Peron 9 3/4 Forum Index
Peron 9 3/4

 
Peron 9 3/4 Forum IndexFAQSearchRegisterLog in

:: Baş Seherbaz Kurtis Thornell'in Odası ::

 
Post new topic   Reply to topic    Peron 9 3/4 Forum Index -> Sihir Dünyası Kurumları -> Sihir Bakanlığı -> Kat 2: Seherbaz Karargahı
Previous topic :: Next topic  
Author Message
Kahin
Yönetici
Yönetici

Offline

Joined: 17 Jul 2011
Posts: 95
RP Yaşı: 0

PostPosted: Mon 17 Oct - 12:42 (2011)    Post subject: Baş Seherbaz Kurtis Thornell'in Odası Reply with quote

... 
 
Back to top
Publicité


PostPosted: Mon 17 Oct - 12:42 (2011)    Post subject: Publicité

PublicitéSupprimer les publicités ?
Back to top
Kurtis Jay Thornell
Baş Seherbaz
Baş Seherbaz

Offline

Joined: 17 Jul 2011
Posts: 166
RP Yaşı: 33

PostPosted: Mon 17 Oct - 13:00 (2011)    Post subject: Baş Seherbaz Kurtis Thornell'in Odası Reply with quote

Öncesi: St.Mungo


Bakanlıktaki odasına cisimlendiğinde hala sinirden titriyordu Kurtis. Roche'un durup dururken söyledikleri, gerçekten anlamsızdı. Elisabeth'in yaralanması onun hatası değildi, şimdiye kadar, ilk tanıştıkları zamanlar hariç, kendi ortaklığından şikayet ettiğini de hatırlamıyordu. Hem yanındaki kimsenin ölümüne de sebep olmamıştı, hepsi Roche'un kininin ve belli ki Elisabeth ve onu öyle görmenin getirdiği kıskançlığın sonucu söylenmiş sözlerdi. Şimdi saçma sapan korkakça davranan kimdi acaba? Daha önce onu terk ederken söylediği gibi şu an kaçıp giden kimdi? En kötü kısmı da ona sinirlendikten sonrasıydı. Öfkeyle arkasını dönmüştü ve, daha iyisi olamazdı elbette, Elisabeth orada her şeyi duymuş gibi dikiliyordu. Elbette duymuştu yoksa sadece Kurtis'in suratını gördüğü için bakanlığa kaçmamıştı. Rapor da onun bahanesiydi. Merlin aşkına bu kadınlar neden böyleydi? Sadece gerçeği söylemek bu kadar zor muydu?

Sinirle masanın üzerindeki eşyaları yere itti. Kendisinin de bir rapor hazırlaması gerekiyordu ve mürekkebe boyanmış eski raporlar da halletmesi gereken başka bir sorundu artık. Başını ellerinin arasına alarak sandalyesine çöktü ve sakinleşmeye çalıştı. Roche'u yakınlarında bir daha uzun süre görmeyeceği için memnundu ancak onu tamamen buradan göndermenin bir yolunu bulmalıydı. Ya da burada kalacaksa bile seherbaz kimliğini kaldırmalıydı, zaten kullandığı yoktu.
_________________
Back to top
Elisabeth R. Blackburn
Seherbaz
Seherbaz

Offline

Joined: 17 Jul 2011
Posts: 169
RP Yaşı: 30
Sihirsel Soy: Melez
Lakap: Ell, Rox

PostPosted: Mon 17 Oct - 16:29 (2011)    Post subject: Baş Seherbaz Kurtis Thornell'in Odası Reply with quote

Elindeki parşömene yaklaşık on dakikadır boş bir şekilde bakıyordu. Rapor yazması gerekiyordu ancak, kelimeleri beyninde bir araya getirmekte bile zorlanıyordu. Kafasındaki tek şey Amerika’dayken Kurtis ve Rochelle’in ortak olması ve biraz daha fazlasını yaşamış olabilecekleri düşüncesiydi.

Kendi kendine söylenerek bir şeyler karalamaya başladı. Gece olanları gözlerinin önünden geçirirken aklına Bayan Hera’nın hastanedeki bakışları geldi tekrar. Yutkundu. Kendini, çocuğu daha erken kurtaramadıkları için suçlamaya başladığı sırada kendini durdurdu ve neredeyse bir sayfayı bulan yazısını da alarak hızla odasından çıktı.

Karşı kapıyı tıklatıp içeri girdiğinde masasının başında düşünceli bir şekilde oturan Kurtis’i gördü. Yerdeki bir yığın parşömen yere dökülmüş mürekkeple ıslanmıştı. Onun ne kadar sinirlenmiş olduğunu hatırladı. Derin bir nefes aldı. Bu sefer Kurtis’in cevap vermekten kaçmasını engelleyeceği bir şekilde soracaktı. Elindeki raporu adama uzattı ve eğilip yerdeki parşömenleri toplamaya başladı. Asa kullanmak yerine işi ağırdan yapmayı seçmişti, alacağı cevaba hazırlanmak için biraz zamana ihtiyacı vardı.

Kağıtları düzgün bir sıraya sokup mürekkepleri kurumadan asasıyla geri çekti. “Kurtis,” kağıtları masanın bir kenarına bırakırken adama baktı. “Bilmeye hakkım olduğunu düşünüyorum. Ne de olsa biz-” Neylerdi? Bir ay önceki o geceyi düşünmemeye çalışarak devam etti. “Ortağız.” Sızlayan koluna ve sırtına dikkat ederek masanın önündeki koltuğa oturdu. “Amerika’dayken Rochelle’le aranızda ne oldu?”
_________________
Back to top
Kurtis Jay Thornell
Baş Seherbaz
Baş Seherbaz

Offline

Joined: 17 Jul 2011
Posts: 166
RP Yaşı: 33

PostPosted: Wed 19 Oct - 19:44 (2011)    Post subject: Baş Seherbaz Kurtis Thornell'in Odası Reply with quote

Elisabeth'in girmesiyle Kurtis'in gerginliği biraz daha artmıştı. Yalnız kalmak istiyordu ancak bunu Elisabeth'e kırmadan söyleyebileceğini sanmıyordu bu yüzden susmayı tercih etti. Kadın raporu uzattığında da oyalanacak başka bir şey bulduğu için sevinerek onu okumaya başladı. Ancak harfleri görse bile bir araya getirip mantığına oturtamıyordu. Sadece kadına bakmamak için bir paravan gibi kullanıyordu kağıtları. Fakat Elisabeth hiç de oradan gidecekmiş gibi durmuyordu. 


 “Kurtis, bilmeye hakkım olduğunu düşünüyorum. Ne de olsa biz- Ortağız. Amerika’dayken Rochelle’le aranızda ne oldu?” Kağıtları başka şansının olmadığının bilinciyle yavaşça yüzünün önünden çekti. Elisabeth önündeki koltuğa oturmuş ve bakışlarını Kurtis'e dikmişti. Derin bir nefes alarak konuşmaya zorladı kendini Kurtis. Gerçeklerden daha fazla kaçamazdı. Şimdi ya da daha sonra öğrenmesi bir şey değiştirmeyecekti nasılsa. 


"Roche eski ortağımdı, aynı zamanda evliydik." Durdu. Devam edip etmemek konusunda kararsızdı. Terk edilmek pek de gurur duyduğu bir şey değildi sonuçta. Ancak Elisabeth'ten o kadar da çekinmiyordu aslında. 


"O beni terk edene kadar. Sonra da buıraya geldim. Bu kadar." Elindeki kağıtları bırakarak arkasına yaslandı. Bir sırrını daha Elisabeth'e vermişti işte. Eskiden asla böyle yapmazdı. Bir insana güvenmesi için bir buçuk yıldan daha fazlasına ihtiyacı olurdu ki şimdiye kadar fazla insana güvenmemişti. Güvendikleri de -Roche gibi- hayal kırıklığıyla sonuçlandığından güven konusuna daha da temkinli yaklaşır olmuştu. Elisabeth'in farkını açıklayamazdı muhtemelen ancak bir hayal kırıklığıyla daha karşılaşırsa ne yapması gerektiğini biliyordu ve belki de bu yüzden daha rahat davranıyordu.
_________________
Back to top
Elisabeth R. Blackburn
Seherbaz
Seherbaz

Offline

Joined: 17 Jul 2011
Posts: 169
RP Yaşı: 30
Sihirsel Soy: Melez
Lakap: Ell, Rox

PostPosted: Fri 21 Oct - 10:39 (2011)    Post subject: Baş Seherbaz Kurtis Thornell'in Odası Reply with quote

Elisabeth, Kurtis sıkıntıyla kağıtları yüzünün önünden çektiğinde bir an gerçekten duymak istemediğini düşündü sorusunun cevabını. Yine de olanlar olmuştu ve Elisabeth’in bilmemesi gerçekleri değiştirmezdi. "Roche eski ortağımdı, aynı zamanda evliydik." Gözleri büyüdü. Kurtis’in de susmasıyla kısa süreli oluşan sessizlik Elisabeth’in beynini ölümcül bir boşluğa sokar gibiydi.

"O beni terk edene kadar. Sonra da buraya geldim. Bu kadar."
Elisabeth beyni tekrar çalışmaya başlayana kadar öylece durdu. Kurtis ve Rochelle… Aralarında düşündüğü türden bir yakınlaşmadan çok daha fazlası olmuştu. Evlenecek kadar sevmişlerdi demek birbirlerini. Kurtis’in birini bu kadar çok sevebileceği düşüncesi içini kemirmeye başladığında kaşlarını çattı. O gece Rochelle’e karşı oluşmuş saygısı azalmasa bile yanına dev bir kıskançlık eklenmişti. Aynı zamanda Kurtis’e karşı amaçsız bir sinir de oluşmuştu içinde. Neden daha önce söylemediği miydi onu kızdıran? Eğer oysa bile adama sinirlenmesi saçmaydı. Birlikte geçirdikleri bir yıl boyunca bunu sormuş muydu? Hayır. Öyleyse durup dururken açıklamasını da beklemek hata olurdu.

“Bu gece senin için zor olmuş olmalı.” Sesi fazla soğuk ve mesafeliydi. Bir ay önceki o geceyi hatırladı. Kurtis’in gözünde Rochelle’in yerini dolduran bir kadın mıydı sadece? Eli ne zaman yumruk halini almıştı farkına bile varmamıştı. Midesine kramplar giriyordu ve çığlık atma isteğini zor bastırıyordu.

Hızla ayağa kalktı ve kapıya yürüdü. “Odamda olacağım. Şu ölüm yiyenleri Azkaban’a yollamak için Büyüceşura’ya istek raporu yazacağım.” Nefesi bile soğuktu sanki. Bu hali tanıştıkları ve Kurtis’ten nefret ettiği o ilk zamanları hatırlatmıştı. Odadan çıkarken elinde olmadan kapıyı çarptı.
_________________
Back to top
Contenu Sponsorisé


PostPosted: Today at 01:02 (2018)    Post subject: Baş Seherbaz Kurtis Thornell'in Odası

Back to top
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    Peron 9 3/4 Forum Index -> Sihir Dünyası Kurumları -> Sihir Bakanlığı -> Kat 2: Seherbaz Karargahı All times are GMT + 2 Hours
Page 1 of 1

 
Jump to:  

Index | Administration Panel | Create own forum | Free support forum | Free forums directory | Report a violation | Conditions générales d'utilisation
HalloweenOclock © theme by larme d'ange 2006
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group