Peron 9 3/4 Forum Index
Peron 9 3/4

Peron 9 3/4 Forum IndexFAQSearchRegisterLog in

:: Yeni sene ::

Post new topic   Reply to topic    Peron 9 3/4 Forum Index -> Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu -> IV. Kat -> Boş Derslikler
Previous topic :: Next topic  
Author Message
Maeve Kavanagh
4. Sınıf Gryffindor
4. Sınıf Gryffindor

RP Yaşı: 17
Sihirsel Soy: Safkan

PostPosted: Wed 18 Feb - 15:52 (2015)    Post subject: Yeni sene Reply with quote

Yine yeni bir sene başlıyordu. Ne kadar bastırmaya çalışsam da heyecanımı gizlemem mümkün değildi. Ailem geçen seneki 'Colovaria' faciasından sonra beni endişeli gözlerle ve bir dolu tembihle yolcu etse de buradaydım. Zaten o olayda da benim bir suçum olduğu söylenemezdi. Yıl sonundaki balo için saçımın şeklini ve rengini değiştirmek istemem gayet normaldi, tek sorun büyüyü aynadan yapmaya kalkmam olmuştu. Kimse büyünün ters tepip tenimi maviye dönüştüreceğini tahmin edemezdi ki. Etkisi de zaten birkaç güne kendiliğinden kaybolmuştu ama bazı insanlar ten rengi konusunda fazla hassas olabiliyordu. Ben de bu halini tercih etsem de küçük değişiklikler zarar vermezdi. Bu tarz 'hataları' kafaya takmıyordum ama okula geldiğimden beri ya da trende Frank ve Vic'i görmemiştim, ve bu beni sinir ediyordu.

Büyük salondaki ziyafetten hemen sonra yatakhanelerine dönen öğrenciler arasından sıyrılarak dördüncü kata çıktım. İlk sene keşfettiğimiz zırhlar ve eski süpürgelerle dolu 404 numaları derslik Hogwarts hayatımız boyunca Frank ve Vic'le buluşma yerimiz olmuştu ve yeni bir senenin ilk gününde bunu kaçırmayacaklarına emindim. Hem benimle burda buluşmaktan daha iyi yapacak neleri olabilirdi ki? Geldiklerinde sormak istediğim çok şey vardı, koca bir yaz boyunca İskoçya'da olmam nedeniyle görüşememiştik. Ancak daha önemlisi trende neden onları bulamadığımın hesabını vermeleri gerekiyordu. 

Kapının karşısında kalan duvara yaslanarak yere oturdum ve asamı cebimden çıkardım. Eğer tek tek gelirlerse aklımda eğlenceli bir büyü vardı ama emin olamadığım için onu başka bir zamana bırakmaya karar verdim. Aguamenti artık bir klasik sayılırdı ve iki kişiyi birden hedef alabilecek 'masum' bir büyü gelmemişti aklıma. Eminim yazın bensiz çok ıslanmışlardı, şimdi de biraz ıslanmalarında sorun olmazdı.

PostPosted: Wed 18 Feb - 15:52 (2015)    Post subject: Publicité

PublicitéSupprimer les publicités ?
Back to top
Victor B. Ward
4. Sınıf Slytherin
4. Sınıf Slytherin

PostPosted: Wed 18 Feb - 19:36 (2015)    Post subject: Yeni sene Reply with quote

Evin rahatından kopup gelmek her yıl olduğu gibi bu sene de zor gelmişti. Elimdeki elmayı havaya atıp tutarken taş duvarlara alışmaya çalışıyordum. Yanımdan geçenlerin bir kısmı selam veriyor, bir kısmı nefret dolu bakışlar atıyor - bu pelerinimdeki yılan işlenmiş yeşil armadan dolayıydı çoğunlukla, tabi bazen gerçekten o nefret dolu bakışları hak ettiğim de olmuyor değildi - bir kısmı da baştan aşağı bir güzel süzüyordu. Son birkaç senedir - boyum fazlaca uzamıştı, omuzlarımın da hatırı sayılır genişlikte olduğunu söyleyebilirim - bu bakışlara alışmıştım. 

Havadaki elmamı tam kapacaktım ki koridorun solundaki yaşlı bir büyücü heykelinin yanından bir el uzanıp elmamı kaptı. Gözlerim elmayı takip etti; dolgun dudaklar elmayı ısıracak şekilde meyvenin kırmızı kabuğuna yapıştığında gülümsemeden edemedim. "Hey," diye mırıldandım heykelin olduğu araya sıvışırken. Ellerim elmamı kapan kızın beline kapanırken vücudumu kıza yaklaştırdım. "Beni mi özledin yoksa elma mı çekti canın? Eğer öyleyse," dalga geçercesine kızdan ayrılıp koridora dönmeye yeltenmiştim ki kız beni kolumdan yakalayıp kendine çekmeye çalıştı.

"Hadi ama Vict-" Kızın dolgun ve elma tadında dudaklarına yapıştım; ancak yapacak daha önemli işlerim olduğu geldi aklıma. "Üzgünüm Angie," dedim keyifle kızdan ayrılıp saatime bakarken. "Gitmem gerek."

Kankalar kızlardan öncelikliydi ne de olsa!

Yüzümde -muhtemelen aptal görünen- bir sırıtmayla kızdan ustalıkla aşırdığım elmayı ısırdım. Belki de okula bu sene daha çabuk alışırdım. Kızın gönülsüz el sallaması ardından dördüncü kata yöneldim. O mükemmel sınıfın önünde durdum, yüzümdeki sırıtma büyük bir gülümsemeye dönmüştü. Kapıyı açıp içeri daldım.

"Ben geld-AAAAAAA" Bir anda başımdan aşağı boşalan soğuk su gülümsememi silmişti. Sinirle Maeve'e baktım. Üzerimden şıpır şıpır sular damlarken uzun kollarımla kızı yakalayıp üzerimdeki ıslak şeylerin kıza yapıştığından emin olacak şekilde sarıldım. "İngiltere'ye hoş geldin!" Kızdan ayrıldığımda gördüğüm görüntü yüzüme gülümsemeyi geri yerleştirmişti.   

Back to top
Frank Lockwood
4. Sınıf Gryffindor
4. Sınıf Gryffindor

RP Yaşı: 0

PostPosted: Thu 19 Feb - 00:31 (2015)    Post subject: Yeni sene Reply with quote

Ve dördüncü sene! Vaktin nasıl da hızlı geçtiğinden çok yakınır olmuştum ve bu sarkık memeli bir teyze gibi hissetmeme neden oluyordu. Sarkık memeli teyze demişken, öğk, büyük annemin bu işte katkısının büyük olduğu tartışılmazdı. Tamam, dünyanın en güzel limonlu tartını yapıyor olabilir ama gerçekten, şu aralar mütemadiyen falan demeye başladım.

Hogwarts'un tarihi kokusu burun deliklerimden vücuduma dolarken istemeden gülümsedim: Burayı seviyordum! Tam bir ders kolik sayılmasam da quidditch ve kızlar güzel vakit öldürücülerdi. Ama asıl mevzu ikisi de değildi. Küçük tatlı Maeve ve elbette Bells! Tatil boyunca Bellamy ile fazlaca görüştük ve evrenin en sağlam poposuna şahitlik ettik ama Maeve İskoçya'daydı. Artık İskoç aksanıyla konuşmaya başlamasını umuyordum, iyi eğlence olurdu doğrusu.

Ziyafette neden o kadar fazla yemiştim, bilmiyordum. Her sene bunu yapıyordum. Karnıma bir öküz oturmuş gibiydi ve merdivenleri çıkmak ölümden beterdi. Burada olduklarını biliyordum, bu grubun her daim geç kalanı kız değildi, bendim! Yanılmadım da. Dans etmeye başlayarak içeri girdim. "FRANK LOCKWOOD IN DA HOUSE!" Bellamy sırılsıklam olmuştu, bu işte Maeve'in parmağı olduğunu anlamak için çok parlak bir zekaya ihtiyaç yoktu. Geç kalmama müsaade ettiği için Merlin'e teşekkür ettim. "Oo birileri aguamentilenmiş." Dememle birlikte Bellamy'nin saldırısına maruz kaldım. Saçlarımı karıştırdım ve cübbemi çıkardıktan sonra Bellamy'ye bir öpücük yolladım. "Yavrum, fena ıslattın doğrusu." Şimdi Maeve ikimize klasik yarı şok yarı 'haha-çok-komik' ifadesiyle bakıyordu. Bazen gay olup olmadığımızı ciddi anlamda düşündüğünü görebiliyorduk. Hatta bunun hakkında ona bir oyun oynamayı bile düşünmüştük fakat ikimiz de sağlam bir plan için fazla üşengeçtik.

4. Sınıf Gryffindor

PostPosted: Thu 19 Feb - 01:31 (2015)    Post subject: Yeni sene Reply with quote

Vic'in ıslak kucaklamasından kurtulabildiğimde çoktan üzerimde büyük su lekeleri oluşmuştu bile. Bunun için kendim kaşındığımı kabul etmeliydim. Vic'in öylece ıslanmayı kabulleneceğini düşünmemiştim zaten. "İngiltere'ye hoş geldin!" Onun tanıdık serin gülümsemesine büyük bir sırıtmayla karşılık verdim, bu baş belalarını gerçekten özlemiştim. "FRANK LOCKWOOD IN DA HOUSE!" Veee çok geçmeden grubumuzun assolisti de aramıza teşrif etmişlerdi. Frank küçüklüğünden beri böyleydi, ama yıllardır geç kalmasının nedenini hiç çözememiştim. Şu ankileri biraz anlayabiliyordum, kızlar arasında popülerdi, her ikisi de ve bundan NEFRET ediyordum. Bilmedikleri birkaç kız kaçırma girişiminde de bulunmuş olabilirdim ama o kızlar kesinlikle o siğilleri hak ediyorlardı. Gerçi bazen ikisinin arasında 'özel' bir ilişki olduğundan da şüphelenmiyor değildim, Frank'in şimdiki de dahil olmak üzere birçok davranışı da beni bu düşünceye yönlendiriyordu. Aslında böyle bir ilişkileri olmasını isteyebilirdim, bu beni üçüncü tekerlek yapacak olsa da grubumuza yabancı birinin girmesini engelleyecekti ve um... Tatlı bir çift olabilirlerdi. 

Düşüncelerimi o an için kafamın derinliklerine gömerek -daha Hogwarts sınırlarındayken üçüncü eleman olmak istemiyordum- Frank'in üzerine atladım. Üzerim çoktan ıslanmıştı ve kurutmak için tek bir büyü yeterli olacaktı. "Hemen bütün yazınızı ayrıntılı olarak istiyorum. ŞİMDİ!" Frank'ten ayrılıp tekrar yere oturdum. "Bensiz fazla eğlenmemiş olsanız iyi olur."
4. Sınıf Slytherin

PostPosted: Thu 19 Feb - 16:07 (2015)    Post subject: Yeni sene Reply with quote

"FRANK LOCKWOOD IN DA HOUSE!" Hevesle kapıya dönüp içeri dalan Frank'e baktım. "Oo birileri aguamentilenmiş." Tek kaşımı kaldırıp hafifçe gülümserken çocuğun üzerine atıldım. Keyifli ve rutin boğuşmamızın ardından çocuğun bana yolladığı öpücüğü havada kapar gibi yaptım. "Yavrum, fena ıslattın doğrusu." Göz kırparken Maeve'in her zamanki bakışları keyfimi yüzbine falan katladı. Bu ikisi olmasa Hogwarts çekilmez olabilirdi.

Geç kalan Frank'in üzerine atlama sırası Maeve'e geçmişti. Pelerinimi çıkartıp çıralardan birine popomu yasladım.  "Hemen bütün yazınızı ayrıntılı olarak istiyorum. ŞİMDİ!
Bensiz fazla eğlenmemiş olsanız iyi olur." Küçük kızıl yere otururken gözlerim kurnazca Frank'e döndüm. Aklından ne geçtiğini biliyordum. O kalçalar... Bundan Maeve'e bahsetmek zaman kaybı olurdu; ne zaman taş bir kızdan laf açsak küçük kızıl sinirlenip ikimize de yumruklarını sallamaya başlardı çünkü. "Frank'in büyükannesi grubun yeni elemanı oldu," dedim gülerek. Frank az önce çıkardığı cübbesini top yapıp bana fırlattı, tabii ki ustalıkla sıyrıldım. "Bir de Holyhead Harpies'in maçına gittik." Az önce bitiremeyip cebime koyduğum elmadan bir ısırık daha aldım. Yazları Harpie'lerin maçlarını kaçırmamaya çalışırdık. Ben küçüklüğümden beri - koyu bir taraftar olan babam sağolsun - Puddlemore'u tutsam da Quidditch oynayan kadınlardan daha çekicisi yoktu. "Fontana ortalığı yine kasıp kavurdu."  

Back to top
Frank Lockwood
4. Sınıf Gryffindor
4. Sınıf Gryffindor

PostPosted: Thu 19 Feb - 23:21 (2015)    Post subject: Yeni sene Reply with quote

Maeve Kavanagh, on iki yönünden hızlıca koşarak üzerime atladı. Şekerli parfümü burnuma ulaşamasa onun bir kız olduğunu unutacağımdan korktum. Kocaman bir midesi vardı, bira içtikten sonra dakikalarca geğirirdi fakat regl dönemi... Bells'e beni bıçaklamasını söylediğim olmuştu. Genelde karşı cinslerim vücutlarından kan fışkırttıklarında ortadan kaybolmak gibi bir alışkanlığa sahibimdir ama Kavanagh kızı söz konusu olduğunda oturup The Notebook bile izlemişliğim vardır. Üstelik yeteri kadar güzel olmadığı gerekçesiyle kafamdan aşağı koca bir kase dolusu patlamış mısır dökmüştü ve otuz saniye sonra sarılarak ağlamaya devam etmişti. Maeve... Yani bu evre harici tanıdığım kızların hiçbirine benzemediği apaçıktı fakat yine de yanında boxerla gezememek can sıkıcıydı.

"Hemen bütün yazınızı ayrıntılı olarak istiyorum. ŞİMDİ! Bensiz fazla eğlenmemiş olsanız iyi olur." Göz ucuyla Bells'e baktım, yaptıklarımızın ancak yüzde birini anlatabilirdik yoksa Maeve tüm sene boyunca bizi bir şekilde rezil ederdi. Ama o kalçalar! Cadı tepki vermesin diye bakışlarımı Bellamy'den çektim. "Frank'in büyükannesi grubun yeni elemanı oldu." Gözlerimi kısıp cübbemi alelade bir şekilde katladım ve büyücüyü hedefledim. Iska! "Bir de Holyhead Harpies'in maçına gittik. Fontana ortalığı yine kasıp kavurdu." Frejya Fontana! İtiraf ediyorum, bir zamanlar onun da bu okulda nefes aldığını düşünerek uyuduğum olmuştu. Quidditch oynayan kadınlar genelde seksi olmazlardı fakat o vücut hatları bir patates çuvalı içerisinde bile belli olurdu. Kaşlarımı iki kere kaldırıp indirdim. "Gotta love redheads, bro." Elimi bir yumruk yaparak Bellamy'nin yumruğuyla buluşturdum. Maeve'in ifadesinin nasıl bir halde olduğunu zaten biliyordum, bakmama gerek yoktu. Bazen annemden bile daha korku verici kıskançlıkta olduğunu düşünürdüm. "Kızıllar demişken, Maeve. İskoçya nasıldı?" Sorumu bayağı bir İskoç aksanıyla sormuştum, sırıttım.

4. Sınıf Gryffindor

PostPosted: Thu 26 Feb - 20:38 (2015)    Post subject: Yeni sene Reply with quote

"Frank'in büyükannesi grubun yeni elemanı oldu." Buna kahkaha atmadan durmam imkansızdı. Kişisel olarak onunla tanışmamıştım ama Frank'in anlattıklarından ötürü yolda görsem yanına koşup muhabbet edebilecek kıvama gelmiştim. Ben yokken yeni bir grup üyesi bulmalarını normalde hoş karşılamazdım ama o yaşlı tontiş teyzeye bir istisna yapabilirdim.  "Bir de Holyhead Harpies'in maçına gittik. Fontana ortalığı yine kasıp kavurdu."  İşte bu hoşuma gitmemişti. Her yaz bunu yapıyorlardı. Benim müsait olmadığım zamanları seçiyorlardı Quidditch maçına gitmek için. "Gotta love redheads, bro." Frank'in bu tavırları bazen beni özellikle götürmemeye çalıştıklarını düşünmeme sebep oluyordu ama Fontana'yı ben de severdim. Kız o kadar iyiydi ki bu eziklere zaten bakmazdı muhtemelen. "Kızıllar demişken, Maeve. İskoçya nasıldı?" Lanet yüzünde çıbanlar çıkıp aynalara küsesice pislik! Yaz boyu buna maruz kalmam yetmemiş bir de kendi iç sesim bile köklerine dönüp bana bu eziyeti yaparken Frank'in de bu İskoç aksanı saçmalığını iki ay boyunca çekecektim. "İskoç doluydu Frank, beni yine evimde hissettirdiğin için teşekkür ederim." Ne kadar uğraşsam da konuşurken kızıllar tarafından ele geçirilmiş olan aksanıma engel olamamıştım. Ama ondan nasıl intikam alabileceğimi biliyordum. "Unutmadan, Evanna ve Sheena'nın size selamları var." O iki sinir bozucu ikiz kuzenlerim bizden 4 yaş küçüklerdi ve İngiltere'ye ziyarete geldikleri zaman tanıştıkları Vic ve Frank'e anında sulanmışlardı. Ama kızıllara düşkün olmasına rağmen Frank'in bile onlara bakacağını düşünmüyordum, onların 'zeka'sını göz ardı etmek mümkün değildi. Bir seferinde baykuşlarını birbirine ve kendilerine bağlamış çatıdan atlamaya kalktıklarını görmüştüm. Neyseki düğüm yapmayı çok iyi bilmiyorlardı ve baykuşlar zarar görmemişti.

İntikamdan sonra sıra eğlenceli konulardaydı. "Hogwarts dedikodusu vakti geldi o zaman anlatacak bir şeyiniz kalmadıysa eğer." Gözlerimi abartılı bir şekilde kısarak ikisine baktım, dedikodudan hoşlanmıyor gibi davransalar da içten içe söyleyeceklerimi merak ettiklerini biliyordum. "Öncelikle üç yeni profesör geliyormuş veee..." Biraz duraksadım, gerilimi arttırmak her zaman iyiydi. Tabi onları ilgilendiren bir şey değildi söyleyeceğim ama adı üstünde dedikoduydu zaten. "İkisi erkek ve ikisi 3 sene önceki mezunlardanmış. Bu da demek oluyorki bir tanesi kesinlikle genç bir büyücü." Kıkırdayarak yüzlerine baktım. Evet pek ilgilerini çekmemişti. Ama birazdan yüzleri böyle kalmayacaktı. "Bir dee..." 10, 9, 8,.. bekle, bekle, bekle, 3, 2, 1. "Çapulcu haritası diye bir şey duydum. İnanılmaz! Ve Hogwarts'ta bir yerlerde saklı olduğu söyleniyor, ve şimdiye kadar hiç kimse bulamamış ama şimdiye kadar hiç kimse biz değildik. Düşünsenize herkesin okulda nerede olduğunu görebileceğimiz bir harita..." Üzerine o kadar kafa yormama rağmen yine hayallere dalmaktan kendimi alamamıştım. Bu kadar değerli bir haritaya sahip olmanın düşüncesi bile beni heyecanlandırıyordu.

4. Sınıf Slytherin

PostPosted: Thu 26 Feb - 23:26 (2015)    Post subject: Yeni sene Reply with quote

"Gotta love redheads, bro." Frank'le yumruklarımızı tokuşturduk."Kızıllar demişken, Maeve. İskoçya nasıldı?" Maeve'in aksana gıcık olacağını biliyordum, buna alışması gerekirdi şimdiye kadar. Yani kendi 'Londra' aksanlarımızdan daha çok konuşurduk bozuk bir İskoç aksanıyla kızı sinir etmek için. İkinci sınıfta işi o kadar abartmıştık ki bir ara normal konuşmamız değişmişti ve eski haline döndürmek pek de kolay olmamıştı.

"İskoç doluydu Frank, beni yine evimde hissettirdiğin için teşekkür ederim. Unutmadan, Evanna ve Sheena'nın size selamları var." Tüylerim diken diken olurken titredim. O kızlar kadar yapışkanını görmedim 17 senelik hayatımda - ki inanın yapışkan kızlardan kendi payıma düşeni fazlasıyla alıyorum.

"Hogwarts dedikodusu vakti geldi o zaman anlatacak bir şeyiniz kalmadıysa eğer." Hah! Maeve olaya giriyordu işte! Bunu çok özlemiştim. Kollarımı göğsümde bağladım ve tek kaşımı kaldırıp suratımda oluşmaya çalışan sırıtmayı bastırdım. Kız ayaklı gazete gibiydi, nasıl öğreniyordu bilmiyorum ama Maeve sayesinde çoğu şeyden önce bizim haberimiz olurdu şu okulda. "Öncelikle üç yeni profesör geliyormuş veee... İkisi erkek ve ikisi 3 sene önceki mezunlardanmış. Bu da demek oluyorki bir tanesi kesinlikle genç bir büyücü." Kıza gözlerimi devirirken üç sene önceki mezunları düşündüm. Fontana'nın dönemi. Kızıl hatun okula Uçuş Profesörü olarak dönseydi haberimiz olurdu heralde... Bu günlerde ünlüyseniz yaptıklarınızın %95'i Gelecek Postası'nda mutlaka çıkardı.  "Bir dee..."

Çatlatma insanı Maeve! "Çapulcu haritası diye bir şey duydum. İnanılmaz! Ve Hogwarts'ta bir yerlerde saklı olduğu söyleniyor, ve şimdiye kadar hiç kimse bulamamış ama şimdiye kadar hiç kimse biz değildik. Düşünsenize herkesin okulda nerede olduğunu görebileceğimiz bir harita..." Kızın son cümlesini idrak etmeye çalışırken önce gözlerim kısılıp kaşlarım çatıldı. Herkesin nerede olduğunu görebildiğin bir harita...

"Oha!"
Gözlerim kocaman açılmışken yaslandığım sıradan uzaklaşıp kızıla yaklaştım. "Çok çılgın!" O haritayla neler yapabileceğimizi düşünmeye başladım. "Düşünsenize! Bir daha gece çıktığımızda yakalanmayız! Sonra herkesin nerede olduğunu görebiliyorsak, merlinin yüce sakalı, elimize nasıl kozlar geçer kim bilir!" Boşuna Slytherin'e seçilmemiştim. Kafamda binbir türlü plan ve fikir oluşurken kollarımı sıvadım heyecanla. "Eğer o harita bu şatoda bir yerlerdeyse, bunca sene bundan haberimizin olmamış olması çok yazık. Ama hiç olmamasındansa geç olması daha iyi."

Back to top
Frank Lockwood
4. Sınıf Gryffindor
4. Sınıf Gryffindor

PostPosted: Sun 29 Mar - 17:25 (2015)    Post subject: Yeni sene Reply with quote

"İskoç doluydu Frank, beni yine evimde hissettirdiğin için teşekkür ederim." Ne demek dercesine omuzlarımı silktim. Aslında İskoçları severdim, yalnızca ağızları doluyken. Öhm. "Unutmadan, Evanna ve Sheena'nın size selamları var." Eğer Maeve Kavanagh çevrenizdeyse asla güvende olmadığınızı bilmeliydiniz, mental ya da fiziksel. Dediğim gibi, İskoçları severim fakat Evanna ve Sheena? Gördüğüm en kötü kabus bile o ikisi yanında masal kalırdı. Bells ile bakışlarımız buluştu, ikimiz de ölmeyi dilemiştik desek yeridir. Refleks olarak gözlerimi kapatıp başımı iki yana salladım, double trouble dedikleri olay tam olarak o ikisiydi. Neyse ki Maeve daha fazla işkenceyi reva görmemişti. "Hogwarts dedikodusu vakti geldi o zaman anlatacak bir şeyiniz kalmadıysa eğer." Ben de ne eksik diyordum. Cadının abartılı kısık gözleri gülümsememe neden oldu. "Öncelikle üç yeni profesör geliyormuş veee..." Duraksadı. Genç Gryffindor insanı hiç ilgilenmediği bir konuda dahi fazlaca heyecanlandırabiliyordu. "İkisi erkek ve ikisi 3 sene önceki mezunlardanmış. Bu da demek oluyor ki bir tanesi kesinlikle genç bir büyücü." Hayır, Maeve asıl olayı kaçırıyordu. Üç sene önce Fontana ve arkadaşları mezun olmuştu! Acaba Fontana'ya bir aşk şiiri yazsam okur muydu? Eminim ki iksirli çikolatalar hakkında yeteri kadar tecrübelidir, onu doğal yollarla etkilemeye çalışmalıydım. Hem belki orta yaş krizine doğru ilgisini çekerdim, kim bilir? "Bir dee... Çapulcu haritası diye bir şey duydum. İnanılmaz! Ve Hogwarts'ta bir yerlerde saklı olduğu söyleniyor, ve şimdiye kadar hiç kimse bulamamış ama şimdiye kadar hiç kimse biz değildik. Düşünsenize herkesin okulda nerede olduğunu görebileceğimiz bir harita..." Bu beni Fontana'dan bile çok heyecanlandırmıştı işte.

Haritayı düşlemeye dalmışken Bellamy benden önce davrandı. "Oha! Çok çılgın!" Onaylarcasına başımı salladım. Hatırı sayılır muzurlukta olduğumuz göz önünde bulundurulursa o haritayla harikalar yaratabilirdik. "Düşünsenize! Bir daha gece çıktığımızda yakalanmayız! Sonra herkesin nerede olduğunu görebiliyorsak, merlinin yüce sakalı, elimize nasıl kozlar geçer kim bilir! Eğer o harita bu şatoda bir yerlerdeyse, bunca sene bundan haberimizin olmamış olması çok yazık. Ama hiç olmamasındansa geç olması daha iyi." Gece çıkışlarımızda yakalanmamak mı? Bana eğlenceli bile gelmemişti çünkü artık yakalanmak ve ceza almanın müptelası gibi bir şey olmuştuk. Yine de elimize sağlam kozlar geçeceği kesindi. Maeve kadar abartılı olmasa da gözlerimi kıstım. "O bakışı biliyorum. Şeytani aklından neler geçiyor, yılan?" Bellamy'nin bir Slytherin olduğu gerçeğiyle gün içinde çeşitli saatlerde yüzleşiyordum. Onunla ortak salonda takılamamak çok kötüydü. Aklıma gelen parlak fikirle elbette ikisini etkilemeye hazırdım. "Nerededir ki oğlum bu harita? Accio çapulcu haritası!" Asamı birkaç kere kalp çizercesine salladıysam da nafile. Neden büyü dünyasında işler bu kadar zordu ki? Evet, Ravenclaw olmamamın ciddi bir açıklaması vardı anlaşılan.

4. Sınıf Gryffindor

PostPosted: Mon 30 Mar - 23:15 (2015)    Post subject: Yeni sene Reply with quote

"Oha! Çok çılgın! Düşünsenize! Bir daha gece çıktığımızda yakalanmayız! Sonra herkesin nerede olduğunu görebiliyorsak, merlinin yüce sakalı, elimize nasıl kozlar geçer kim bilir! Eğer o harita bu şatoda bir yerlerdeyse, bunca sene bundan haberimizin olmamış olması çok yazık. Ama hiç olmamasındansa geç olması daha iyi." Düşünebiliyordum ve haritaya sahip olduğumda... Neyse bazı şeyleri kendime saklamak daha iyi olabilirdi. Küçük sırlar -bilmeyi tercih etmeyecekleri türden- kimseye zarar vermezdi. "O bakışı biliyorum. Şeytani aklından neler geçiyor, yılan?" Frank'in de sesindeki sabırsızlığı anlamamak mümkün değildi. "Nerededir ki oğlum bu harita? Accio çapulcu haritası!" İlk cümlesinden sonra konuşmaya devam edeceğini anladığımda yeni bir fikir vereceğini düşünerek sevinmiştim ama umduğum olmamıştı, yine. "FRANK! Bu kadar şapşal olamazsın." Hayal kırıklığı ve biraz da abartılı bir göz devirmesiyle ayağa fırladım. "Sence BEN bunu denemedim mi?"

Ne yapacağımı sezdirmemeye çalışarak yavaş adımlarla Vic'e yürüdüm. Tam önüne geldiğimde geniş bir gülümseme yüzüme yayılmıştı. "Tam bu yüzden Vicky'ye ve sinsiliğine ihtiyacımız var." Yanaklarını sertçe baş ve işaret parmaklarım arasında sıkıştırırken kıkırdamama engel olamamıştım. Bundan nefret ettiğini biliyordum ve bu beni daha çok cesaretlendiriyordu. "Aramaya nerden başlamamızı önerirsin sinsi çocuk?" 
4. Sınıf Slytherin

PostPosted: Tue 31 Mar - 10:34 (2015)    Post subject: Yeni sene Reply with quote

"O bakışı biliyorum. Şeytani aklından neler geçiyor, yılan?" Gözlerimi devirdim, yılan diye seslenilmek garip bir şekilde hoşuma gidiyordu, inkar edemem. "Nerededir ki oğlum bu harita? Accio çapulcu haritası!" Sırıtmamı engelleyemedim, Frank beynini ikinci değil üçüncü plana falan atmış gibiydi. "FRANK! Bu kadar şapşal olamazsın. Sence BEN bunu denemedim mi?"

"Sen de mi Maeve?" diye mırıldandım başımı iki yana sallarken. Eh, bu Gryffindorluların bana kesinlikle ihtiyacı vardı.

Kız tam önüme gelip durduğunda yüzündeki sırıtma üzerine kendimi hazırladım. Bir şeyler geleceğini biliyordum ama Maeve süprizlerin adamıydı, hiç bir zaman tam olarak ne yapacağını bilemezdiniz. "Tam bu yüzden Vicky'ye ve sinsiliğine ihtiyacımız var." Yanaklarımı sıkıştırmaya başladığında yüzümü buruşturdum. "Aramaya nerden başlamamızı önerirsin sinsi çocuk?"

Ellerini suratımdan çekerken kıza rol gereği sinsi bakışlar attım. Klasik bir Slytherinli değildim, en yakın iki arkadaşımın Gryffindorlu olmasından belliydi zaten, yine de kurnazlığım -ve bence zekam- bu ikisininkini alırdı. "Aslında başta aklıma ihtiyaç odası gelmişti, ama bu haritayı Accio ile çağırmaktan farklı değil," derken sırıtarak Frank'e baktım.

Böyle bir Hogwarts haritasına sahip olsaydım nereye saklardım? "Bir önceki sahipleri son sınıfa kadar haritayı kullanmış olmalı. Son sınıfların takıldığı yerlere bakmak mantıklı olurdu... Tabii bunu onların da düşünmüş olma olasılığı var. Bir de haritanın sonsuza kadar saklı kalmasını isteyeceklerini sanmıyorum. Bu sonraki nesillere ihanet olurdu, böyle bir gücü saklamak... Yine de ben olsam hak edenin bulmasını isterdim. Profesör yalakalarının falan değil." Sesli düşünmeye başlamıştım ve beynimin o anki fikir üretme hızı bir Ravenclaw'la kapışırdı. "Tamam. İki farklı seçenek var. Birincisi ceza almalıyız ki bu bizim için çocuk oyuncağı. Ceza verilen yerlerden birine saklanmış olma olasılığı yüksek, sonuçta hak eden haritayı bulmalı değil mi? İkincisi, ki bu varsayımdan ibaret, haritada olup da normalde öğrencilerin bilmediği yerlerden birinde olma olasılığı..." Hogwarts'taydık sonuçta, henüz bizim bile farkına varmadığımız odalar, gizli geçitler ve saklı bölümler olma ihtimali çok yüksekti. 

Back to top
Frank Lockwood
4. Sınıf Gryffindor
4. Sınıf Gryffindor

PostPosted: Tue 31 Mar - 20:59 (2015)    Post subject: Yeni sene Reply with quote

"FRANK! Bu kadar şapşal olamazsın." Abartılı göz devirmesine omuz silktim. Dünyayı falan kurtaracağımı -en azından yakın gelecekte- düşünmüyordum, büyülere çalışmak pek benlik olmamıştı bu yüzden. "Sence BEN bunu denemedim mi?" Ayağa fırlayıp Vic'e ilerleyen cadıyı seyrettim, en azından tek değildim. "Tam bu yüzden Vicky'ye ve sinsiliğine ihtiyacımız var." Vicky diyince onu otomatik olarak bir kız olarak hayal etmeye başladım. Gözümün önündeki görüntüyü beğenmiş olmam çok mu korkunçtu? Ama ondan süper hatun olurdu doğrusu! Oyun oynayan, düzgün bir şekilde içebilen, özel günleri unutunca trip atmayan... Acaba onu karabüyüyle kıza mı dönüştürseydim? Bunu sonra düşünmek üzere beynimin bir köşesine kazıdım, şimdi bir kağıt parçasıyla uğraşmamız gerekiyordu. "Aramaya nerden başlamamızı önerirsin sinsi çocuk?" Ve Maeve Bellamy'nin yanaklarını ele geçirdi. Normalde bu kadar temasta bulunan bir hatunun sizinle flört ettiğini düşünürsünüz fakat Maeve sadece bize işkence etmeyi severdi.

Bellamy Maeve'den kurtulabildiğinde konuşmaya başladı. "Aslında başta aklıma ihtiyaç odası gelmişti, ama bu haritayı accio ile çağırmaktan farklı değil." Orta parmağımı kaldırdım, birilerinin yine komik olası gelmişti anlaşılan. "Bir önceki sahipleri son sınıfa kadar haritayı kullanmış olmalı. Son sınıfların takıldığı yerlere bakmak mantıklı olurdu... Tabii bunu onların da düşünmüş olma olasılığı var. Bir de haritanın sonsuza kadar saklı kalmasını isteyeceklerini sanmıyorum. Bu sonraki nesillere ihanet olurdu, böyle bir gücü saklamak... Yine de ben olsam hak edenin bulmasını isterdim. Profesör yalakalarının falan değil." Bu çocuğun aklı nasıl işliyordu lan? "Tamam. İki farklı seçenek var. Birincisi ceza almalıyız ki bu bizim için çocuk oyuncağı. Ceza verilen yerlerden birine saklanmış olma olasılığı yüksek, sonuçta hak eden haritayı bulmalı değil mi? İkincisi, ki bu varsayımdan ibaret, haritada olup da normalde öğrencilerin bilmediği yerlerden birinde olma olasılığı..." Benim üşengeç tarafım cesur yönümden daha ağır basıyordu, daha şimdiden haritayı aramaya üşenmiştim. Bu ikiliyle takılmak insanı yoruyordu.

"Ne derler bilirsiniz: Accio ile gelmeyen haritayı siktir edicen aga." Yaşlı düşünür ses tonumu güzelce sergilemenin gururuyla gülümsedim. Quidditch harici tek becerebildiğim şeyin ceza almak olduğunu kabul edersek kendime epey güveniyordum. "Hadi gidip ceza alalım, Bazhaev'in 'beni çok büyük hayal kırıklığına uğrattınız' bakışını özledim Maeve." Taina Bazhaev, Gryffindor sorumlusuydu ve kariyerinin imtihanını bizimle veriyordu. Asil duruşlu ve iyi yürekli bir kadındı, en azından görebildiğimiz kadarıyla. Şimdiyse muhtemelen büyük bir şeyler yapıp onu çileden çıkaracak, diğer yüzünü görecektik. "Ne yapalım dersiniz?" Düşünmeye başlarken kaşlarımı kaldırdım.

4. Sınıf Gryffindor

PostPosted: Mon 13 Apr - 16:26 (2015)    Post subject: Yeni sene Reply with quote

"Aslında başta aklıma ihtiyaç odası gelmişti, ama bu haritayı accio ile çağırmaktan farklı değil. Bir önceki sahipleri son sınıfa kadar haritayı kullanmış olmalı. Son sınıfların takıldığı yerlere bakmak mantıklı olurdu... Tabii bunu onların da düşünmüş olma olasılığı var. Bir de haritanın sonsuza kadar saklı kalmasını isteyeceklerini sanmıyorum. Bu sonraki nesillere ihanet olurdu, böyle bir gücü saklamak... Yine de ben olsam hak edenin bulmasını isterdim. Profesör yalakalarının falan değil." İşte bu yüzden Vicky Slytherin'deydi. Belki de aslında Ravenclaw daha iyi olurdu. Her neyse Slytherinliler de pratik zekaya sahip olabiliyordu. "Tamam. İki farklı seçenek var. Birincisi ceza almalıyız ki bu bizim için çocuk oyuncağı." Aslında ceza almayalı baya olmuştu-bir yaz kadar. Ama aklımdan ilk gün için güzel planlar geçmeye başlamıştı bile. "Ceza verilen yerlerden birine saklanmış olma olasılığı yüksek, sonuçta hak eden haritayı bulmalı değil mi? İkincisi, ki bu varsayımdan ibaret, haritada olup da normalde öğrencilerin bilmediği yerlerden birinde olma olasılığı..." İlk olasılığı daha çok sevmiştim, daha yapabileceğimiz bir şey gibi duruyordu. Gerçi Vicky'nin ikinciye de bir çözüm bulabileceğine emin sayılırdım - bir anlamda.

"Ne derler bilirsiniz: Accio ile gelmeyen haritayı siktir edicen aga. Hadi gidip ceza alalım, Bazhaev'in 'beni çok büyük hayal kırıklığına uğrattınız' bakışını özledim Maeve." Frank'in söyledikleri üzerine kıkırdadım. Kadına bir yandan acısam da bu duyguyu bastıracak kadar bencildim. Sadece 5 yıllığına buraya gelmiştik ve iki yılımız kalmıştı. Başkalarını düşünerek harcamak için fazla kısa bir zamandı. "Ne yapalım dersiniz?" Frank daha sormadan aklımda birkaç fikir oluşmuştu bile. "Geçen seneki gibi iksir çalalım." Önceki sene çalıp da ne olduğunu bilmediğimiz iksirin Bulgeye olduğunu zor yoldan öğrenmiştik ama bu sefer daha 'deneyimli' olacağımız için istediğimizi bulabilirdik. "Babbling beverage ya da veritaserum... Herkesin içeceğine kattığımızı düşünsenize." Ağzını her açtığında saçma sesler çıkaran insanlar topluluğunu düşünmek bile yeterince komikti. "Ya da eğer korkup kaçmayacaksanız koridora böcürt yerleştirebiliriz. Tabi bunun için önce KSKS dersliğine girip onu bulmamız gerek." Benim böcürtlerle ilk karşılaşmam pek kolay olmamıştı, ama bence kim kendisini sonsuz boşluk ve mutlak karanlığa bakarken bulsa içinden bir ürperti geçerdi. Yalnızlığın karşıma böyle çıkacağını tahmin etmemiştim bu nedenle Riddikulus büyümün pek işe yaradığını söyleyemezdim. Neyseki koridora böcürt saldığımızda bu kadar korkunç olmayacaktı. Karşısına çıkan herkesin korkusuna bürünmeye çalışmaktan muhtemelen kendi de kafayı yiyecekti ama ortalığı karıştıracağı da kesindi. İşin eğlencesi de burda başlıyordu. Kesinlikle böcürtlere ulaşmalıydık.
4. Sınıf Slytherin

PostPosted: Wed 15 Apr - 22:06 (2015)    Post subject: Yeni sene Reply with quote

"Ne derler bilirsiniz: Accio ile gelmeyen haritayı siktir edicen aga. Hadi gidip ceza alalım, Bazhaev'in 'beni çok büyük hayal kırıklığına uğrattınız' bakışını özledim Maeve." Belki derslerde iyi değildik, örnek öğrenciler olmadığımız da apaçık ortadaydı hani. Ama bizim de uzmanlık alanımız buydu. Ortalığı karıştırmak bir kızı ayartmaya çalışmaya benzerdi. Planlama aşaması falan zordu eğer fazla mükemmeliyetçiyseniz ancak emeklerinizin sonuçları - ki bu çığlık atan öğrenciler ve sinir küpüne dönen profesörlerdi bizim durumumuzda, öylesine bir haz veriyordu işte.

"Ne yapalım dersiniz?" Aklıma diğer Slytherinliler gibi davranmak geldi, çatacak bir Gryffindorlum da hazırdı zaten. İki tarafı birbirine sokmak için ortak salonun ortasında birbirimize birkaç yumruk sallamamız yeterdi. "Geçen seneki gibi iksir çalalım." Gözlerimin canlanan anılar yüzüme hoşnut bir sırıtma yapıştırdı.  "Babbling beverage ya da veritaserum... Herkesin içeceğine kattığımızı düşünsenize. Ya da eğer korkup kaçmayacaksanız koridora böcürt yerleştirebiliriz. Tabi bunun için önce KSKS dersliğine girip onu bulmamız gerek." 

Bu iki Gryffindorlu ne zaman korkmaktan bahsetse üzerime alınırdım. Kollarımı önümde birleştirdim. "Böcürt işini sevdim ben," dedim olabilecekleri hayal etmeye çalışırken. Karışıklığı çözmeye gelen profesörleri de alaşağı edebilirdi böcürtler. "Dersliğe girmek çok zor olmayacaktır, Herring'in peşinde koşturan mazoşistleri ikna edebilirim. Adamı oyalamaktan memnun olacaklarına eminim." Slytherin'de böyle bir manyağın peşinden koşturan bir grup kız vardı. 

Back to top
Frank Lockwood
4. Sınıf Gryffindor
4. Sınıf Gryffindor

PostPosted: Wed 13 May - 20:58 (2015)    Post subject: Yeni sene Reply with quote

"Geçen seneki gibi iksir çalalım." Yüzümüze büyük bir gülümseme yerleşti. Anılar, anılar! "Babbling beverage ya da veritaserum... Herkesin içeceğine kattığımızı düşünsenize. Ya da eğer korkup kaçmayacaksanız koridora böcürt yerleştirebiliriz. Tabi bunun için önce KSKS dersliğine girip onu bulmamız gerek." Maeve Kavanagh gerçek bir ruh hastasıydı. Ama etkileyici derecede zekiydi. Ağzımı şaşkınlıkla araladım, bu şeytanların arasında olmayı hak edecek ne yapmış olabilirdim ki?

"Böcürt işini sevdim ben." İlgim kollarını kavuşturmuş Bells'e kaydı. Gözlerindeki parıltıdan bir şeyler peşinde olduğunu gayet net anlayabilirdiniz. "Dersliğe girmek çok zor olmayacaktır, Herring'in peşinde koşturan mazoşistleri ikna edebilirim. Adamı oyalamaktan memnun olacaklarına eminim." Ah, Slytherinli hatunlar! İmkansızın tadının güzelliğinden midir bilinmez, mezun olana kadar Slytherinli bir manita yapmayı aklıma koymuştum. Ve Herring... Adam sinir bozucu derecede karizmaydı ve tüm güzel kızlar tek lafına resmen eriyordu yahu!

Sarışın Tanya'yı taklit etmeye koyuldum, bu işin beyin kısmı olmadığım aşikardı ve eğlenmeye ihtiyacımız vardı. "Profesör, profesör!" Ağzından akan salyaları tam olarak taklit etmeyi başaramamış olsam da ses tonum yeterince etkileyici benzerlikteydi. "Acaba popomun sağ yanağına imzanızı atabilir misiniz?" Ve hayranlık dolu bir iç çektim.

PostPosted: Today at 16:04 (2018)    Post subject: Yeni sene

Back to top
Post new topic   Reply to topic    Peron 9 3/4 Forum Index -> Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu -> IV. Kat -> Boş Derslikler All times are GMT + 2 Hours
Page 1 of 1

Jump to:  

Index | Administration Panel | Create own forum | Free support forum | Free forums directory | Report a violation | Conditions générales d'utilisation
HalloweenOclock © theme by larme d'ange 2006