Peron 9 3/4 Forum Index
Peron 9 3/4

 
Peron 9 3/4 Forum IndexFAQSearchRegisterLog in

:: Cloud P. Keith ::

 
Post new topic   Reply to topic    Peron 9 3/4 Forum Index -> RP'ye Giriş -> Karakteriniz -> Karakter Sayfanız/Lejantınız
Previous topic :: Next topic  
Author Message
Cloud P. Keith
Büyücü
Büyücü

Offline

Joined: 29 Jan 2015
Posts: 13
Masculin
Gerçek İsim: Cloud P. Keith
RP Yaşı: 27
Sihirsel Soy: Safkan

PostPosted: Mon 2 Feb - 02:31 (2015)    Post subject: Cloud P. Keith Reply with quote

Yaş: 27
Soy: safkan
Doğum Yeri: İngiltere
              
Geçmiş:


Cloud soylu lakin fakir bir büyücü sülalesinden gelmektedir. Ailelerinin geçmişi ortaçağlara kadar dayansa da ailenin borç çeteresi soy ağaçları kadar dolu ve uzundur. Ailenin tek elle tutulur mal varlığı çürümeye yüz tutmuş malikanesidir. Sülalenin bütün fertleri, yeri bol bulduklarından olacak, çocuklara bayılır, bunun yan etkisi elbet “en az 3 çocuk” politikasıdır. Ev ahalisinin neredeyse yarısı çocuklardan oluşmaktadır. Söylenen odur ki Cloud’un büyük-büyük-büyük-büyük........büyük dedesi veba zamanında ailenin devamının tek yolunun sayıdan geçtiğine karar verip 3 çocuktan az yapan çocuklarını verasetten men etmiştir. Ailenin fertleri bugün dahi men edilen mirasın ne olduğunu tartışmaktadır. Hikaye her şükran gününde farklı bir şekilde hala anlatılır.


 5 çocuklu ailenin en küçük çocuğu olan Cloud ses çıkarmayı öğrendiği saatten itibaren anne-babasının neşe kaynağı olmuştur. Tonlarca kuzen arasında gürültü, patırtı ve pislik içinde mutlu bir çocukluk geçirmiştir. Nispeten sefil şartlar altında, az besinle büyümesine rağmen ağlamanın anlamını öğrenememiş bir çocuk olan Cloud, yüzüne kondurduğu gülücüğü yakın zamana kadar saklamayı becermiştir. Bu demek değildir ki Cloud’un yüzü artık gülümseme görmemektedir, tam aksine Cloud hala kahkahalarla gülmeye bayılır, yalnızca bu gülüşlere bir damla delilik karıştığını görmemek imkansızdır. Ya da belki, biraz daha fazla.


Kardeşlerinin yaşı gelene kadar hayatta kalmayı başaran büyük kısmı gibi o da zamanında Hogwarts’a büyücülük öğrenmeye gitmiştir lakin ailenin alışık olduğunun aksine Hufflepuff değil Ravenclaw diye bağırmıştır Seçmen Şapka. Okul hayatının büyük kısmını parlak bir öğrenci olarak geçirmiştir ta ki o talihsiz kazaya kadar. Olayın nasıl geliştiğine pek fazla ışık düşürülememiş olsa da Cloud’un akıl sağlığı  derinden etkilenmiştir. Bertrand’ın doğumu bu olaydan tam 1 yıl sonrasına ras gelir. Cloud kazaya rağmen okulu üstün başarı ile bitirmiştir fakat durumunun o kadar da parlak olmadığını görmek için ikinci bir bakış gereksizdir.


Londra sokaklarında fink atarken yerde bulduğu muggle piyango  biletine yüklü miktarda para çıktığı günden beri karnı boş gezmemektedir. Aile malikanesinden amca ve halalarının zoruyla taşınmıştır. Akıl sağlığından şüphe edilen Cloud’un çocukların yakınında bulunmasının iyi sonuçlar doğuramayacağına karar verilmiştir. Evden atıldığı günden beri Bertrand’la baş başa yaşamaktadır.


Fiziksel Görünüşü:


Cloud ne uzun ne kısadır. Kıvırcık siyah saçlarını omuz hizzasında tutmaktan hoşlanır ve genelde bir hayli dağınıktır bu saçlar. Yeşil gözleri her zaman hareket halinde ilgisini çekecek, merakını doyuracak yeni bir şey arayışındadır. Bedeni zamanında yeterince yemek yiyememiş olmasının etkisinden bir türlü kurtulamadığından olacak bir hayli incedir ve talihinin dönüşünden beri yediği onca mükemmel yemek ne yazık ki kilo almasında etkisiz olmuştur. Lakin sağlıklıdır, çok dikkat ettiğinden değil, ona ince bir beden bırakan şartlar aynı zamanda hayatta kalmasını da garantiye almıştır.
Bertrand:
Cloud’un sol elindeki çorap kuklasının adı. 
_________________
Back to top
Publicité


PostPosted: Mon 2 Feb - 02:31 (2015)    Post subject: Publicité

PublicitéSupprimer les publicités ?
Back to top
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    Peron 9 3/4 Forum Index -> RP'ye Giriş -> Karakteriniz -> Karakter Sayfanız/Lejantınız All times are GMT + 2 Hours
Page 1 of 1

 
Jump to:  

Index | Administration Panel | Create own forum | Free support forum | Free forums directory | Report a violation | Conditions générales d'utilisation
HalloweenOclock © theme by larme d'ange 2006
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group