceliklerimi daha dikkatli gözden geçirmeliydim. Yere düşmem kaçınılmaz bir sondu. Popom yerle buluşurken umutsuzca elimdeki şişenin havaya fırlayışını izledim. O felix felicis'e gerçekten ihtiyacım vardı. Bu gece daha şanssız olamazdım muhtemelen.

PostPosted: Mon 13 Apr - 21:07 (2015)    Post subject: Publicité

PublicitéSupprimer les publicités ?
Back to top
Richard S. Hall
İksir Profesörü / Ravenclaw Bina Sorumlusu

RP Yaşı: 0
Sihirsel Soy: Safkan.

PostPosted: Thu 16 Apr - 14:06 (2015)    Post subject: İksir gecesi Reply with quote

Beş yılımı geçirdiğim okula yıllar sonra dönmek henüz garipliğini yitirmemişti. Her şeyin farklılaşmış olması elbette beklediğim bir şeydi ama yine de gözlerimi kapatmam ve uyumam arasında geçen süre kırk dakikanın altına inememişti. Görkemli şatoda yaptığım gece gezintilerinden birinde iç sesim kontrol yapmaya başlamıştı. Giysiler! Profesör giysilerinden hoşlanmamıştım fakat kot tişört ikilisinin okulda epey büyük sansasyonlara neden olacağından da emindim. Gerçi benim öğretmen dışında her şeye benzediğim de aşikardı, yaptığım birkaç buluşla birlikte o kadar çok para kırmıştım ki müdür ayaklarıma kapanmıştı. Tamam, belki de böyle olmamıştı ama buradaydım işte. En azından yemekler hala enfesti ve birkaç genç profesör daha vardı. Yalnız hissetmemek için bir ara onlarla kaynaşmayı deneyecektim. Aslına bakarsanız insan ilişkileri çok kuvvetli biri değilimdir, hatta öğrencilik dönemimde tam bir fiyaskoydum. Tüm arkadaşlarımla Hogwarts'tan sonra görüşmeyi kesmiştik. Aşk meşk işlerindeki vaziyetim de bundan farklı sayılmazdı, en uzun ilişkim otuz üç gün olmuştu ki bana bir ömür gibi gelmişti. Yüzümde anıların sağladığı tebessümle ilerlerken dersliğe gitmeye ve kendime uyku düzenimi yoluna sokması için bir şeyler hazırlamaya karar verdim.

Bu okulun merdivenlerine ne kadar hayran olduğumdan bahsetmiş miydim? Yaşım yirmi beş ve büyü dünyasındaki şaşkınlığım gram azalmadı. Dersliğe yaklaştıkça yükselen koku sol kaşımın havalanmasına neden oldu. Neredeyse koşar adımlarla dersliğin kapısını aralayıp içeri girdim. Gözlerim birden o kadar çok şey görmüştü ki beynim algılamak konusunda sıkıntı yaşamaya başlamıştı. Cam kırıkları, sıvılar, Gryffindor cübbeli bir cadı. İstifimi bozmamayı deneyerek asamı yere salladım. "Aklapakla." Yer tertemiz olurken sıyrılan benzin kokusu her şeyi açıklıyordu. "Bezeliyumru irini, ha?" Bezeliyumru irini bir çeşit akne karşıtıydı ve ortama benzin kokusunun neredeyse aynısı bir koku salardı. Benzin kokusu benim için çok da büyük bir mesele değildi, sevdiğim bile söylenebilirdi. Cadının suratını inceledim, çilleri haricinde pürüzsüz sayılabilecek bir suratı vardı. Çilleri bana kız kardeşimi anımsatırken onu bir ara ziyaret etmeyi aklıma koydum. "Bunu bir arkadaşın için almakta olduğunu farz ediyorum. Yoksa tamamen bir kaza mıydı?" İfademi stabil tutmak oldukça zor olmaya başlıyordu çünkü kızıl hala yerdeydi. Artık onu kaldırmanın iyi bir fikir olacağını düşünerek elimi uzattım. İlk 'profesör-azarı' için çok heyecanlıydım.

4. Sınıf Gryffindor

RP Yaşı: 17
Sihirsel Soy: Safkan

PostPosted: Thu 16 Apr - 14:41 (2015)    Post subject: İksir gecesi Reply with quote

Şişenin yerle buluştuğunda çıkardığı sesi gözlerimi yumarak dinledim. Neyseki kırılmamıştı. Ama karanlıkta bir de onun nereye düştüğünü aramak zorunda kalacaktım. Tekrar düşmemek için yavaşça ayağa kalkmaya yeltendiğimde dışardaki ayak seslerini duydum. Biri buraya geliyordu, eğer o biri Frank ya da Vicky değilse bitmiştim, okul hayatım sona ermişti. En iyi ihtimalle ceza alarak kurtulabilirdim ama tek başıma ceza alma düşüncesi çok da eğlenceli gelmiyordu.

Kaderimi belirleyecek olan insan dersliğe girdiğinde bir an tepkisiz kaldım. Kıyafetlerinden profesör olduğu anlaşılıyordu, YENİ PROFESÖRLERDEN BİRİYDİ! Beynim birkaç saniye önceki depresif durumla şu anki heyecanın dengesini tutturamamıştı, beynimin durmasının sebebi de buydu. Kulaklarım uğulduyor gibiydi ama çevresinden ışıklar saçarak bana bakan bu heykelimsi yaratığın benimle konuştuğuna emindim. Ceza almak o kadar da kötü gelmemeye başlamıştı. "Bezeliyumru irini, ha? Bunu bir arkadaşın için almakta olduğunu farz ediyorum. Yoksa tamamen bir kaza mıydı?" Yüce Merlin aşkına! Ya da ismini henüz bilmediğim bu ilahın aşkına da olabilirdi, bana iltifat etmişti! Normal şartlar altında eğer bir şifacı değilsen ilk kez gördüğün birine aknesiz olduğunu ima etmezdin, bu kesinlikle bir iltifattı. Yüzümün kızardığını hissedebiliyordum, elini bana uzattığındaysa kalbimin yerinden çıkacağına yemin edebilirdim. 

"Ben, bu, şey..." Tamam sakin ol, derin nefes al. Eğer konuşamazsan iletişim kuramazsın. "Ben... uykumda... kaza. Evet kesinlikle kaza." Zor olsa da konuşmayı başarmıştım. Ama elini unuttuğumu fark edip hala uzatılmış olan eline uzandım. Ona dokunmuştum, EL ELEYDİK. Oradan koşarak çıkıp bunu Frank ve Vicky'ye anlatmak isteği ve sonsuza kadar orada nitelendirecek sıfat bulamadığım varlıkla kalmak arzusu arasında gidip geliyordu kafam. Elbette oradan çıkıp gidebilecek değildim. Daha kim olduğunu öğrenmem gerekiyordu. "Çok üzgünüm profesör, ben gözümü açtığımda kendimi bu karmaşanın ortasında buldum." Neyseki konuşabilecek kadar kendimi toparlamıştım. Ceza olarak onunla yalnız vakit geçirmek zorunda kalacağım bir şeyler vermesini umuyordum.

RP Yaşı: 0
Sihirsel Soy: Safkan.

PostPosted: Wed 13 May - 20:45 (2015)    Post subject: İksir gecesi Reply with quote

Hala yerde olan cadı gülümsememe neden oluyordu. Hogwarts'ta hiç gülümsememeyi düşünüyordum fakat böyle öğrencilere rastlayacaksam işim gerçekten zor olacaktı. "Ben, bu, şey... Ben... uykumda... kaza. Evet kesinlikle kaza." Gülümseme gittikçe genişlerken hala elimi kavramadığını birlikte fark ettik ve sonunda ayağa kalktı. Cadıyı biraz daha rahat süzebilme fırsatına eriştiğim için halimden epey memnun sayılırdım. O kadar sevimli bir suratı vardı ki neredeyse yanaklarını sıkmak isteyecektim. Güzel kızıl saçlarının omuzlarından düşüşünü izlerken aklımdan tek bir cümle geçti: Kızıllar her zaman iyidir. Vicdanımı biraz rahatlatmak adına onun son sınıf olduğunu varsaydım. Yine de aptalca bir şey yapacak değildim elbette, en azından şimdilik. "Çok üzgünüm profesör, ben gözümü açtığımda kendimi bu karmaşanın ortasında buldum." Bazı insanlar çok iyi yalanlar üretebilseler bile onları ele veren şeyler çok bariz olurdu, tıpkı cadının yanakları gibi. Ayrılmayan ellerimize bakıp tebessüm ettikten sonra elimi çektim, aklım sertlik ve kibarlık arasında gelip gidiyordu. Cadıyla biraz eğlenmek istiyordum ama içimden bir ses bana bunu yapmayı neredeyse yasaklıyordu.

Yalanlarında daha fazla boğulduğunu görmek beni gerçekten keyiflendirirdi ama bu oyunu şimdilik kısa kesmeye karar verdim. "Uyurgezerlik demek... Bu Hogwarts için epey sorunlu bir durum olabilir." Gözlerim gözlerini bulduğunda gülümsedim, onu Hogwarts yönetimine şikayet edeceğim etkisini uyandırmak hoşuma gitmişti. Aklını biraz karıştırmak adına tekrar elimi uzattım. "Adım Stanley." Oops! Aslında aklımda Stanley demek yoktu çünkü Richard'ın bana daha sert bir hava vereceğinden adım gibi emindim. Uzatmadığım elimi saçlarımdan geçirdim. "Profesör Hall. Hala alışmayı deniyorum da." Mükemmel bir ilk izlenimdi, değil mi! Tamamen bir profesyonel işiydi.

PostPosted: Today at 15:39 (2018)    Post subject: İksir gecesi

Back to top
Post new topic   Reply to topic    Peron 9 3/4 Forum Index -> Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu -> Zindanlar ve Zemin Kat -> İksir Dersliği All times are GMT + 2 Hours
Page 1 of 1

Jump to:  

Index | Administration Panel | Create own forum | Free support forum | Free forums directory | Report a violation | Conditions générales d'utilisation
HalloweenOclock © theme by larme d'ange 2006