Peron 9 3/4 Forum Index
Peron 9 3/4

Peron 9 3/4 Forum IndexFAQSearchRegisterLog in

:: Koridor ::
Goto page: 1, 2  >

Post new topic   Reply to topic    Peron 9 3/4 Forum Index -> Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu -> Zindanlar ve Zemin Kat
Previous topic :: Next topic  
Author Message
Joshua Lance Harris
Büyücü
Büyücü

RP Yaşı: 17
Sihirsel Soy: Safkan
RP Sevgilisi: -
Lakap: Josh, Lance
Quidditch Mevkisi: Arayıcı

PostPosted: Wed 4 Jan - 23:56 (2012)    Post subject: Koridor Reply with quote

Josh kafasını ödevlerden kaldırıp saatine baktı. Neredeyse gece yarısıydı. Parşömenleri ve kitapları toplayarak çantasına tıktı ve kütüphane görevlisinin yanına ilerledi. Kadın bu saatte kalan tek öğrenci olan Josh’a pek de hoş olmayan bir şekilde baktı. “Ne istiyorsun? Biz kütüphane görevlilerinin de uyumaya ihtiyacı var biliyorsun.” Josh dudağının kenarında oluşmaya başlamış sırıtmayı saklayabilmek için çabaladığı sırada cebinden katlanmış bir parşömen çıkardı.

“Eldred Worple,” Kağıtta yazan ismi okuyarak kadına döndü. “Bu yazara ait herhangi bir kitap var mı?” Kadın şiş gözlerinin ardından çocuğa garip bir bakış attı, ardından söylenerek rafların arasında dolanmaya başladı. Josh, beklerken ayağıyla hızlı bir ritim tutturdu ve ritme uygun bir melodi mırıldanmaya başladı. 

“İşte! Şimdi izninle.” Kadın çocuğu sabırsızca omuzlarından tutarak kapıya doğru ittirmeye başladı. “İyi geceler ve kolay gelsin.” Josh ardına kapanan kapının önünde birkaç saniye sırıtarak dikildi ve kadının eline tutuşturduğu kitaba baktı. Kan Kardeşler: Vampirler Arasında Hayatım… Bu işine yarayabilirdi. Katarzyna bir vampire dönüşeli ne kadar olmuştu? Dönüştüğünden beri neredeyse hiç görmemişti onu, yine de düşünmeden edemiyordu. Kızın bir vampire dönüşmesi bir yerde kendi suçuydu. Belki ormanda o Cyril denen vampirle hiç konuşmamış olsaydı, Katarzyna kendini öne atmaz vampirin dikkatini çekmezdi. Böyle olabileceği aklının ucundan bile geçmemişti, insanlara saldırmamaları konusunda bakanlıkla bir anlaşmaları olduğuna emindi. 

Ortak salona giden merdivenleri inerken kitabın kapağını açıp karıştırmaya başladı. Bir şekilde Kat’e yardım edebilmeyi umuyordu. Kıza olanlardan kimsenin haberi yoktu, nasıl saklayacaklarını da bilmiyordu. Yine de Kat’in son senesiydi ve birkaç ay sabretmesi yetecekti. Bir de onu görebilse… Ne yaptığından haberi bile yoktu Josh’ın. Nasıl besleniyordu? Gündüzleri güneşten nasıl sakınıyordu? Henüz yeni vampire dönüşmüştü ve bu, kızın açlığını nasıl bastırdığı konusunda daha da meraka düşürüyordu. Belki de bastırmıyordu. Josh bir an ürperdi ve yutkundu. Koridorun sessizliği, meşalelerin sönmekte olan alevlerinin dalgalanan ışıkları ve uzun koridorda yankılanan ayak sesleri o an fazlasıyla rahatsız edici geliyordu.

PostPosted: Wed 4 Jan - 23:56 (2012)    Post subject: Publicité

PublicitéSupprimer les publicités ?
Back to top
Katarzyna Dolinska
Vampir
Vampir

RP Yaşı: 21
RP Sevgilisi: Değişken.
Lakap: Kat.

PostPosted: Thu 5 Jan - 17:32 (2012)    Post subject: Koridor Reply with quote

“Ruhlara inanmanıza gerek yoktur, onlar size inanırlar.”      

Aslında maksadı soyadının Benoit olduğundan neredeyse emin olduğu çocuğu incitmek değildi. Lakin acemi bir vampirdi, kanın muazzam keskinlikteki kokusunu duyumsayınca deliye dönüyordu ve tamamen kontrolden çıkıyordu. Çocuğun cansız bedenine şöyle bir baktı: Yazıktı, çok yazıktı. Yine de hayattı bu, lanet olası döngü onu zorluyordu. Kendini tamamen bilinçsiz bir kurban olduğuna öyle güzel inandırmıştı ki, karşı koymak içinden gelmiyordu.

Dişlerinin arasındaki kanları temizlerken, suçluluk duygusu yok olmuştu. Artık buna alışması gerekiyordu. Vampirlerin en güçsüz ve kötü görünüşlü vakitleri aç vakitleriydi. Her teli adeta yenilenen, kuzguni saçlarını inceledi. Yeniden yaşam bulmuş gibiydi. Kendini yaşayan bir ölü olarak nitelendirmek onu zedelese de, bazı şeyleri değiştirmek mümkün olmuyordu.

Normal insanlar artık onu hiçbir şekilde tatmin etmez olmuştu. Veelalara karşı çok daha dayanıksızdı ve insanları kan gruplarına göre ayırmaya başlamıştı. Karnı doymuşken, aklını bunlarla iyice karıştırmak istemiyordu. Belki de neredeyse gece yarısını vuran saati işe yarar hale getirmeliydi. Artık bir vampir olsa da flört ve eğlence gibi kavramları yitirmemişti. Zindanlara inerken, burnuna bir koku çarptı. Bu en çok beğendiği kanın kokusuydu, belki de daha fazlası… Joshua Lance Harris. O çocukta bir çekicilik vardı, rahatsız edici derecede garip bir çekicilikti bu. Belki de sırrını bilen yegâne kişi olduğundandı, kim bilir. Yine de şimdilik ona biraz sataşmakta bir sakınca yok gibi görünüyordu.

İnanılır gibi olmayan, insanüstü hızıyla çocuğun arkasına geçti ve omuzlarına bastırırken, konuştu: “Bö!” Dehşete düşmüş ifadesini büyük bir keyifle seyrederken, dudağı memnuniyetle kıvrılıverdi. Kat’in teni kadar solgun olmasa da bembeyaz olan derisini gizleme ihtiyacı duymadan izledi. Dudağını ısırırken ekledi: “Merlin aşkına Joshua, tenin mükemmel görünüyor. Fakat biraz kansız gibisin. Büyük kayıp.” İnce sesiyle bir kahkaha patlatırken çocukla aslında epey eğlenebileceğini fark etti. Gözü, uzun, kemikli parmaklarının kavradığı kitaba takıldı: Kan Kardeşler: Vampirler Arasında Hayatım. Ne kadar da düşünceliydi! “Ah, vampirler, ha? Ben yeni ırkımı keşfetmiş sayılırım, yapabildiklerimi görmek ister misin?”
Büyücü

PostPosted: Thu 5 Jan - 18:12 (2012)    Post subject: Koridor Reply with quote

Elinde tuttuğu kitabın sayfalarını çevirirken içindeki izleniyormuş olduğu hissine aldırmamaya çalıştı. Hogwarts’ta dördüncü senesiydi ve o zamana kadar öğrendiği bir şey vardı: Elbette birileri ya da bir şeyler sizi izleyebilirdi; hayaletler, cincüceler ya da şu ortalarda görünmeyen gizemli hademe… Düşündükleri üzerine hafifçe sırıttı ve elinde tuttuğu kitaba döndü tekrar adım atmaya başladığında. İstediği bölüme gelene kadar sayfaları hızlıca geçti. Yeni doğanlar… İlk sayfaya şöyle bir göz attı ve çoğunlukla yeni doğan vampirlerin nefislerini kontrol etmekte ne kadar zorlandıkları ile ilgili küçük paragrafı okudu.

“Bö!” Josh omzuna dokunan ellerle bir anda yerinde zıpladı. Şaşkınlıktan kocaman açılmış gözleriyle Katarzyna’ya bakıp derin bir nefes aldı. Geldiğini duymamıştı bile, kendi sessiz adımları bile bu kadar yankı yaparken kızın adımlarını duymamış olduğuna inanamıyordu. Belki de vampirlerin sahip olduğu yeteneklerden biriydi. “Merlin aşkına Joshua, tenin mükemmel görünüyor. Fakat biraz kansız gibisin. Büyük kayıp.”  Bir an için aptallık ederek ten rengini görmek için ellerine baktı ardından kaşları hızla çatıldı ve bakışları kıza kaydı. Şakasını yapabildiğine göre bu duruma alışmış olmalıydı Kat. Kızın gözleri Josh’ın teninden elinde tuttuğu kitaba kaymıştı. “Ah, vampirler, ha? Ben yeni ırkımı keşfetmiş sayılırım, yapabildiklerimi görmek ister misin?”

Bunun da şaka olduğunu varsayarak, daha çok umarak, kitabı kapatıp kıza uzattı. “Belki bir faydası olur diye düşündüm. Biliyorsun seni eğitecek biri yok ve-” O an gözleri kızın yüzüne takıldı. Garip bir değişiklik vardı; teni kireç kadar beyazdı, gözleri bir farklı parlıyordu. Saçları ise sanki canlanmış gibi görünüyordu. Beslenmiş miydi? Neyle? Ya da kiminle? Derin bir nefes aldı, bir vampire yardım etmek düşündüğünden daha zor olacaktı.

“Bunun üstesinden tek başına gelmek zor olmalı… Bu biraz da benim suçum, ormanda yarım edemedim, belki ısırılmanı engelleyebilirdim.” Sana yardım etmek istiyorum cümlesi söylenemeyecek kadar garipti.
Vampir

PostPosted: Thu 5 Jan - 18:48 (2012)    Post subject: Koridor Reply with quote

Çocuğun kendisine uzattığı kitabı, değersiz bir paçavraymışçasına arkaya fırlattı. Omuz silkti Kat, eğer yaşayacaklarını okursa, ne heyecanı kalırdı ki? Bu umursamaz tavrının, çocuğu incitmediğini umuyordu. Bazen çocuk hakkında bu kadar düşünceli olmaktan nefret ediyordu, bazense gerçekten de bir kalbinin olduğuna inanıyordu. Joshua demek ironi demekti Dolinska için. Ayıplanası; fakat bir o kadar da kutsal bir ironi.

“Belki bir faydası olur diye düşündüm. Biliyorsun seni eğitecek biri yok ve – ” Duraksayan çocuğun bakışlarını üstünde hissedebiliyordu. Tebessüm etti Katarzyna, ondaki bu ansız değişimi fark etmiş olmalıydı. Yine de bir problemi vardı: Gryffindorlu bir çocuğun kaburgalarını nasıl kırdığını ve boynunun ne kadar da lezzetli olduğunu anlatmak istemiyordu. O anlatsa bile, Josh’ın kaldırabileceğinden pek emin değildi. Aldığı derin nefesi öylece izledi. Çocuk konuşuncaya kadar susmaya karar verdi.

“Bunun üstesinden tek başına gelmek zor olmalı… Bu biraz da benim suçum, ormanda yarım edemedim, belki ısırılmanı engelleyebilirdim.” Kat’in gözbebekleri büyüdü. Belki de Josh’ı bu kadar eşsiz yapan şey buydu: Daha önce kimsenin ona vermediği değer, Josh’ın elleri arasından akıyordu adeta. Ellerini saçları arasına götürdü, bunu aklının karıştığı zamanlarda sıkça yapardı. Nasıl bir tepki vermesi gerektiğini bilmiyordu.

“Ne kadar da tatlısın Lance. Kanından bahsetmiyorum tabi.” dedi sırıtarak. Bu alaycı tavrın, onu hiçbir yere götürmeyeceğini biliyordu; fakat kendinden vazgeçmek doğru gelmiyordu ona. Bir yanıysa, kendinden çoktan vazgeçtiğini, bunun aslında gerçek o olmadığını söylüyordu. İç çatışmasını sonlandırmak adına konuştu: “Eğer bize olacakları biz seçebilseydik, hayatın ne anlamı kalırdı ki?” Çocuğa yeni hayatından çok mutlu olduğu gibi bir yalan söylemek yerine, gerçekleri söyleyecekti. Çalkalanan midesi eşliğinde, “Benim için endişelenmene gerek yok, inan bana.” dedi Kat, ondan beklenmeyecek bir şefkatle cansız parmaklarını, çocuğun eline kenetlerken.
Büyücü

PostPosted: Thu 5 Jan - 21:47 (2012)    Post subject: Koridor Reply with quote

“Ne kadar da tatlısın Lance. Kanından bahsetmiyorum tabi.” Josh kızın sırıtmasının ardında parlayan dişlerini gördü. Sivrilmiş ve uzamış iki diş… “Eğer bize olacakları biz seçebilseydik, hayatın ne anlamı kalırdı ki?” Kat’in ses tonunun değişmesiyle gözlerini kızın dişlerinden alıp yere çevirdi - aslında bakışlarını kızdan başka bir yere çevirmek tahmin ettiğinden daha zordu- ; farklı bir bakış açısıydı, Josh’ın asla sahip olmadığı ve olamayacağı… Olacaklar değiştirilebilirdi. Hiç ormana gitmemiş olsaydı, belki Max ve Kat vampirlerle hiç karşılaşmayacakları bir yere gideceklerdi. Ya da o dişi vampiri önceden uyarabilse Cyril'in dişlerini Kat'e geçirmesini engelleyebilirdi. Yapılmış hatalara çözüm bulmak kolaydı, ancak yapılacak olanları görmek için fazla dikkatli olmak gerekiyordu.

“Benim için endişelenmene gerek yok, inan bana.” Kat’in eli kendininkine dokunduğunda irkilerek kıza baktı. Buz gibiydi, kızın bunun farkında olup olmadığını düşündü. Acaba neler olabileceğinin farkında mıydı Kat? Tüm bu yaptığı şakalar, davranışları henüz üzerine aldığı sorumluluğu kavrayamamış olduğunu gösteriyordu Josh’a.  Kızın elini çekti, kendi ellerini kızın iki koluna koyup gözlerini ona dikti. 

“Katarzyna, sana neler olduğunu ya da olacağını anlatacak bir konumda değilim, biliyorum. Ancak düşünmen gerekiyor. Yaptığın her hareketi, insanlara olan davranışlarını, her şeyi… Senin bu durumundan kimsenin haberi olmadığını biliyorsun. Ortaya çıkması durumunda olabilecekleri tahmin etmeye çalış.” Kızın kollarını bıraktı, çatılmış kaşlarını gevşetmeye çalışarak şakaklarını ovaladı. Kat’i fazla tanımıyordu, bu yüzden tüm bunları düşünüp düşünmediğini anlayamıyordu.

O sırada kızın nasıl beslendiği aklına geldi. Kanı nereden buluyordu? Hiç saldırı ya da kayıp haberi duymamıştı. “Şimdiye kadar hiç-” Bir insanın kanını içmek… Söylemek düşündüğünden daha zordu.  
Vampir

PostPosted: Fri 6 Jan - 19:03 (2012)    Post subject: Koridor Reply with quote

İrkilerek kendisine bakan çocuğu izledi bir süre. Katı hatları ve parmak boğumları… Acemi bir vampire leziz gelen herhangi bir insan değildi. Çocuğun gözlerinin derinliklerine indi: Kaygı. Ve korku. Bunu beklemiyor değildi. Dönüştüğü canavarın, insanları eninde sonunda ondan uzaklaştıracağını biliyordu. Arzuları aniden tavan yapmışken, korku gibi büyük bir engelle karşılaşması pek de hoş olmamıştı.

Josh’ın ellerini, iğnelerce delinmiş, dövmelerle bezenmiş kollarında hissedince gerildi. Damarlarındaki baskı göz ardı edilemez derecede fazlaydı. Ona dikilen gözlerden de bakışlarını kaçırmıştı her nedense. “Katarzyna, sana neler olduğunu ya da olacağını anlatacak bir konumda değilim, biliyorum. Ancak düşünmen gerekiyor. Yaptığın her hareketi, insanlara olan davranışlarını, her şeyi… Senin bu durumundan kimsenin haberi olmadığını biliyorsun. Ortaya çıkması durumunda olabilecekleri tahmin etmeye çalış.” Çocuk, ellerini kollarından çekti. Her milimetrik hareketini izliyordu. Lance şakaklarını ovarken, sanki baş ağrısını Kat’e bulaştırdı.

“Şimdiye kadar hiç – ” Cümlesinin devamını doğru tahmin edebilmek için bir Ravenclaw olmaya gerek yoktu. Ellerini tekrar saçları arasına götürürken, adeta tısladı: “Yeter, Harris.” Amacı onu korkutmak falan değildi; fakat eğer böyle davranmaya devam edecekse, pekâlâ korkutucu olabilirdi. Onun derdi ona yetiyordu, bunun hakkında bir başkasıyla konuşmasına gerek yoktu. Zaten değişiminden haberdar olan birinin varlığı dahi onu yeterince rahatsız ediyordu. Kendini, çocuğun güzel tenini parçalarken hayal etti. O mükemmel haz için değer miydi peki?

“Olayın ciddiyetinin farkında olmadığımı mı sanıyorsun? Lanet olası bir yaratığa dönüşen sen değilsin, benim.” Sesi istemsizce yükselmişti. Çocuğa zarar vermemek için birkaç adım geri gitti. “Evet, Gryffindorlu Benoit’yı öldürdüm. Sadece seninle konuşmayı deniyordum Josh; çünkü gerçekten de hoşuma gidiyorsun; fakat babammışsın gibi davranmayı kes artık.” Aslında tam bir sevgi yoksunu olan Katarzyna için bu sözler fazlasıyla ironikti. Babasının ayak bileklerini bağlayışını ve parmaklarının kangrenden teker teker kesilişini izlediği günü unutamıyordu zira.
Büyücü

PostPosted: Fri 6 Jan - 21:52 (2012)    Post subject: Koridor Reply with quote

“Yeter, Harris.” Kat’in sesi tüylerini bir anda diken diken etmeye yetmişti. Onu kızdırmış olmalıydı. “Olayın ciddiyetinin farkında olmadığımı mı sanıyorsun? Lanet olası bir yaratığa dönüşen sen değilsin, benim.” Josh kızın sesi karşısında birkaç adım geriledi. Korkmuş muydu? Hayır, ama kızın bir anlık sinirle kendini şiddete yönlendirebileceği, onu endişelendiriyordu. “Evet, Gryffindorlu Benoit’yı öldürdüm.” Gözleri açıldı ve vücudunu bir anda kaplayan soğuk hisle olduğu yerde kalakaldı. Sadece birkaç kez gördüğü Benoit’nın boynunu parçalayan Katarzyna’nın oluşmakta olan görüntüsü aklından atmaya çalışmak düşündüğünden daha zor olacaktı. Kat tam da korktuğu şeyi yapmıştı, sonuçlarını düşünmeden birini öldürmek… Josh bunun son olmayacağını biliyordu.

“Sadece seninle konuşmayı deniyordum Josh; çünkü gerçekten de hoşuma gidiyorsun; fakat babammışsın gibi davranmayı kes artık.” Üzerindeki şaşkınlığı atmaya çalışarak sırtını duvara yasladı. Kızın bu sefer söyledikleri beyninin farklı bir köşesine etki etmişti sanki. Boynunda yukarı tırmanan sıcaklık az önceki soğukla çarpışarak kendini gerçekten garip hissetmesine neden oldu. 

Neden Katarzyna’nın hoşuna gittiğini anlamaya çalıştı bir süre. Josh, Max gibi değildi ve bu Katarzyna’nın kendisine olan ilgisine anlam vermesini oldukça zorlaştırıyordu. En sonunda bunun kanı yüzünden olabileceği aklına geldiğinde eli istemsizce boynuna gitti. Ardından başını kaldırıp birkaç adım gerilemiş kıza baktı. Josh’ın davranışları onu incitmiş olabilir miydi? Ah kızlar! Bir vampire dönüşmüş olsa da Kat bir kızdı ve vampir olduğu gerçeği Josh'ın kızı narin ve kırılgan görmesine engel olamıyordu.

“Kat, bak, ben özür dilerim.” Harikasın Josh! Küçük bir çocuk gibi gevelemekten daha fazlasını yapmalıydı. Elini kızın omzuna koydu ve acemice okşadı. “Yardım edebilirim. Şuan açlığa karşı gelemeyecek bir durumda olmalısın.” En azından az ileride yerde yatan kitapta öyle diyordu. Kat’in insanlara zarar vermesini engellemeliydi ilk önce; bu yüzden açlık meselesi, çözmeleri gereken ilk sorundu. “Sana beslenebileceğin bir şeyler bulmalıyız.”
Vampir

PostPosted: Thu 12 Jan - 20:42 (2012)    Post subject: Koridor Reply with quote

Çocuğun pür dehşetle dolup taşan gözleri ve kaskatı kesilmiş olan bedeni arasında gelip gidiyordu. Onu, içine aniden doluveren öldürme güdüsüne kurban etmek istemiyordu. Ve biliyordu: Bunun için ondan uzak durması gerekiyordu. Genç kız öylesine bencil bir yapıya sahipti ki; yalnızca onu biraz daha görebilmek uğruna, çocuğun canını tehlikeye atabilirdi. Atıyordu da.

Duvara yaslanan çocuk, her saniye artan açlığıyla giderek güzelleştiği için geriledi Katarzyna. Sanki dikkati boynuna çekmek istermişçesine gezinen parmakları, yutkunmasına sebep oldu. “Kat, bak, ben özür dilerim.” Hayatı boyunca ondan özür dileyen tek kişinin Josh olduğu gerçeği, beyninin en kuytu köşelerinde yankılandı. Sıcak elini omzunda hissedince, vücudundaki tüm organlar ezildi sanki. Çocuğu oracıkta öldürmek istedi.

“Yardım edebilirim. Şuan açlığa karşı gelemeyecek bir durumda olmalısın.” Haksız sayılmazdı; fakat yardım edebileceğini pek sanmıyordu. Başlı başına bir sorundu zaten şimdi, etrafta mühim ne varsa, varlığıyla umursamadan yok ediyordu. “Sana beslenebileceğin bir şeyler bulmalıyız.” Mesela kendisini ikram etse ne kadar da mükemmel olurdu. Sıcak kanının boğazını sarmaladığı o muazzam anı hayal etti.

“Hayvan kanları…” Kusuyormuş gibi yaptı. “Bana çekici gelen yalnızca bir ırk var, Joshua.” Duraksadı, çocuğu biraz daha pohpohlamayacak, onu es geçecekti. “Veelalar. Hufflepufflı Aphrodisia mesela.” Rüzgâr eşliğinde ardı arkası kesilmeyecek bir ahenkle süzülen saçları, kendine özgü baharatımsı kokusu ve güzel, renkli damarları… İstemsizce yanakları kızardı Kat’in, bir homofobik olmasa dahi, bu olayı homoseksüel bir fantezi olarak nitelediği için kendinden nefret etmişti.
Büyücü

PostPosted: Thu 12 Jan - 22:49 (2012)    Post subject: Koridor Reply with quote

“Hayvan kanları…” Josh kızın iğrenmiş ifadesini görmemişti sanki, sadece düşünceye odaklanmıştı. Bu yapılabilirdi, Kat’in yasak ormanda avlayabileceği pek çok hayvan vardı. Ve hayvan kanlarını kız için daha çekici yapmanın bir yolunu bulabilirse… “Bana çekici gelen yalnızca bir ırk var, Joshua. Veelalar. Hufflepufflı Aphrodisia mesela.”

Josh'ın aklı hayvan kanlarından, aynı binada olduğu Aphrodisia’ya kaydı. Ortak salonda ara sıra karşılaşıp sohbet ederlerdi. Fazla güzeldi, neredeyse gerçek olamayacak kadar. Sadece sana çekici gelmiyor, demek istedi Kat’e ve kızla aynı anda kızardığını görünce yüzünü yere eğdi. Aphrodisia’yı beğenen sadece kendisi değildi, konuştuğu, baktığı tüm erkekler bir süre sonra peşinde uzun bir kuyruk oluştururlardı. Josh bunun kızın ırkından kaynaklandığını bildiği için üzerinde pek durmamıştı ve bir süre sonra daha az etkilenmeye başlamıştı.

Başını kaldırıp anlamadığı bir nedenden dolayı utanmış olan Katarzyna’ya baktı. Aphrodisia’yla yarışabilirdi. O gece ormandaki dişi vampiri hatırladı, o kadar büyüleyiciydi ki insan düşünme yetisini kaybediyordu sanki. Ve artık Kat de aynı ışığı saçıyordu. Josh boğazını temizleme ihtiyacı duydu. “Kat, onun kanını içemezsin. Öğrencilerin herhangi birinden beslenebileceğini sanmıyorum.” Bunu pekala Kat de biliyordu. Birini ısırdığında zehrini ona geçirmiş olurdu. Zehir… Kızın dişlerinde olmalıydı. Bu konuyu pek bilmediğini düşündü ve araştırılacaklar arasına ekledi. Kat’e sormak fazla sıkıntılı olurdu, değil mi? Gözlerini kızın aralık duran dudakları arasından görünen dişlerden alıp kızın gözlerine dikti.

“Bence hayvan kanı konusunu bir kere daha düşünmelisin. Belki onları daha lezzetli yapacak birkaç iksir bulabiliriz.”
Vampir

PostPosted: Fri 13 Jan - 15:06 (2012)    Post subject: Koridor Reply with quote

Josh’taki farklılığı fark etti Katarzyna. Hufflepufflı kızdan epey hoşlanıyor olmalıydı. Buna şaşırdığı söylenemezdi. Tercihlerine rağmen ona bile çekici gelen Aphrodisia yüzünden Josh’ı yargılayacak değildi. Yine de bir ara bunun üstünde durup, çocukla eğlenebilirdi. Çocuğun yere eğdiği çehresi, yanaklarının eski haline dönmesini sağladı. Suratında oluşan sinsi gülümsemeyi saklamakta bir hayli zorlanıyordu.

“Kat, onun kanını içemezsin. Öğrencilerin herhangi birinden beslenebileceğini sanmıyorum.” Oyunbozan! Hem kendi kanını sunmuyordu hem de keyfine karışıyordu. Bunu her ne kadar kibar bir biçimde dillendirse de, Kat’in içinde inanılmaz bir sinir patlaması olmuştu. İçinden Josh’a kaçmasını haykırmak gelse de vazgeçti, iradesizin teki değildi.

Gözleriyle buluşunca, gözlerini devirdi. “Bence hayvan kanı konusunu bir kere daha düşünmelisin. Belki onları daha lezzetli yapacak birkaç iksir bulabiliriz.” Bu çabasına gerçekten de bir anlam veremiyordu. Üstelik çok yorgundu ve karnı yeniden guruldamaya başlamıştı. Çocuk nezaket sınırlarını zorlarken, Katarzyna daha ne kadar dayanabileceğini bilmiyordu.

“Sanmıyorum.” Hırıltı halinde çıkan sesinden kendi dahi ürkmüştü. Yeterince ucubelik yapmıştı. “Bak, yardım etmeye çalıştığını anlıyorum, her ne kadar bunu neden yaptığını anlamasam da. Teşekkür ederim; fakat kendi başımın çaresine bakmayı öğrenmeliyim.”
Büyücü

PostPosted: Fri 13 Jan - 22:09 (2012)    Post subject: Koridor Reply with quote

“Sanmıyorum.” Kızın sesindeki gerginliği teninde hissetti Josh. Bu şekilde kestirip atması hoşuna gitmemişti, pek çok vampirin bunu denediğine emindi. Kat de pekala bunu yapabilirdi; ancak o, kolay yolu seçiyordu sanki. Kızın hastalıklı gibi çıkan ses tonundan korkmaktansa kendisinin de gerildiğini fark etti.

“Bak, yardım etmeye çalıştığını anlıyorum, her ne kadar bunu neden yaptığını anlamasam da. Teşekkür ederim; fakat kendi başımın çaresine bakmayı öğrenmeliyim.” Ona yardım ediyordu çünkü kızın bu şekilde yaşamak zorunda kalmasını engelleyemediği için kendini suçlu hissediyordu. Dahası ormanda yaşadıkları yüzünden Katarzyna’nın Hogwarts’taki birkaç öğrencinin daha hayatına son vermesini izleyemezdi. Kendi başının çaresine nasıl bakmayı düşünüyordu ki? 

Daha fazla kendini tutamadı Josh. Sesi koridorda yankılanırken beyninde uzak bir köşeye atılmış düşünce ona bu yaptığının fazlasıyla tehlikeli ve salakça olduğunu söylese de aldırmadı. “Nasıl öğrenmeyi düşünüyorsun Kat?! Çocukların boyunlarını parçalayarak mı?” Kızın bir süre önce yere fırlattığı kitabı hışımla aldığı sırada kıza durumun ne kadar ciddi olduğunu anlatmanın fazlasıyla tehlikeli bir yolu beyninde çakmıştı.

Sırtındaki çantayı birden yere attı ve pelerinini çözüp çantasının yanına fırlattı. Bir eliyle gömleğinin düğmelerini yırtarcasına açarken diğeriyle kızı kolundan tutup duvara yapıştırdı. Gömleğin yakası omzuna doğru kaydığında boynunu kızın dudaklarına yaklaştırdı. “Karşı koyabilir misin? Koyabilmelisin Katarzyna. Direnmeyi öğrenmelisin çünkü o vampirlerin yanında olsaydın sana öğretecekleri ilk lanet şey bu olacaktı.” Kan arzusu vampirlerin en büyük zayıflıklarındandı. Cyril’in kızı ısırmasının nedeni de bu değil miydi? O gece ormanda yaptığı aptallığın cezasını çekiyor olmalıydı. Sinirden titrediğini fark etmek fazla vaktini almamıştı. Kızın sıktığı kolunu bıraktı. Bir an canını acıtmış olduğunu düşünse de bunu hissetmemiş olabileceği aklına geldi.  
Vampir

PostPosted: Sat 14 Jan - 01:05 (2012)    Post subject: Koridor Reply with quote

Ortamdaki gergin havayı soluyordu adeta. Bunu bütün algıları körelmiş biri dahi yapabilirdi. Birinin bunu değiştirmesini dileyerek hata yapmıştı anlaşılan; Josh’ın koridorda yankılanan sesinin epey ürkünç olduğunu söylemek mümkündü zira. “Nasıl öğrenmeyi düşünüyorsun Kat?! Çocukların boyunlarını parçalayarak mı?” ‘Gerekirse evet.’ Onun haklı olduğunu reddedemezdi; fakat bir yol göstericiye de ihtiyacı yoktu. En azından büyücü bir yol göstericiye.

Josh, kitabı almak için eğildiğinde, bir şeylerin döndüğünü anlamalıydı. Anlayamadı. Biraz önce fazlasıyla eğlendiği çocuktan artık ürktüğü gerçeği, yüzüne tokat gibi çarparken, olanları öylece izledi. Çocuğun çantasını yere fırlatışını, pelerinini çözüşünü, gömleğinin düğmelerini açışını… Yutkunamadı bile.

Duvarla Josh’ın arasına sıkışınca, çocuğun ne yapmaya çalıştığı bir şimşek misali çakıldı beynine. Çocuğun çıplak boynuyla dudakları arasında kaç santim vardı? İki? Önemli miydi peki? Bu zamana kadar durabildiyse, devamını da pekâlâ getirebilirdi. “Karşı koyabilir misin? Koyabilmelisin Katarzyna. Direnmeyi öğrenmelisin; çünkü o vampirlerin yanında olsaydın sana öğretecekleri ilk lanet şey bu olacaktı.” Çocuğun öfkesini göz ardı ederek, güzel kokusundan bir parça çaldı.

Çocuğun titreyen bedenine karşılık verircesine titriyordu sesi: “Hiçbir bok bildiğin yok Harris. Sen gömleğini çıkarmadan önce de seni bu kadar istiyordum zaten.” Ağzını kapalı tutabilmeyi öğrenmeliydi artık. Yanaklarının kızarmasına ramak kalmıştı; fakat başı o kadar zonkluyordu ki, bunu umursamadı. Çocuğu iradesinin son damlasıyla iterken, fısıldadı: “Kendime yeterince acıyorum, Josh.” Üzerindeki tişörtü sıyırdı ve belindeki çizikleri gösterdi. “Şunlara bak. Her gün için bir tane.” Kendini acındırmaktan başka bir şey yapmadığını fark ettiğinde durdu. Sadece gerçeklerle yüzleşiyordu. “Lanet olsun Joshua, başkasına zarar vermemek için kendi kanımı içmeyi dahi denedim.” Ağlamaklı çıkan sesi neyin habercisiydi? Gözüne dolan yaşlar da neyin nesiydi öyle?
Büyücü

PostPosted: Sat 14 Jan - 02:09 (2012)    Post subject: Koridor Reply with quote

“Hiçbir bok bildiğin yok Harris. Sen gömleğini çıkarmadan önce de seni bu kadar istiyordum zaten.” Kızın titreyen sesi karşı koymakta zorlandığının mı yoksa öfkesinin mi işaretiydi? Josh hafifçe geriye ittirilirken kıza olan kızgınlığının azaldığını fark etti. Merlin’in sakalı adına, Josh bir erkekti ve Katarzyna gibi bir kızın hangi koşullar altında olursa olsun bu sözleri bu şekilde söylemesi midesinde birtakım kıpırdanmalara neden oluyordu. Kendine lanet okuyarak kızın yüzünü görebilmek için biraz daha uzaklaştı.

“Kendime yeterince acıyorum, Josh. Şunlara bak. Her gün için bir tane.” Kız tişörtünü sıyırdığında yaraları gördü. Kat bir vampirdi, bu tür yaraların açıldığı an iyileşmesi gerekirdi. Kızın yeterli beslenmediği çok açıktı. “Lanet olsun Joshua, başkasına zarar vermemek için kendi kanımı içmeyi dahi denedim.” Josh yutkundu, kıza fiziksel bir acı veremiyordu belki ama duygularını incitmiş olduğunu çok net görebiliyordu. 

Derin bir nefes alıp kızın dolmakta olan gözlerine baktı. Şu çocuğu daha fazla dayanamadığı için mi öldürmüştü? Kız düşündüğü kadar umursamaz değildi ki bu üzerindeki suçluluk duygusunu daha da artırıyordu. Az önce kızı soktuğu durum ise kızın açlığını çok daha kötüleştirmiş olmalıydı. Kat’in iyileşmek için kana ihtiyacı vardı ve aklındaki çözümlerden olamayacakları eleyip geriye kalan son çareyi düşündü. Bunu yapmaması gerektiğini biliyordu, belki de düşündüğünden çok daha büyük bir hata olacaktı. Yine de kızın kendini toparlayabileceği kadardan zarar gelmezdi değil mi? 

Gözleri o tehlikeli kararlılığa bürünmüş bir şekilde kıza baktı. Joshua bir kez kararını verdikten sonra kimse onu vazgeçiremezdi. Yerdeki pelerini alıp kızın omuzlarına bıraktı, gömleğinin düğmelerini iliklemeye gerek duymadan yerden çantasını aldı. Kat’e sormadan soğuk ellerini kavrarken yüzüne bakmamıştı, belki de az sonra yapacağı şey yüzünden fazlasıyla sinirlendirecekti onu ama buna ihtiyacı vardı. Katarzyna’nın ona destek olacak birine ihtiyacı vardı… Josh belki doğru insan değildi ama en azından o doğru insanı bulana kadar kızın yanında olacaktı.

“Benimle gel.” Sesi emir verir gibi değildi, daha çok zor anlaşılan bir şefkat tınısı barındırıyordu içinde. Ortak salona giden koridorun ortasında pek de rahat olmazdı, değil mi? Biraz ilerledikten sonra sola, daha karanlık olan koridora döndü. Sessizlikte geçen birkaç metrenin ardından aradığı kapıyı bulmuştu. Kullanılmayan eski bir süpürge dolabıydı burası. İçeriye dört kişi rahatlıkla girebilirdi, Kat de içeriye girdikten sonra kapıyı kapayıp mühürledi. Hemen yandaki rafta duran bitmek üzere olan mumu yaktı ve içerisi loş, dans eden turuncu bir ışıkla kaplandı.

Gömleğini tamamen çıkarırken içindeki garip rahatsızlığı düşündü, yaptığının doğru olmadığının farkındaydı. Hatta doğru olmaktan çok uzakta, yanlışların en kötüleri arasında yerini almıştı bile. Gömleğini tozlu rafa, mumun yanına bırakırken kalp atışlarının hızlandığını fark etti. Gözleri kızdan sürekli kaçarken ona doğru uzanıp omuzlarındaki pelerinin cebinden asasını çıkarttı.

Bir an bile tereddüt etmeden asasını yavaşça bileği boyunca kaydırdı. Derisi kesilirken duyduğu acıyla kaşları çatıldı. Kanlı bileğini Kat’e uzatırken nefesini tuttu, kızın bunu kabul edip etmeyeceğini bile bilmiyordu. “Yaralarının iyileşmesi gerek. Bir süre daha, en azından kabul edebileceğin bir çözüm bulana kadar seni idare eder.”
Vampir

PostPosted: Sat 14 Jan - 03:26 (2012)    Post subject: Koridor Reply with quote

Ne kadar iğrenç göründüğünü tahmin edebiliyordu. Kana muhtaç bir canavarın maksimum güzelliği ne kadar olurdu ki? Çocuk yutkunurken, yaşlarını temizlemeye çalıştı. Onun yutkunmaya dahi gücü yoktu oysa. Aklındaki düşüncelerle meşgul görünen Josh’ı nefes almadan izlemeye koyuldu. Gözleri yanıyordu, kemikleriyse çoktan tuzla buz olmuştu. Yaşayan ölü. Belki de gerçekten öyleydi.

Çocuğun gözlerine saklanmış, Katarzyna’nın anlam veremediği bir şey vardı. Karanlık ve tehlikeli olduğu dışında hiçbir şey bilmiyordu. Çocuğun ona uzattığı boynunu nasıl reddedebildiğine inanamıyordu. Beyaz tenine gizlenmiş, mavi damarlarındaki lezzet, neyle boy ölçüşebilirdi ki? Aptal.

Josh, pelerinini Kat’in omuzlarına yerleştirdi ve hemen ardından da çantasını aldı. Muazzam bir tezat oluşturan ısılarını eşitlerken, Kat’in gözleri ardına kadar açıldı. Neyse ki Josh, kıza bakmıyordu. “Benimle gel.” Sesini nasıl nitelendirse doğru olurdu ki? Tek bildiği: Uyuşan aklı ve kulaklarıyla, çocuğun sesinin pamuktan farksız olduğuydu.

Çocuğu sessizce takip ederken, ne olacağını merak etmiyor değildi. Birden kendini karanlık koridorda bulan Kat, gözlerini kıstı. Ayak sesleri birbirine karışırken, son durakları süpürge dolabı oldu. Kapıyı mühürleyen çocuğun her hareketini daha büyük bir merakla izlerken, etraf loş bir ışıkla aydınlandı. Burnuna ilişen yanık kokusu, iyice mayışmasını sağlamıştı.

Çocuk, gömleğini çıkarırken, Kat’in tüm damarları birbirine dolandı. Merlin aşkına, birlikte mi olacaklardı yani? Bu sorusunun cevabını, Josh’ın asasını alıp, bileğinde kesikler yaratmaya başladığında aldı. Sonra hayat, onun için yalnızca o andan ibaret oldu. Çocuğun içindeki acıdan bambaşka bir şey vardı etrafta. Fedakârlık vardı, cömertlik… Katarzyna Dolinska’nın asla sahip olamayacağı, Joshua Lance Harris’e özgü bir cömertlik.

Nutku kesildi. O kadar cesurdu ki… Ona uzanan, bu güzel bileği nasıl reddedecekti ki? Reddedecek miydi? “Yaralarının iyileşmesi gerek. Bir süre daha, en azından kabul edebileceğin bir çözüm bulana kadar seni idare eder.” Bunu neden yaptığını bir türlü kabullenemiyordu. Hayatını riske attığının farkında olmayacak kadar sarhoş ya da aptal mıydı? Onun sahip olmadığı duygulara sahip olduğu için, çocuğu yargılayacak değildi. Her ne kadar “Bunu yapmak zorunda değilsin.” diye fısıldadıysa da çocuğun bileğini sıkıca kavraması çok sürmedi.

Dilini, çocuğun mükemmel kanıyla buluşturdu. Gözünün önünde canlanan anılara mahkûm oldu: Çocukluğuna. Babası kafayı yemeden birkaç sene öncesine gitti. Ne gözlerinin altında morluklar vardı, ne de gülümsemesi suratından eksiliyordu. Asla tekrarlanmayacak, saklı günlerdi bunlar. Çocuğun kanının eş anlamlısı olsa olsa cennet olabilirdi. Bir an için kendini geri çekemeyecek sandıysa da müthiş bir iradeyle çekildi. Hızla atan nabızların kurbanı nefesler bütünleşti. Kat, dişleri arasındaki kanları temizlerken, çocuğa ne diyeceğini düşünüyordu. Dünya durmuş muydu sahi? “Sen…” Devamını getiremedi, bir yandan sağ elini çocuğun sol yanağına yaslayıp, kendine doğru çekerken, bir yandan da alt dudağını dudakları arasına aldı.
Büyücü

PostPosted: Sat 14 Jan - 04:10 (2012)    Post subject: Koridor Reply with quote

“Bunu yapmak zorunda değilsin.” Kızın fısıltısı karşısında çatılmış kaşları gevşedi. Yapmak zorunda değildi, sadece yapmak istiyordu. İçindeki bu delice isteğin nereden geldiğini de bilmiyordu, sadece beynindeki bu garip sese uyum sağlıyordu Joshua. Kız bileğini kavradığında oluşan belli belirsiz gülümsemesi bileğine değen dudaklar eşliğinde kayboldu. Tuttuğu nefesi bir anda verdi ve bir süre nefes almadan öylece kaldı. 

Damarlarındaki kanın çekildiğini hissetti, düşündüğü kadar acı verici değildi. Daha çok uyuşturuyordu, vücudu kızın kanı içiş ritmine uyum sağlıyor, bacakları onu taşımakta gittikçe daha da zorlanıyordu. Bir an zaman durmuş gibi geldi, sanki kanı hiç bitmeyecek ve Kat sonsuza dek içecekmiş gibi... Fakat kanı tükeniyordu, hem de düşündüğünden çok daha hızlı bir şekilde…

Katarzyna kolunu bıraktığında gözlerini açarak kıza baktı. Dudaklarında kalan kanı yalarken gözlerini ondan alamadı. İfadesini çözmekse her zamankinden daha zordu şimdi. Alıp verdikleri nefes birbirine karışırken kızın dolgun dudaklarının “Sen…” diyecek şekilde kıpırdadığını gördü. Ardından kızın sıcak kanla dolmuş eli yanağına değdi, yavaşça ona doğru çekildiğini hissetti.

Dudakları buluştuğunda farkında olmadan kıza uymaya başlamıştı bile. Kolu kızın beline sarılırken ağzındaki kan tadını fark etti. Metallik tat ağzının içini doldururken eli yavaşça kızın tişörtünün altından beline kaydı ve biraz önce görmüş olduğu yaralara dokundu. Parmaklarının altında kaybolmaya başladıklarını hissettiğinde kızı hızla kendine bastırarak sarıldı. Fakat bunun yere yığılmamak için yapmış olduğu zavallı bir hareket olduğunu fark edince dudaklarını kızınkilerden ayırdı ve sırtını duvara yaslayıp yavaşça yere doğru kaydı. 

Gözlerini açmakta bile zorlanırken ne kadar kan kaybetmiş olabileceğini düşünmeye çalıştı. Az önceki anı bu şekilde bozduğu için kendine ne kadar saysa azdı. “Kat, ben…” Sesi pürüzlü ve halsizdi. Konuşmak için dudaklarını oynatmak bile ne zaman bu kadar zorlaşmıştı? Kıza karşı olan isteğinin sadece yardım etmek olmadığını anladığı o an, kızı tekrar kolları arasına almak isterken bu halde bir şey yapamıyor olmak fazla ağır geliyordu. 

PostPosted: Today at 15:39 (2018)    Post subject: Koridor

Back to top
Post new topic   Reply to topic    Peron 9 3/4 Forum Index -> Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu -> Zindanlar ve Zemin Kat All times are GMT + 2 Hours
Goto page: 1, 2  >
Page 1 of 2

Jump to:  

Index | Administration Panel | Create own forum | Free support forum | Free forums directory | Report a violation | Conditions générales d'utilisation
HalloweenOclock © theme by larme d'ange 2006