Peron 9 3/4 Forum Index
Peron 9 3/4

Peron 9 3/4 Forum IndexFAQSearchRegisterLog in

:: Deliler Birbirini Ağırlar ::
Goto page: 1, 2  >

Post new topic   Reply to topic    Peron 9 3/4 Forum Index -> Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu -> Hogwarts Arazisi -> Göl Kenarı
Previous topic :: Next topic  
Author Message
Cloud P. Keith
Büyücü
Büyücü

Masculin
Gerçek İsim: Cloud P. Keith
RP Yaşı: 27
Sihirsel Soy: Safkan

PostPosted: Mon 2 Feb - 12:23 (2015)    Post subject: Deliler Birbirini Ağırlar Reply with quote

Pırıl pırıl bir gökyüzü vardı bu gece. Yıldızlar bütün ihtişamları ile parlıyorlardı. Takım yıldızları en güzel kıyafetlerini üstlerine geçirmiş gecenin podyumunda yavaş yavaş, aheste aheste yürüyorlardı. Dünyanın bütün zamanı onlarındı sanki. Bir damla daha zeki olsalar o kadar zamanları kalmadığını fark ederlerdi oysa, nitekim ay doğmak üzereydi. En azından Cloud öyle düşünüyordu. Dünyanın düzeni bugün de her zamanki gibi ise yıldızların büyük kısmının sadece 1 saatleri vardı. Ayın çıkması onlar için çok önemli değildi tabi ki, yıldızlar yürüyüşlerine devam edeceklerdi. Fakat izleyecek insanlar yoksa en güzel kıyafetlerin ne anlamı kalırdı ki. Ay insanların gözlerinden saklayacaktı onları. Işığı göğe yayıldığında zavallı yıldızların bir kısmı gösteremeyecekti kendini. Yeterince parlak değillerdi. Cloud kafasını kaldırıp yıldızlara baktı. "Zavallı şeyler, yok olacaklarının bile farkında değiller. Çoğumuz gibi" diye düşündü.  

Bakışlarını gökyüzünden Bertrand'a çevirdi çünkü gökteki gezintiden daha büyük sorunları vardı Cloud'un. "Şu halime bak Bertrand, senin yüzünden sırılsıklamım bu soğukta. Zatüre olursam kesinlikle senin suçun" dedi. Derin bir iç çektikten sonra bol cüppesinin kollarındaki suyu sıkmaya başladı. Çok yardımı olacağından değil ama hiçbir şey yapmadan oturmak rahatsız ediyordu onu. "Benim yüzümden mi?? Ben ne yaptım sana. Gidip göle atlayan sensin!" diye bağırdı Bertrand her zamanki tiz sesi ile. Cloud öfke ile çıkıştı "Beni yüzme yarışında yeneceğini iddia ettin!! Böyle bir lafın altında kalmamı nasıl bekleyebilirsin!" Bertrand derin bir kahkaha savurdu önce ardından bilmiş bir tavırla "Her zamanki gibi safsın Cloud, her zaman ki gibi safsın. Bunca yıl beraber yaşadıktan sonra oyunlarıma gelmeyeceğini düşünüyor insan. Hem kim kazandı?" Cloud gözlerini devirdi, bir kaç dakika sessizce ayağının ucu ile soğuktan donmaya başlamış toprağı kazıdı ve yenilmiş bir sesle "Sen." dedi. "Hah" diye bir nida bıraktı Bertrand gururla. "O zaman konuşmaya hakkın yok bence Cloud, hem kaybedip hem sızlanamazsın. Doğanın kanunlarına aykırı!" "Sen ne anlarsın be doğanın kanunlarından. Topu topu sol elimdeki bir çorap kuklasısın sen!" Kelimeler ağzından çıktığı anda pişman olmuştu Cloud. Söylenmemesi gereken bir şey söylemişti ve bunu biliyordu ama sözler çıkmıştı bir kere ağzından, geri alınmaları imkansızdı. 

Bertrand boncuk gözlerini öfke ile Cloud'a dikti ve gözlerini kaçırmadan Cloud'un gözlerinin içine baktı, baktı, baktı... Ne yapacağını tartıyor gibiydi adeta, Cloud Bertrand'ı tanıdığından beri ne yapacağını asla kestiremezdi. Hiç ondan beklenen bir davranış değildi bu, insanların yüz ifadelerinden çok iyi anlardı oysa iç duygularını. Özellikle gözlerden. Gözler konuşurdu ona. Bertrand'ınkiler hariç. Bertrand'ın gözleri hep aynı boncuk mavisiydi, öfkeli olsa da mutlu olsa da anlayamazdı Cloud. O yüzden aslında Bertrand'ın öfkeli olduğunu da bilmiyordu fakat çok geçmeden Bertrand titremeye başladı. Avının üstüne atlamadan önce poposunu sallayan bir kedi, karşısındakinin kafasını gözünü kırmaya kalkışmadan önce kasları gerilen kahve kabadayısı gibi titremeye. Kıpkırmızı kesilmişti bütün yüzü Bertrand'ın. Neyin geldiğini o anda anladı Cloud, lakin çok geçti.

"Seeeeeen!!!!" diye öfke ile bağırdı Bertrand ve Cloud'un yüzüne doğru atıldı. Bütün gücü ile Cloud'un burnunun tam üstüne bir kafa attı ve tekrar tekrar tokatlamaya başladı Cloud'u. Cloud'un Bertrand'ın saldırıları altında dengesine koruması mümkün değildi elbet. Bir yandan sağ eliyle kendini korumaya çalışırken bir yandan da geri geri saldırganından kaçmaya çalışıyordu ki ayakları birbirine dolaştı ve sırt üstü yere kapaklandı Cloud. Darbenin etkisi ile ciğerlerindeki bütün nefes tek bir hamlede dışarı kaçmıştı. Hava için yutkundu Cloud bir yandan da eliyle Bertrand'ın saldırılarını savuşturuyordu. Sonunda ani bir hamle ile Bertrand'ı belinden yakaladı. "Tamam tamam özür dilerim, sakin ol." dedi pişman bir tonla. Bertrand bir anlığına durdu, saldırmaya devam edecek gibi gözüküyordu lakin son dakikada fikrini değiştirmiş olacak "Bu seferlik seni affediyorum Cloud, bir daha olmasın yoksa çok fena benzetirim bak seni" dedi çatık kaşlarla, sonra ifadesi yumuşadı Bertrand'ın ve kendini çimenliklere bıraktı sırt üstü. Gözlerini gökyüzüne çevirdi. Bertrand'ın sakinleştiğini gören Cloud derin bir iç geçirdi ve o da kendini sırt üstü bıraktı çimenlere. "Güzel bir gece dostum" dedi ve yıldızların geçidine bıraktı kendini.

PostPosted: Mon 2 Feb - 12:23 (2015)    Post subject: Publicité

PublicitéSupprimer les publicités ?
Back to top
Ghislaine A. Blackburn
Biçim Değiştirme Profesörü

RP Yaşı: 20
Özel Yetenek: Animagus (savannah kedisi)

PostPosted: Mon 2 Feb - 20:03 (2015)    Post subject: Deliler Birbirini Ağırlar Reply with quote

Ghislaine sıkıntıyla kendini çimlerin üzerine bırakmadan yerdeki taşları bir güzel tekmelemiş, kendi kendine biraz tepinmiş ve söylenmişti. Can sıkıcı her şey üst üste geliyordu son günlerde. Kehanette Slytherinli çocuklardan biri ayağına çelme takarak kızı düşürmüştü; bu da yetmezmiş gibi profesöre göstermek için taşıdığı çay bardağı kırılarak - ki bardağın dibinde kırık bir asa gördüğüne emindi - Gryffindor'un yirmi puanına mal olmuştu. Max, bunu duyunca tabii ki kızı rahat bırakmamış daha da sinirini bozmuştu yüzsüz ve gıcık şakalarıyla. Bir de yolladığı mektuba Elisabeth'ten hala cevap gelmemişti. Ne yapıyordu ki bu kadın?!

Hava kararıp yerdeki kaba eti hepten üşümeye başladığında ayaklandı genç kız. Ne kadar istemese de içeri girip kehanetten aldığı ek ödevi yapmalıydı. Bir de ertesi günkü Biçim Değiştirme dersine çalışmayı planlamıştı Frejya ve Cedric ile. Soğuk rüzgar yanaklarını yalayıp saçlarını savurduğu sırada pelerininin şapkasını başına çekti. Gözlerini gökyüzüne çevirdi. "Yakında kar yağar herhalde," diye mırıldandı sıkkın bir şekilde. Kar sevmediğinden değildi sıkkınlığı, sadece geçen sene suratına yediği onca kar topu gelecek karlı günleri fazla istekli karşılamasına engel oluyordu.

Şatoya doğru yürümeye başlamıştı ki biraz ileriden, göl kenarındandı sanki, bağırma ve vurma sesleri gelmeye başladı. Bir an duraksadıktan sonra ödevinin bekleyebileceğine karar verdi ve cebindeki asasını çıkarıp göl kenarına doğru adımlarını hızlandırdı. "Ha?" Göl kenarına vardığında kavga eden birilerini görememişti. Kaşlarını çatıp çevreye bakındı. "Okula dönselerdi görürdüm, garip..." O sırada gözüne yerde yatan biri takıldı. Belki ona sorabilirdi.   

"Rahatsız ettiğim için özür dilerim bayım." Bir öğrenci olamayacak kadar büyüktü, yeni bir profesör de gelmemişti okula bildiği kadarıyla. "Buralarda kavga eden birilerini gördünüz mü?" 

Last edited by Ghislaine A. Blackburn on Mon 2 Feb - 22:09 (2015); edited 1 time in total
Back to top
Cloud P. Keith
Büyücü
Büyücü

Masculin

PostPosted: Mon 2 Feb - 22:05 (2015)    Post subject: Deliler Birbirini Ağırlar Reply with quote

Cloud kendine doğru yaklaşan adımların çimende çıkardığı sesi duyduğu anda gözlerini kapatmıştı. Nedense bugün kendini biraz çekingen hissediyordu, belki de yaptığı kavga onu sosyal olarak tahmin ettiğinden fazla yormuştu. Adımların yaklaşmasını pür dikkat dinledi, bir yandan da gelen insanın ona dokunmadan geçip gitmesini için dua ediyordu. Lakin şansı yaver gitmemişti ne yazık ki. "Rahatsız ettiğim için özür dilerim bayım, buralarda kavga eden birilerini gördünüz mü ?" dedi bir kız sesi. Kendi kendine uyuyor numarası yapmaya devam edip etmemeyi düşünüyordu ki Bertrand lafa atladı. "Aaahhh bizim kavgamızdan bahsediyor olacaksın. Kız gibi bağırmamasını kaç kere söyledim oysa ona." dedi yattağı yerden kafasını biraz kaldırarak. "Cloud yapma hadi, kaldır poponu, bu uyuma numaralarını yutmuyor kimse, ufaklığı zor durumda bırakıyorsun. Şirin de bir şeymiş." dedi Bertrand o tiz sesi ile bilmiş bilmiş.

Cloud derin bir iç çekip yattığı yerde doğruldu. Yattığı sürede ne kadar üşüdüğünü fark etmemişti bile, bütün kemikleri buz kesmişti adeta. Hangi akla hizmet gölden çıktıktan sonra çimenlere yatmıştı ki, şu anda evde ısınıyor olması gerekiyordu. Bir kere daha iç çekti. "Ben mi zor durumda bırakıyorum, asıl sen zor durumda bırakıyorsun. Kaç defa insanlarla konuşma demedim mi sana? Alışkın değil onlar. Bak kimbilir neler geçiyor kızcağızın aklından şimdi" dedi bıkkın bir sesle ve gözlerini devirdi. Aynı bu sebepten evde atılmamış mıydı işte? Ne olurdu biaz çenesini tutsa şu lanet adam. "Ah haklısın kendimi tanıştırmadım, kesinlikle ayıp ediyorum. Ben Bertrand" dedi elini uzatırken. "Ben de Cloud. Tanıştığıma memnun oldum küçük kız. Lakin ne yazık ki kavga eden kimseyi görmedim lakin eğer arkadaşım Bertrand'ın beni biraz tartaklamasından bahsediyorsan merak etme onun sevgi gösterme şekli o. Her zaman biraz vahşi olmuştur" dedi. Bu sırada oturduğu yerden ayağa kalkıp kıza elini uzattı. Cüppsi hala sırılsıklamdı.  Ah kesin zatüre olacağım diye düşündü. Bir yandan da yeşil gözleri hızlı hareketlerle kızın yüzünü tarıyordu. İlgi çekici bir özellik bulmaya çalışıyordu adeta.

PostPosted: Mon 2 Feb - 23:39 (2015)    Post subject: Deliler Birbirini Ağırlar Reply with quote

"Aaahhh bizim kavgamızdan bahsediyor olacaksın. Kız gibi bağırmamasını kaç kere söyledim oysa ona." Bizim derken kimden bahsediyordu ki? Ve neden bu şekilde sesini incelterek konuşuyordu adam? "Cloud yapma hadi, kaldır poponu, bu uyuma numaralarını yutmuyor kimse, ufaklığı zor durumda bırakıyorsun. Şirin de bir şeymiş." Kendi kendine mi konuşuyordu? Adam doğrulurken gözlerini kıstı Ghislaine. Normal görünüyordu, ta ki kalkana kadar. Adam baştan aşağı ıslaktı ve elinde bir de çoraptan bir kukla geçirmişti.

"Ben mi zor durumda bırakıyorum, asıl sen zor durumda bırakıyorsun. Kaç defa insanlarla konuşma demedim mi sana? Alışkın değil onlar. Bak kimbilir neler geçiyor kızcağızın aklından şimdi" Ghislaine gözleri kocaman açılmış şaşkınca bakarken adamın haklı olduğunu düşündü. Aklından neler geçmiyordu ki? "Ah haklısın kendimi tanıştırmadım, kesinlikle ayıp ediyorum. Ben Bertrand" Sesi tekrar incelmişti, gözleri yavaşça kuklaya kayarken kızın, kuklayı oynatan eli de öne uzanmıştı adamın.  "Ben de Cloud. Tanıştığıma memnun oldum küçük kız. Lakin ne yazık ki kavga eden kimseyi görmedim lakin eğer arkadaşım Bertrand'ın beni biraz tartaklamasından bahsediyorsan merak etme onun sevgi gösterme şekli o. Her zaman biraz vahşi olmuştur."

Ghis, kendine uzatılmış iki ele de bakarken önce yutkundu. Sonra kendi kendine düşünmeye başladı. Adam kuklasıyla konuşuyordu, başka biriymiş gibi... Acaba farkında mıydı bir kuklayla konuştuğundan; ya da farkında olmayacak kadar aklını mı kaçırmıştı? Fazlasıyla ilginçti durum ve bu Ghis'in merakını epeyce kabartmıştı.

"Iııı, şey," Bir an hangi elini kime uzatacağını bilemedi. "Ben Ghislaine. Ghislaine Blackburn." Adamla ve kuklasıyla hayatındaki en garip tokalaşmayı yaptıktan sonra başparmağıyla arkasında kalan şatoyu işaret etti. "Gryffindor dördüncü sınıf öğrencisiyim. Ve, ıım..."

'Sizin burada ne aradığınızı ve neden ıslak olduğunuzu öğrenebilir miyim' diyemedi işte. Kabalık etmeden nasıl soracağını bilmiyordu. "Cloud, ıslaksınız?" diye mırıldanabildi sonunda.

Büyücü

Masculin

PostPosted: Tue 3 Feb - 00:10 (2015)    Post subject: Deliler Birbirini Ağırlar Reply with quote

Cloud kızın kocaman açılmış gözlerine  bakarken gülümsemeden edememişti. O şaşkın bakışı görmeyeli fazlasıyla uzun zaman oluyordu. Sokakta yürürken insanların ona garip garip baktığı doğruydu ama çok nadiren o gözlerin ardında marek görürdü Cloud, genel şartlarda şaşkınlık, korku ve iğrenmeye alışıktı. Çok umursadığından değil ama merak görmeyeli gerçekten uzun zaman olmuştu. Ne kadar eğlenceli olduğunu unutmuştu Cloud. 

Tam ağzını açacaktı ki Bertrand her zamanki ataklığıyla ondan önce davrandı. "Tanıştığıma memnun oldum Ghislaine." dedi küçük bir reverans yapmaya çalışarak. Eğer bir el kuklası iseniz reverans yapmak gerçekten zordur fakat Bertrand uzun zamandır en uygun yöntemi bulmak üzerinde çalışıyordu, kafasını abartılı bir şekilde aşağı eğerek anlaşıldığından emin olmak en iyisiydi. Eğer bir çorap kuklası iseniz yaptığınız her şey abartılı olmak zorundadır. Aksi halde insanlar sizi anlamazlar. Bertrand'ın çoraptan oluşmakla hiçbir sorunu yoktu, hayatın verdikleri ile yaşaayı öğrenmek tek yoldu nitekim. 

"Farkındasın dimi ufaklık, ben de sırılsıklamamım." Kafasını onaylamayarak iki yana salladı, gençlik. Cloud'a dönüp "Nasıl oluyor da bütün şirin kızlar seninle konuşuyor anlamıyorum Cloud, şu dağınık saçlara ve fıldır fıldır gözlere bak. Sonra bir de bana bak, boncuk mavisi gözler, kıpkırmızı bir pelerine sarılmışım, bildiğin havalıyım. Insan senden daha çok dikkat çekeceğimi düşünür." dedi sitemkar bir tonla. Cloud gözleri şaşkınlıkla açılmış bir şekilde Bertrand'a baktı. "Sana inanamıyorum arkadaşım, kız daha 4. sınıfta. Sence de asılmak için biraz küçük değil mi ?" Onaylamayarak kafasını salladı Cloud, kuklalar; istedikleri her şeyi yapabileceklerini sanıyorlar.

Cloud bir süre daha onaylamayarak Bertrand'a baktıktan ve gözleri ile onu tarttıktan sonra Ghislaine'e döndü. "Arkadaşımın kusuruna bakma lütfen, biraz densiz olabiliyor. İnsansızlık ona hiç yaramıyor, konuşacak bir beni olduğundan ağzına geleni söyler oldu haspam. Onun adına özür dilerim." dedi ve bir süre daha kızı inceledi. Sonra birden bir şey hatırlamış gibi kollarını açıp kendi etrafında döndü. "Ah bunu diyorsun, küçük arkadaşımla yüzme yarışı yaptık. Kimin kazandığına asla inanamazsın!" dedi ve neşeli bir kahkaha attı. Sonra durdu ve kafasını eğerek kıza baktı. Gerçekten merak mıydı o gözlerin ardındaki?

PostPosted: Tue 3 Feb - 00:56 (2015)    Post subject: Deliler Birbirini Ağırlar Reply with quote

Kuklanın komik reveransını, ikilinin küçük tartışmasını ve adamın neşeyle kendi etrafında dönüşünü hiç bir şey söyleyemeden izledi Ghis. Anlatsam kimse bana inanmaz... "Ah bunu diyorsun, küçük arkadaşımla yüzme yarışı yaptık. Kimin kazandığına asla inanamazsın!"

"Bertrand," diye mırıldandı duyulmayacak kadar kısık bir sesle. Sonra adamın ilgili gözlerini üzerinde hissedince kendi şaşkın bakışlarını yere indirdi, yüzüne düşen birkaç tutam saçı kulağının arkasına iterken olanları idrak etmeye çalışıyordu. "Özür dilemeyin, kabahat bende," dedi utangaçça. "İlk defa Bertrand gibi biriyle tanışıyorum." Kukla dememek için kendini zor tutmuştu, Cloud'un - ya da Bertrand'ın - kukla kelimesinden hoşlanmayacağını düşünmek pek de yanlış değildi içinde olduğu durumda.

"Üşüteceksiniz." Asasını hafifçe sallayarak adamın giysisindeki ıslaklığı biraz da olsa azaltmaya çalıştı. "Yüzme yarışı için iyi bir hava değil." Bakışlarını tekrar yukarı kaldırdı. "Siz nasıl tanıştınız?" diye sordu çekinerek. 'Neden elinizde bir kuklayla geziyorsunuz'dan daha iyi bir soruydu. Adamla -ve kuklasıyla- konuşmak hoşuna gitmişti, adamın biraz daha anlatmasını dilediğini fark ettiğinde kendi kendine gülümsedi. Her zaman karşınıza çıkabilecek biri değildi ve Ghislaine böyle fırsatları kaçırmanın daha sonra pişmanlık yaratacağını düşünmüştü hep.

Büyücü

Masculin

PostPosted: Tue 3 Feb - 01:32 (2015)    Post subject: Deliler Birbirini Ağırlar Reply with quote

Cloud kızın utangaç bakışları ve çekingen konuşması karşısında sırıtmadan edememişti. Ne kadar da uzun zaman olmuştu böyle ilgili biriyle konuşmayalı, özlemişti insanları gerçekten de. Gözleri yavaşça kızın arkasındaki şatoya doğru sürüklendi ve boşlaştı. Gerçekten de uzun zaman olmuştu. Unutmaya başlamıştı Cloud merakı, öğrenmek için usulca dürtükleyen soruları. Birinin ilgisini çekmek, hem de iyi bir şekilde hoşuna gitmişti açıkçası. "Bunu daha sık yapmalıyım, belki buraya daha sık gelmeyeliyim, Londra sokaklarından daha sevecen olabilir insalar" diye düşünmeden edemedi kendi kendine, fakat içinden bir ses çok umut etmemesini söylüyordu. Bir kız, bütün okul demek değildi, unutmamalıydı insanların ne kadar acımasız olduğunu.

"Üşüteceksiniz." Cloud kızın sözleri ile daldığı delikten dışarı fırladı. Bir şeyler daha demiş miydi acaba kız, hatırlamıyordu.  Bakışlarını tekrar kızın üzerine yönlendirdi. O sırada kız asasını hafifçe salladı. Kuru muydu yoksa üstü? Kafası karışmış bir şekilde bir süre kıza baktı. Sonra birden heyecanla "Aaahhhh büyü!! Nasıl oldu da unuttum bunun yapılabileceğini. Zatüre olursam senin o kadar da suçun yokmuş meğer Bertrand, haksızlık etmişim." dedi neşeli bir ses tonuyla ve Bertrand'ın omzuna bir şaplak attı. "Yüzme yarışı için iyi bir hava değil. Siz nasıl tanıştınız?" dedi kız. "Kesinlikle katılıyorum, aynı şeyi ben de arkadaşıma anlatmaya çalıştım fakat kazanacağı konusunda ısrar edip durdu haspam. Laflarının altında kalmam olanaksızdı!" dedi elleri ile birkaç kulaç atarken. Üstünün kuru olması mükemmel bir duyguydu bunca dakika sonra. Soğuk daha mı azdı neydi?

"Ahhh ahh gençlik!" diye iç geçirdi Bertrand somurtkan bir sesle. "Biz burada baş çavuşun eşşeğiyiz çünkü." diye sızlandı, "Ben hala sırılsıklamım ufaklık, o asayı bir kere daha sallayabilir misin acaba? Şu yanımdaki çok bilmiş büyü yapmayı unutacak kadar deli de, can güvenliğimi ona emanet etmek istemiyorum açıkçası, eline son asa aldığında az daha gözlerimi çıkarıyordu. Yeni boncuklar dikmek zorunda kaldık, çok şükür teknoloji gelişti, artık göz bile yapıyorlar" dedi sitemkar bir şekilde ve Cloud'a pis bir bakış attı.

Cloud arkadaşının sitemkar sözlerine gülümseyerek cevap verdi, "Haksızlık ediyorsun Bertrand, karnına bıçak saplandığında o benim deli asam olmasa şimdi burada olmazdın, hatırlatırım!" dedi. Nasıl tanıştıklarına dair soru bir kulağından girip diğerinden çıkmıştı adeta. Bertrand hatırlıyordu soruyu elbet fakat sesini çıkarmadı. Kızın cevaplanmamış soruya tepkisini merak ediyordu. Ona güvenilebilir miydi?

PostPosted: Tue 3 Feb - 02:01 (2015)    Post subject: Deliler Birbirini Ağırlar Reply with quote

"Ahhh ahh gençlik!" Tiz sesi tekrar duyduğunda hafifçe yerinden sıçramıştı genç kız. "Biz burada baş çavuşun eşşeğiyiz çünkü. Ben hala sırılsıklamım ufaklık, o asayı bir kere daha sallayabilir misin acaba? Şu yanımdaki çok bilmiş büyü yapmayı unutacak kadar deli de, can güvenliğimi ona emanet etmek istemiyorum açıkçası, eline son asa aldığında az daha gözlerimi çıkarıyordu. Yeni boncuklar dikmek zorunda kaldık, çok şükür teknoloji gelişti, artık göz bile yapıyorlar." Kuklanın laflarına sırıtmadan edemedi. Bu sırada küçükken kuklalardan korktuğu gelmişti aklına, Elisabeth kukla gördüğünde nasıl ağladığını ara ara anlatıp gülüyordu hala.

"Haksızlık ediyorsun Bertrand, karnına bıçak saplandığında o benim deli asam olmasa şimdi burada olmazdın, hatırlatırım!" Kızın kaşları aniden havalandı. Kuklanın karnı, adamın eli... "Bu oldukça tehlikeli," diye yorum yaptı asasını bir kez de kukla için sallarken. Sonra parmaklarıyla adamın eline uzanıp kuklanın baş kısmına değdi kuru olup olmadığını anlamak için. "Özür dilerim Bertrand. Bir dahaki sefere hatırlayacağım."

Ardından adama döndü, az önce adamın gözlerinin şatoya kaydığını görmüştü. "Burada mı okumuştunuz? Belki ablamı tanıyorsunuzdur. Elisabeth. Yaşça birbirinize yakın görünüyorsunuz da... Ama tanımıyorsanız da önemi yok." Söylenerek ekledi. "Zaten son zamanlarda mektuplarıma cevap bile vermiyor."

Az önce sorduğu soruya cevap alamamak biraz da olsa hayal kırıklığına uğratmıştı genç kızı. Yine de pes etmeye niyeti yoktu. "Okurken de Bertrand'la birlikte miydiniz?" 

Büyücü

Masculin

PostPosted: Tue 3 Feb - 03:16 (2015)    Post subject: Deliler Birbirini Ağırlar Reply with quote

"Ahhhh! Bana dokundu! Gördün mü Cloud, hiç çekinmeden elini kafama attı. Benden hoşlanmadığına emin misin sen bu kızın? Hiç kendimden küçük sevgilim olmamıştı!" dedi Bertrand derinden gelen bir mutlulukla. Kızın cesaretine hayran olmuştu, eğer deli bir insanın sol eline mahkumsanız çok fazla insan etkileşimine girmeyi bekleyemezsiniz. İnsanlar size dokunmaktan korkarlar. Onları yargılamamak gerekir tabi, kim bir delinin kuklasına dokunmak ister ki!

"Saçmalama lütfen Bertrand, kızcağız sadece kuru olup olmadığını kontrol ediyordu, sonuçta iki dakika önce ona çemkiren sendin. Hem bu kadar direkt olmak istediğine emin misin? Bana bütün şansını öldürüyorsun gibi geliyor." dedi kahkaha atarak, ama Bertrand'ın tepkisini anlayabiliyordu. Gerçekten de beraber oldukları bunca senede kimse o kadar umursamazca Bertrand'ın kafasını sevmemişti.

"Burada mı okumuştunuz? Belki ablamı tanıyorsunuzdur. Elisabeth. Yaşça birbirinize yakın görünüyorsunuz da... Ama tanımıyorsanız da önemi yok. Zaten son zamanlarda mektuplarıma cevap bile vermiyor. Okurken de Bertrand'la birlikte miydiniz?" dedi genç kız, son soruyu tekrarlarken cevap almak istediği ses tonundan belli oluyordu.

"Ben bu kızı sevdim Cloud, arkadaş olabilir miyiz dersin? Baksana öğrenmek istediğini öğrenmeye ne kadar da kararlı. Tabi sen fakında değilsindir bunları aşağı daha önce de sorduydu, sanırım gerçekten bizle ilgilenen biriyle karşı karşıyayız. Ne kadar zaman geçmişti dersin, ha? 10 yıl?" Bertrand neredeyse yerinde duramıyordu heyecandan. Tabi çok fazla hareket ettiği söylenemezdi, sadece sağa sola sallanıyordu ilk randevusundan önceki yeni yetmeler gibi. 

Cloud kızın gözlerinin içine baktı, merakı gerçek miydi? İnsanlardan şüphelenmeye başlayalı o kadar çok olmuştu ki, kız karşısında duruyor olmasına rağmen amacını tahmin dahi edemiyordu. "Belki gerçekten merak ediyordur, olamaz mı?" diye düşündü kaşlarını çatarak, ne zaman bir şeyleri anlamasa kaşları çatılırdı Cloud'un. Aklına babaannesi geldi bir anda, parmağı ile kaşlarının ortasından ittirip "Çatma oğlum baban gibi!" derdi. Bir ara ziyarete gitmeliydi kadını, aylar geçmişti. 

"Ahh, Elisabeth, Elisabeth, hmmmm Elisabeth. Bir şeyler çağrıştırıyor gibi sanki ama kesin olarak söyleyemeyeceğim." dedi Cloud hafızasını zorlarken. Bir şeyler anımsıyor gibiydi. "Şu koyu saçlı buğday tenli kız değil mi oğlum o? Hani Gryffindor'da okuyordu. Beni bir kere daha hayal kırıklığına uğrattın Cloud. Öyle bir güzelliği nasıl unutabilirsin?" Cloud Bertrand'ın sözlerini duyunca hafifçe kızardı. "Ne çok konuşuyorsun sen öyle! Hem senin aksine okuldayken benim bitirmem gereken derslerim vardı. Bütün günümü sağdan soldan geçen kızlara laf atarak geçirmiyordum hatırlatırım! Senin yüzünden az mı müdürün odasına çağrılmıştık!" dedi yapmacık bir öfke ile. Ardındna karşısındaki kıza dönüp neşeyle "Evet burada okudum. Ravenclaw, o kendini beğenmiş züppelerle aynı odada yaşamak ne kadar zordu anlatamam sana. Özellikle Bertrand'la tanıştıktan sonra. Bir türlü kabullenemediler çocukcağızı. Bir de söylediklerinden ben sorumluymuşumçasına bana kızardı haytalar ama şimdi haksızlık etmeyeyim hepsine arada iyi olanları da vardı." dedi. Bir yandan da ayakta durmaktan sıkılmış kızın etrafında bale adımları ile daireler çiziyordu. Bir 360 derece dönüşten dengesini kaybeder gibi oldu ama hızlı küçük adımlarla kendini toparladı ve kızın hemen önünde durdu. 

"Hop, geri adım kardeş onu önce ben gördüm!" dedi Bertrand kızla Cloud'un arasına girerken. "Senin aksine ben küçük kızlara asılmıyorum Bertrand haddini bil!" dedi utancını gizleyen bir kızgınlık ile ve birkaç adım geri çekildi. "Hikayeye ben devam edeyim, yanlış bir şey yaptığında süt dökmüş kediye döner Cloud, dilini yutar adeta" dedi Bertrand yan gözle Cloud'a bakarken.

"Biz tanışalı bir 10 yıl oluyor sanırım. Bir gün özgürdüm, çayırlarda fink atıyor yaban taylarına tur bindiriyordum. Kartallarla İngiltere göklerini dolaşıyordum sonra bir bakmışım ertesi gün bir hastane odasında bu zırtapozun kolunda yaşıyorum. O zamanlar böyle neşeli falan da değildi, bakma böyle göründüğüne ağzını bıçak açmazdı biz tanıştığımızda. Ama şirin çocuktu, o zaman da zeki idi, gerçi şimdi ne kadar parlak olduğu tartışılır. İşte o zamandan beri kara parlak demeden her gün beraberiz. Fena şey değilmiş yaşamak, tabi bir taylarla yarışmaya benzemiyor ama idare ediyoruz." diye hikayesini bitirdi Bertrand. Cloud hala önüne bakıyordu mahcup mahcup, ayakkabıları mı eskimişti acaba? Belki de yenilerini almanın zamanı gelmişti.

PostPosted: Tue 3 Feb - 14:01 (2015)    Post subject: Deliler Birbirini Ağırlar Reply with quote

"Ben bu kızı sevdim Cloud, arkadaş olabilir miyiz dersin? Baksana öğrenmek istediğini öğrenmeye ne kadar da kararlı. Tabi sen fakında değilsindir bunları aşağı daha önce de sorduydu, sanırım gerçekten bizle ilgilenen biriyle karşı karşıyayız. Ne kadar zaman geçmişti dersin, ha? 10 yıl?"  Kızın ağzı sol yukarıya doğru seğirtirken kuklaya alışmaya başladığını fark etti. Hayır, adam gözünde ilginçliğini kaybetmemişti, tam tersine konuştukça ve konuşturdukça daha da ilginçleşiyordu.

"Ahh, Elisabeth, Elisabeth, hmmmm Elisabeth. Bir şeyler çağrıştırıyor gibi sanki ama kesin olarak söyleyemeyeceğim."
"Şu koyu saçlı buğday tenli kız değil mi oğlum o? Hani Gryffindor'da okuyordu. Beni bir kere daha hayal kırıklığına uğrattın Cloud. Öyle bir güzelliği nasıl unutabilirsin?" Ghislaine başını salladı onaylayıp dudaklarını gülmemek için birbirine bastırarak. Bu kesinlikle Ell'di. Başlarda ablasını güzelliği yüzünden kıskansa da artık alışmıştı genç kız. Zaten son zamanlarda insanların dış güzelliklerini kıskanmayacak kadar kendisiyle barışıktı.

"Ne çok konuşuyorsun sen öyle! Hem senin aksine okuldayken benim bitirmem gereken derslerim vardı. Bütün günümü sağdan soldan geçen kızlara laf atarak geçirmiyordum hatırlatırım! Senin yüzünden az mı müdürün odasına çağrılmıştık!" Demek ki Hogwarts da Bertrand'ı yaşamıştı. Acaba Elisabeth bu ikiliyi hatırlıyor muydu? Pek dikkat çekmeyecek tipler değillerdi ne de olsa."Evet burada okudum. Ravenclaw, o kendini beğenmiş züppelerle aynı odada yaşamak ne kadar zordu anlatamam sana. Özellikle Bertrand'la tanıştıktan sonra. Bir türlü kabullenemediler çocukcağızı. Bir de söylediklerinden ben sorumluymuşumçasına bana kızardı haytalar ama şimdi haksızlık etmeyeyim hepsine arada iyi olanları da vardı." Ravenclaw'daki herkes öyle olmasa da aralarında ukalalık konusunda Slytherinlilerle yarışanları vardı doğrusu. Max gibi... Sinirlenirken kafasından çocuğu atmaya çalışırken çevresinde dönmeye başlayan Cloud buna epey yardımcı olmuştu.

Bir anda dibinde durduğunda kızın başı biraz geriye doğru çekilmişti. "Hop, geri adım kardeş onu önce ben gördüm!" "Senin aksine ben küçük kızlara asılmıyorum Bertrand haddini bil!" Cloud geri çekilirken Bertrand'la göz göze geldi Ghislaine.(Bir kuklayla göz göze mi gelmişti?) "Hikayeye ben devam edeyim, yanlış bir şey yaptığında süt dökmüş kediye döner Cloud, dilini yutar adeta" Adamın yanlış bir şey yaptığını düşünmemişti ki kız, hareketlerini ve davranışlarını ilginçliğine veriyordu. "Biz tanışalı bir 10 yıl oluyor sanırım. Bir gün özgürdüm, çayırlarda fink atıyor yaban taylarına tur bindiriyordum." Yaban tayları mı? Elinde olmadan kıkırdamıştı Ghis. "Kartallarla İngiltere göklerini dolaşıyordum sonra bir bakmışım ertesi gün bir hastane odasında bu zırtapozun kolunda yaşıyorum. O zamanlar böyle neşeli falan da değildi, bakma böyle göründüğüne ağzını bıçak açmazdı biz tanıştığımızda. Ama şirin çocuktu, o zaman da zeki idi, gerçi şimdi ne kadar parlak olduğu tartışılır. İşte o zamandan beri kara parlak demeden her gün beraberiz. Fena şey değilmiş yaşamak, tabi bir taylarla yarışmaya benzemiyor ama idare ediyoruz." Gözünde yeleleri güneş altında uçuşurken parlayan, özgürce koşan taylar ve bir Bertrand canlandı. Bir kulağından diğer kulağına uzanan sırıtışı yanaklarını ağrıtmaya başlamıştı. "Hakılısın Bert, Bert diyebilir miyim? Daha önce hiç taylarla yarışmadım ama oldukça keyifli olduğuna eminim."

Cloud'a döndüğünde, adam mahsunca yeri izliyordu, sırıtması azaldı. Başına ne gelmişti acaba? Küçükken, babası henüz sağken pek çok hikaye anlatırdı kıza. Dahi ve biraz çılgın büyücüleri... Cloud da bir elli sene sonra o şekilde anlatılacaktı, emindi Ghislaine. Eli adamın omzuna iki kere dostça vurdu, sonra adamın bakışlarını kendi üzerine çekince gülümsedi. "Tayları bilmem ama bence bu da oldukça güzel," diye mırıldandı göle dönerek. Ay tepede kocaman parlıyor, karanlık göl ise aydan düşen incileri toplarcasına ışıldıyordu. Evet, belki hava biraz soğuktu ama hasta etmediği ya da dondurmadığı sürece sorun yoktu. "Bu arada Bert, üzgünüm hoşlandığım biri var. Arkadaş listemde bir iki boşluk olacaktı ama."

Büyücü

Masculin

PostPosted: Tue 3 Feb - 14:40 (2015)    Post subject: Deliler Birbirini Ağırlar Reply with quote

"Hakılısın Bert, Bert diyebilir miyim? Daha önce hiç taylarla yarışmadım ama oldukça keyifli olduğuna eminim." Bertrand'ın kafası ilginç bir şey görmüş bir kedi gibi kıpırdadı. "Duydun mu Cloud! Bert! Bert! Bert! Kimse daha önce bana takma isim vermemişti! Tabiki bana Bert diyebilirsin ufaklık. Benim için bir onur." dedi neşeyle ve abartılı bir reverans daha yaptı. "Ve taylar, onlara çok yaklaşmanı tavsiye etmem açıkçası Ghislaine, anaları inanılmaz cazgır oluyor. Kaç defa kafamı koparıyorlardı dişleri ile. Hmmmm, Ghislaine, Ghislaine. Sana ne desem acaba? Daha önce kimseye adlarından başka bir şeyle seslenmem gerekmemişti. Cloud başkaları ile konuştuğumda pek sıcak bakmıyor, biraz fazla korumacıdır. Hmmmm" dedi Bertrand kaşlarını çatmaya çalışarak. Cloud'un habire kaşlarını çatıyor olması ona da bulaşmıştı bunca zaman sonra. Kaşlarının var olmuyor olması durumu biraz zorlaştırıyordu elbet lakin bir yolunu bulacağına emindi Bertrand. Reverans yapabiliyordu sonuçtai kaş da çatabilirdi.

Cloud bu konuşmalar sırasında hala yere bakıyordu. Gerçekten yeni bir ayakkabı alması gerekiyordu. Şu ucundan çıkan şey baş parmağı mıydı yoksa? Ayak parmaklarını kıpırdatıp görüntüde bir değişiklik olup olmadığını kontrol etti. Çorap mıydı o ucundan gözüken şey? Ah, olamazdı, Cloud çorap giymezdi ki. Ayaklarını sıkıyordu o meretler. İnsanlar nasıl çorap giyiyordu hiç anlamıyordu açıkçası, tamamen gereksizdi ve en önemlisi yüzmeye gittiğinde ıslanıyorlardı. Tamamen gereksiz. Cloud düşünceleri arasında kaybolmuşken omzunda bir el hissetti ve gözlerini kaldırdı ve normalde hiç durmayan gözleri kocaman açılıp kızın gözlerinde sabitlendi. Teselli mi edilmişti? Emin değildi.

"Sen benden önce arkadaş mı edindin demin Bertrand? Hayret verici, bir de senden daha çok ilgi çekiyorum diye sızlanıyordun! O listeye beni de eklemek ister misiniz küçük hanım?" dedi minik bir reveransla. Bertrand kadar başarılı bir reverans değildi elbet, lanet kukla her zaman daha başarılı olmuştu insan ilişkilerinde, fakat insan elindekilerle yetinmeyi öğreniyordu.  Kızın gözlerinin göle doğru kaydığını fark etti. "Haklısın gerçekten de güzel, senin boylarında iken, tabi ben hep senden biraz daha uzundum, sık sık gelirdim buraya. Bertrand'ın saklanması gerekmeyen nadir yerlerden biriydi burası." dedi. Uzun zamandır Hogwarts'a gelmemişti, anılar ne kadar da taze duruyorlardı. Hüzünlü bir mutlulukla gülümsedi. Acı tatlı seneler geçirmişti burada.

Kızın etrafında bir kere daha döndü hızla ve merakla sordu "Buralarda eğlenmek için ne yapıyorsunuz siz? Umarım eğlence anlayışınız 50 yaşındakiler gibi gölde mehtap izlemek değildir." dedi neşeyle. "Kızı elli yaşında olmakla suçlamadan önce hayatını öğrenmek isterdin bence Cloud, eminim senden daha sık dışarı çıkıyordur" "Hey, ben yeterince dışarı çıkıyorum." "Haftada 2 günün yeterli olduğunu düşünüyorsan saflık ediyorsun Cloud, eğer iki gıdım poponu kaldırıyor olsa idin çoktan kendime sevgili bulmuştum. Senin bulacağından değil ama beni de yanında aşağı çekiyorsun!" dedi Bertrand ardından kıza dönüp "Ama Cloud'a katılmadan edemeyeceğim, bize neler gösterebilirsin ufaklık, buralara gelmeyeli bayağı bir oluyor! Umuyorum bir şeyler değişmiştir" dedi heyecanla. Macera! 

PostPosted: Tue 3 Feb - 23:45 (2015)    Post subject: Deliler Birbirini Ağırlar Reply with quote

"Sen benden önce arkadaş mı edindin demin Bertrand? Hayret verici, bir de senden daha çok ilgi çekiyorum diye sızlanıyordun! O listeye beni de eklemek ister misiniz küçük hanım?" Ghislaine hafifçe kızarırken adamı dışlamadığını dile getirmek istedi ancak tek yapabildiği adamın reveransını izleyip başını sallamak olmuştu. "Haklısın gerçekten de güzel, senin boylarında iken, tabi ben hep senden biraz daha uzundum, sık sık gelirdim buraya. Bertrand'ın saklanması gerekmeyen nadir yerlerden biriydi burası." Göl kenarı genç kızın da kaçış noktası olmuştu kış aylarında. Hava biraz güzelleşti mi öğrenciler doluşurdu, neredeyse çimenlerde oturacak yer bulamazdınız. Ama hava biraz soğuduğunda pabucunu dama atarlardı buranın.

Çevresinde bir kere daha dönen Cloud'un keyfi yerine gelmişe benziyordu. "Buralarda eğlenmek için ne yapıyorsunuz siz? Umarım eğlence anlayışınız 50 yaşındakiler gibi gölde mehtap izlemek değildir." Ghislaine bazen kendini elli yaşında gibi hissederdi; Frejya öyle zamanlarda kızın sırtına atlar kızı etrafta o şekilde koşmaya zorlardı. "Kızı elli yaşında olmakla suçlamadan önce hayatını öğrenmek isterdin bence Cloud, eminim senden daha sık dışarı çıkıyordur" "Hey, ben yeterince dışarı çıkıyorum." Hogwarts'ın dışına ancak haftasonları çıkabiliyorlardı, bu durumda Cloud'un kendisinden daha çok gezip dolaştığına emindi ancak bu düşüncelerini içinde tutmaya karar verdi.

"Haftada 2 günün yeterli olduğunu düşünüyorsan saflık ediyorsun Cloud, eğer iki gıdım poponu kaldırıyor olsa idin çoktan kendime sevgili bulmuştum. Senin bulacağından değil ama beni de yanında aşağı çekiyorsun!" Cloud'a şöyle bir alıcı gözle baktığında çoğu kadının hoşuna gidebilecek özelliklere sahip olduğunu fark etti. Tabi Bertrand işi biraz zorlaştırırdı muhtemelen. "Ama Cloud'a katılmadan edemeyeceğim, bize neler gösterebilirsin ufaklık, buralara gelmeyeli bayağı bir oluyor! Umuyorum bir şeyler değişmiştir"

Bu aralar vampirlerle uğraşıyoruz, diye düşündü kız. Elbette bunu söylemeyecekti. "Genelde Quidditch oynuyoruz. Oynuyorlar... Benim yükseklikle ilgili ufak problemlerim var da...Onun dışında Hogwarts'ta pek bir şey değiştiğini sanmam. Yasak Orman son dönemde epey hareketli gerçi," dedi sonra ardından gözleri açıldı kendine inanamayarak. "Sır?" Cloud'un gidip profesörlere gammazlık yapacağını düşünmüyordu ama yine de adamdan bu konuda bir söz almanın zararı olmazdı.

Büyücü

Masculin

PostPosted: Thu 5 Feb - 01:41 (2015)    Post subject: Deliler Birbirini Ağırlar Reply with quote

Cloud kızın kocaman açılan gözlerini şeytani bir neşe ile karşıladı. Birilerinin söylememeleri gerek şeyleri ağızlarından kaçırması kadar eğlenceli bir şey olduğunu düşünmüyordu bu dünyada. Karşısıında kızarıp bozarmalarını izlemek inanılmaz eğlenceli oluyordu. Kabul ediyordu biraz zalimce bir davranıştı ama hoşuna gidiyordu işte, yapacak bir şey yoktu. Herkesin bir şekilde eğlenemsi gerekiyordu bu dünyada.

"Ooo birileri kuralları çiğnemeyi seviyor anlaşılan, en son hatırladığım kadarıyla Yasak Orman'a girmek adının da anlattığı gibi yasaktı. Biz böyle bir suça ortak olabilir miyiz dersin Bertrand?" dedi Cloud gülümsemesini başarılı bir şekilde bastırarak. Bertrand önce kıza döndü, ardından Cloud'a. Sesindek neşeyi aynı mükemmelikle bastırarak "Sanmıyorum Cloud, beni biliyorsun, yasak işlerle asla işim olmaz. Bu durumu biran evvel yetkilelere bildirmemiz gerekiyor sanırsam." dedi ve mümkün olduğunca zalim bir duruş takınarak kıza döndü. Elleri olsa çoktan belini kavramış olurlardı ama duruşunun, bir kuklanın yapabileceği kadar, tehditkar olduğuna emindi.  Cloud Bertrand'ın sözleri karşısında kahkasını zor bela bastırıp kıza en kötü bakışını attı. 

Dengesiz birinden kötü bir bakış almak hiçbir zaman iyiye alamet değildir. Kız normal biriyle uğraşıyor olsaydı büyük ihtimalle davranışların şaka yönlü olduğunu anlayabilirdi, nitekim insanların beklentileri o yönde idi normal şartlarda. Oysa Cloud normal değildi, dengesiz birinden dengeli davranışlar beklemek kesinlikle mantıksızdı. Cloud içinde bulunduğu bu durumun fazlasıyla farkındaydı, deli olabilirdi lakin deli olduğunu bilecek kadar aklı başındaydı hala. Kaşlarını çatıp kıza dik dik baktı, yapmaması gerektiğini biliyordu, fakat bilmek çoğu zaman işin ancak yarısıdır. Yapmamayı bilmek yapmamak değildir ne yazık ki ve kızı korkutacağını hatta kırabileceğini bilerek, yeni edindiği bu şirin insanı kendinden uzaklaştırabileceğini bilerek atabildiği en karanlık bakışı attı. 

"Korkutacaksın kızı Cloud, açıkçası beni bile korkutuyorsun bir damla! En azından kızı kendin cezalandırmak yerine birilerine haber ver. En son birilerini cezalandırdığında senin için hiç de hayırlı geçmemişti hatırladığım kadarı ile." dedi alaycı bir ses tonuyla Bertrand. Böyle anlarda o bile emin olamıyordu Cloud'un davranışlarından, ama şaka olduğuna emindi. Kabul etmesi gerekiyordu ki, o da biraz zevk alıyordu kızı korkutmaktan. 

PostPosted: Thu 5 Feb - 15:57 (2015)    Post subject: Deliler Birbirini Ağırlar Reply with quote

"Ooo birileri kuralları çiğnemeyi seviyor anlaşılan, en son hatırladığım kadarıyla Yasak Orman'a girmek adının da anlattığı gibi yasaktı. Biz böyle bir suça ortak olabilir miyiz dersin Bertrand?" Kız endişeli gözlerle Bertrand'a baktı. "Sanmıyorum Cloud, beni biliyorsun, yasak işlerle asla işim olmaz. Bu durumu biran evvel yetkilelere bildirmemiz gerekiyor sanırsam." Şaka mı yapıyorlardı? Kızla dalga mı geçiyorlardı yoksa kendi aralarında? Kısılan gözleri Cloud'unkileri bulduğunda aklındaki tüm şaka ve dalga konusu olma düşünceleri silindi.

Karşılaştığı bakışlar öyle sert ve öyle ürkünçtü ki kızın kaşları alnında epeyce havalandı ve gözleri kocaman açıldı. Baktığı gözlerin ardındaki karanlık Cloud'dan beklemeyeceği türdendi. Gerçi ne bekleyebilirdi ki? Adamla yeni tanışmıştı, konuştuğu bir kuklası vardı ve onu kışın Hogwarts gölünden çıkmış bir şekilde kıyıda yatarken bulmuştu.

"Korkutacaksın kızı Cloud, açıkçası beni bile korkutuyorsun bir damla! En azından kızı kendin cezalandırmak yerine birilerine haber ver. En son birilerini cezalandırdığında senin için hiç de hayırlı geçmemişti hatırladığım kadarı ile."
Nefes almayı unutmuştu. Ghislaine derin bir soluğun ardından yutkundu. Yaptıkları onca şeyden sonra olayların bu şekilde profesörlerin kulağına gitmesini istemiyordu. Uzaklaştırma almanın yanında atılabilirlerdi bile. Son zamandaki Hogwarts yönetiminin ne yapacağını kestiremezdiniz.

"Ama mecburduk!" diye patladı sonunda genç kız. Gözleri dolmuştu. "Bir öğrencinin hayatı söz konusuydu! Bir vampir tarafından ısırılıp ormana çekildiğini gördük ve... Ve... Peşinden gitmeden edemedik işte!"

Büyücü

Masculin

PostPosted: Thu 5 Feb - 19:19 (2015)    Post subject: Deliler Birbirini Ağırlar Reply with quote

"Ama mecburduk! Bir öğrencinin hayatı söz konusuydu! Bir vampir tarafından ısırılıp ormana çekildiğini gördük ve... Ve... Peşinden gitmeden edemedik işte!" dedi kız gözleri dolarak. Cloud bir kaç saniye daha kızın gözlerinin içine baktı dik dik, sonra bir kayış kopmuşcasına ifadesinin gerginliği çekildi yüzünden ve yumuşak bir tebessüm yerleşti yerine, yavaşça yayıldı, yayıldı ve dolu dolu bir gülümsemeye dönüştü. İçten bir kahkaha attı ardından Cloud, gözlerinin içine her zamanki ışığı geri yerleşti. Elini kızın kafasına koyup saçlarını karıştırdı. "Özür dilerim küçük kız, amacım dalga geçmek değildi." dedi usulca. 

"Kimi kandırıyorsun Cloud, amacının en başından beri o olduğunu biliyoruz burada, şu zavallının haline bak. En azından dürüst ol!" "Hey bana eğlenmediğini söyleme şimdi, insanların gözlerinde korkuyu, paniği görmeyi sen de en az benim kadar seviyorsun. Eğer ben hasta ruhluysam, sen de en az benim kadar hasta ruhlusun!" Bertrand bunun üzerinde yenilgiyle kafasını aşağı indirdi, bir kaç saniyeliğine yere baktıktan sonra gözlerini ürkekçe kıza doğru kaldırdı. "Cloud haklı ufaklık, sanırım ben de bir özür borçluyum sana. Ama ifade etmem gerekiyor ki inanılmaz şirin oluyorsun o kocaman açılmış gözlerle."  "Ah evet kesinlikl mükemmel bir gösteri idi!" dedi Cloud kocaman bir sırıtışla, fakat kıza yaşattıklarından dolayı pişmandı da. Yaptığının yanlış olduğunu en başından beri biliyordu elbet, bu pişmanlığını daha da körüklüyordu. 

Cloud kızın önünde dizlerinin üzerine çöktü. "Birinin önünde diz mi çöküyorsun sen yoksa!" diye fısıldadı Bertrand gayet duyulabilir sesle, sesinden şaşkınlık akıyordu adeta. "Şşşş, eğer evleneceksem şimdiden alışmam gerekiyor. Şimdi sus!" dedi kuklanın tonunu uyarak. Ardından kızın gözlerinin içine bakıp "Beni ifadebilecek misin Ghislaine?" dedi ve Bertrand çocuğa katıldı kafasını yana eğerek, "Affedebilecek misin?" Bunları yaparken bile kafasınn içinde dönüyordu elbet kızın sözleri, vampir...

PostPosted: Today at 15:39 (2018)    Post subject: Deliler Birbirini Ağırlar

Back to top
Post new topic   Reply to topic    Peron 9 3/4 Forum Index -> Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu -> Hogwarts Arazisi -> Göl Kenarı All times are GMT + 2 Hours
Goto page: 1, 2  >
Page 1 of 2

Jump to:  

Index | Administration Panel | Create own forum | Free support forum | Free forums directory | Report a violation | Conditions générales d'utilisation
HalloweenOclock © theme by larme d'ange 2006